Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe przepisy: rower ważniejszy niż auto?
Autor Wiadomość
piotreek 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: HDI
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 1718
Skąd: mazury
Wysłany: Sob 26 Lut, 2011 12:48   Nowe przepisy: rower ważniejszy niż auto?

Śluzy ułatwiające ruch rowerzystów na skrzyżowaniach, nowe definicje roweru i wózka rowerowego, zasada, że rowerzysta jadący prosto ścieżką rowerową ma pierwszeństwo przed skręcającym samochodem - to zmiany w prawie o ruchu drogowym uchwalone w piątek przez Sejm.

wiecej
_________________
 
 
  Podziel się na:               
AdiN 
Ciagle mi malo :P


Auto:: Ave T22
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 9053
Skąd: OFF-ROAD SERVICE
Wysłany: Sob 26 Lut, 2011 12:52   

W końcu jakieś prawa też dla Nas. I tak kierowcy będa nas olewali.. Były by jeszcze te ścieżki.. Jednym słowem chcą dobrze a wyjdzie jak zwykle
_________________
;)
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sob 26 Lut, 2011 14:05   

scizki rowerowe rodza sie w bolach... jak sie zblizaja wybory to gdzieniegdzie sprawa rusza nawet ostro, choc potem brak wykonczenia, ale poczatki sa trudne ;)
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Sob 26 Lut, 2011 14:09   

Adi a za dwa lata bedzie te rowerzysty jeżdzą i ja nexia przejechać nie mogę :D Mnie to obojetne i tak zwracam na nich uwage
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
Bartek 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Mercedes v6
Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 1291
Skąd: ........
Wysłany: Sob 26 Lut, 2011 14:54   

Dopoki sie nie mialo prawka to rowerem sie jezdzilo i sie mowilo jak wyjedzie jakis debil samochodem "jak ty [pani lekkich obyczajów] jezdzisz" :D a teraz prawko jest no i sie inaczej patrzy na rowerzystow, nie wiadomo jaki manewr moze zrobic, trzeba czasami przewidziec co on moze zrobic ;)
 
 
  Podziel się na:               
marcin 
Świeżak


Auto:: nexia 1,5 8v
Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 47
Skąd: białystok
Wysłany: Nie 27 Lut, 2011 02:05   

debilne przepisy, czyli kolejny eurogniot. Kolejne tworzenie świętych krów, które nawet nie muszą mieć "oc" ani karty rowerowej, choć szkód mogą też narobić. No cóż deko ich więcej zacznie ginąć i problem może się sam rozwiązać. Całe szczęście że ten euro kołchoz długo nie pociągnie.
W sumie mnie w rowerzystach najbardziej drażni to że wyprzedzisz takiego napracujesz się, a on i tak się na światłach przeciśnie między autami. potem go znowu pracowicie wyprzedzasz, a na światłach w kółko Macieju!!!
Dla rowerów powinny być chodniki albo ścieżki i wsio.
 
 
  Podziel się na:               
Roxon40 
Pierwszy Dobrowolnie Zbanowany


Auto:: Była Nexia 2.0 8V GLE/GSi
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 7101
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 27 Lut, 2011 11:09   

Jeździłem swego czasu bardzo dużo rowerem po całym Śląku i po drogach głównych ale fakt te 10 lat wstecz nie było aż tylu aut. Przepis jak przepis niewiele on wniesie.

Moim zdaniem to przede wszystkim drogi dla rowerów to pierwsze i obowiązkowa karta rowerowa jak kiedyś (bo teraz to nawet nie wiem czy jest wymagana). Największym problemem jest to że większość rowerzystów tak naprawę nie zna przepisów bo gdzie oni mają się tego nauczyć. Zwiększenie kontroli nad nimi i ich uprawnieniami.

Bo naprawdę sam rowerzysta, jeździ po drogach to nie jest jakieś wielkie utrudnienie problem zaczyna się kiedy jedzie jakiś co nie ma zielonego pojęcia o przepisach.

Mi rowerzyści na drodze nie przeszkadzają gorzej jak zaczynają jeździć jeden obok drugiego i żaden nie zjedzie :evil: :evil:
_________________
8-) Było Daewoo Nexia 2.0 GLE/GSi 8-)
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 28 Lut, 2011 05:32   

dzieci maja od 13 roku możliwosc zdania karty ale majac dowód nie musisz już jej mieć.....
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
Foreight 
Świeżak


Auto:: białe pudło
Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 148
Skąd: się ścigamy?
Wysłany: Wto 01 Mar, 2011 10:33   

Dobrze że w końcu coś zmienili, tylko część ludzi dalej nie będzie z tego korzystać. Cześć rowerzystów nie mija auta z prawej strony - nawet jak stoją w korku, rondem i tak będą jeździć przy krawężniki a do zapowiadanych śluz nawet nie dojadą bo się zwyczajnie boją :|

wiem jak to jest bo dużo jeżdżę rowerem, ja już tak jeździłem zanim w Polsce w ogóle pomyśleli o takich rozwiązaniach :lol:

Ale dobrze że jest to chociaż prawnie wyjaśnione ;)

ps. a mijanie aut z prawej strony to głupota, jedynie z lewej jest bezpiecznie
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Wto 01 Mar, 2011 13:13   

nie zgodze sie własnie przez mijanie aut z lewej strony moja nexia ma wgniota na masce , błotniku i dachu :) bo rowerzysci zachciało sie latac
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę