Poprzedni temat «» Następny temat
Malowanie Nexii
Autor Wiadomość
komos 
Świeżak


Auto:: Daewoo Nexia 1,5 16V
Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 40
Skąd: Żory
Wysłany: Pon 21 Maj, 2012 12:50   Malowanie Nexii

Witam.Posiadam Czerwoną Nexie.Od kilku dni myśle nad malowaniem auta.Myślałem też nad oklejeniem go i tutaj rodzi sie pytanie: Co jest tańsze Malowanie czy oklejenie folią całego auta?
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23942
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 21 Maj, 2012 13:00   

???? chyba oklejenie bedzie tansze, ale oklejenie nie zastapi dobrze polozonego lakieru :shock: :shock: :shock: :shock:
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
lukness 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Mercedes-Benz w124 e300d 24v
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 1461
Skąd: wlkp
Wysłany: Pon 21 Maj, 2012 13:05   

poza tym, jeśli gdzieś masz rdzę, to jak zakleisz to ona dalej będzie się rozwijać :P
_________________
Daewoo Nexia 'Sportiv' 1.5 8v --> Mercedes-Benz 190 2.0 8v --> teraz Mercedes-Benz w124 e300d 24v
 
 
  Podziel się na:               
komos 
Świeżak


Auto:: Daewoo Nexia 1,5 16V
Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 40
Skąd: Żory
Wysłany: Pon 21 Maj, 2012 13:13   

Niestety na aucie jest rdza.Myslałem nad szpachlówką ale takie bawienie się z tym.To chyba lepiej będzie malowanko.Chociarz zobacze jeszcze
 
 
  Podziel się na:               
marcin.kar 
Ogarnięty


Auto:: nexia
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 305
Skąd: Radomsko
Wysłany: Pon 21 Maj, 2012 20:26   

a co zrobić jak z roku na rok wychodzi rdza na drzwiach?? I z progu lakier zszedł to wina lakiernika?? Co Wy na to żeby sprajem to jakoś delikatnie zamalować albo jak to zrobić tanim kosztem i samemu??
_________________
 
  Podziel się na:               
lukness 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Mercedes-Benz w124 e300d 24v
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 1461
Skąd: wlkp
Wysłany: Pon 21 Maj, 2012 20:31   

no generalnie, to trzeba dbać, konserwować, chuchać i dmuchać, jak gdzieś widac że zaczyna żreć to trzeba się tym od razu zająć, bo potem się poszerza tylko ognisko i przechodzi dalej, a to już później trudno wyplenić :P ja się w tym roku chce zająć rudą w wakacje, zobaczymy jak to z kasą wyjdzie jeszcze... a za moje drzwi od spodu to strach się zabierać w ogóle bo nie wiadomo czy jak się ruszy tą rdzę, to całe polecą i do wymiany a to następna kasa już jest :D
_________________
Daewoo Nexia 'Sportiv' 1.5 8v --> Mercedes-Benz 190 2.0 8v --> teraz Mercedes-Benz w124 e300d 24v
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 21 Maj, 2012 20:34   

Jak lakier schodzi to lakiernik paprak. Jak nie chcesz rdzy to nie jeździj autem w zime jak jest plucha. Jak jest temperatura od -5 i niższa to można śmigać ale jak jest mokro i śnieg z solą nie jeździj bo przez sól z wodą gnije , jak widzisz purchla to zaraz go lakierem bezbarwnym. Ja sie tak bawię i jest luks :) Jak sie jakiś mały pokaże to go lakierem i sie po tym nie powiększa. Ja dawno nowych purchli nie widziałem na mojej , a przynajmniej raz na miesiąc po myciu ją dokładnie oglądam .
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Pon 21 Maj, 2012 20:35   

ja jak bym u siebie miał progi po domowemu robić to bym przejechał drobnym papierem ściernym następnie zaszpachlował, znowu papier, potem podkład antykorozyjny w spreju, i na to kolor (progi bym wtedy walnął na czarny mat) ilość warstw zależy od tego jak kolor pokryje (ja bym dał 2 warstwy koloru) następnie bym dał 2 warstwy bezbarwnego i potraktował to na koniec nabłyszczaczem i to wszystko, a najlepsze że to wszystko w spreju i nie trzeba lakiernika do progów :D
_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
marcin.kar 
Ogarnięty


Auto:: nexia
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 305
Skąd: Radomsko
Wysłany: Pon 21 Maj, 2012 20:37   

lukness, tak właśnie zrobiłem, jak kupiłem zaraz za rdze mechanik mi się zabrał, dziurę paluchem zrobił, ale zaraz załatał, miałem nowe kupić, no ale nie było, później się z nim pożarłem pojechałem do innego lakiernika też powiedział drzwi do wymiany (poza tym jak deszcz pada woda ujścia nie ma chociaż są dziury porobione) dopiero po otwarciu drzwi woda wylatywała, i tak przez 3 lata na wiosnę nexia jechała rudej się pozbyć a że w tym roku kasy nie ma to chciałbym sam jakimś tanim kosztem to zrobić byleby tak rdzy nie było widać. Ktoś ma jakieś pomysły?
_________________
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 21 Maj, 2012 20:42   

taaaa pomalujesz szpejem i będziesz miał nexie jak nexia.tm wierz mi albo nie szpejem to pięknie wyglądać nie będzie bo nie położysz równej warstwy :)
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Pon 21 Maj, 2012 20:46   

no tak ale jak sie ma pewną ręke to wyjdzie tak jak gorszy lakiernik, a jak sie chce jak w fabryce i drożej to bez lakiernika sie nie obedzie, ja tylko mówie po domowemu jak zrobić, ewentualnie zainwestować trzeba w kompresorek, pistolet i maske i można samemu lakierować, po wcześniejszych ćwiczeniach np. na ścianie czy aucie sąsiada czy panów policjantów czy kogoś tam jeszcze :D o czywiście że to po ścianie to żart :D
_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
lukness 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Mercedes-Benz w124 e300d 24v
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 1461
Skąd: wlkp
Wysłany: Pon 21 Maj, 2012 20:52   

najchętniej to całą nexie w baranku bym sobie zrobił :mrgreen:
_________________
Daewoo Nexia 'Sportiv' 1.5 8v --> Mercedes-Benz 190 2.0 8v --> teraz Mercedes-Benz w124 e300d 24v
 
 
  Podziel się na:               
komos 
Świeżak


Auto:: Daewoo Nexia 1,5 16V
Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 40
Skąd: Żory
Wysłany: Pon 21 Maj, 2012 21:52   

Nie no sprejem to moge pomalować rower.Do auta to tylko dobry lakiernik co zrobi to elegancko bo sprejem boje się że mi wyjdzie auto typu wieś tuning
 
 
  Podziel się na:               
Astro 
Świeżak


Auto:: Daewoo Nexia
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 191
Skąd: Radomsko
Wysłany: Pon 21 Maj, 2012 22:57   

marcin.kar,

Masz 2 opcje albo wycinasz i wstawiasz nowy kawałek ale trzeba mieć czym Lub zdzieramy kładziemy szpachle czerwoną taka anty korozyjna to jest czy jakos tak potem żółta wykończeniowa można podkład anty korozyjny lub zwykły i lakier :) zapraweczka gotowa.No chyba że masz kase jedziesz do CSV u nas w Radomsku i kupujesz takie coś jak Eurox to kładziesz bezpośrednio na oczyszczoną rdzę i przez pare lat powinieneś mieć spokój oczywiście szpachla podkład i lakier musi być nadmieniam że ten Eurox jest b drogi :)

Wracając do tematu ja moją w tym roku bd lakierował na ten sam kolor czyli biały ponieważ lakier mam tragiczny a jakies tam pojęcie na temat lakierowania mam he he tak wiec będzie baja chciałem inny kolor ale to wtedy wywalaj wszystko łeeeee a biały śliczny :)
_________________
 
 
  Podziel się na:               
marcin.kar 
Ogarnięty


Auto:: nexia
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 305
Skąd: Radomsko
Wysłany: Wto 22 Maj, 2012 08:47   

A co to CSV? Ile ten Eurox kosztuje?? U kogo malujesz? Szpachle mi kładli i nic nie pomaga ;/
_________________
 
  Podziel się na:               
Astro 
Świeżak


Auto:: Daewoo Nexia
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 191
Skąd: Radomsko
Wysłany: Wto 22 Maj, 2012 09:09   

CSV sklep z lakierami i przyborami do lakierowania na Narutowicza.Eurox nie wiem ile dokładnie kosztuje ale wiem tyle że jest bardzo dobry. Ja lakieruje sam. Widocznie albo zi coś spierniczyli albo nie wiem bo taka zaprawka co najmniej min rok powinna wytrzymać
_________________
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę