Poprzedni temat «» Następny temat
Czym wygłuszyć samochód?
Autor Wiadomość
michgur 
Świeżak


Auto:: Nexia 3d
Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 149
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 23 Maj, 2012 18:14   Czym wygłuszyć samochód?

Witam! Chciałem Was zapytać czy macie jakieś doświadczenie w kwestii wyciszenia i wygłuszania wnętrza. Przeszukując google natrafiłem na temat gdzie goście montują do Lanosa większe głośniki (podejrzewam, że mnie też to czeka bo lubię posłuchać muzyki lepszej jakości w aucie - co nie znaczy głośno) LINK i wyciszają drzwi matą bitumiczną. Chciałem zapytać czy ktoś to stosował, jakie ma wrażenia po zastosowaniu tej maty i czy ewentualnie używał czegoś innego.
W grę wchodzą materiały niedrogie, najlepiej niepalne.

Myślałem o zastosowaniu waty szklanej w foli (ponieważ gdy dostanie wilgoci strasznie puchnie i rozsadza wszystko) do wygłuszenia drzwi. Myślę również o wytłumieniu maski, może nawet niektórych fragmentów kabiny.

Zapraszam do dyskusji!
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sro 23 Maj, 2012 18:20   

takie cos? http://allegro.pl/app-mat...2342001934.html
bardzo dobrze dziala, nawet jak trzasniesz drzwiami to jest odglos nie-blaszany tylko jak w autach wyzszej klasy ;)
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
michgur 
Świeżak


Auto:: Nexia 3d
Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 149
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 23 Maj, 2012 18:26   

Ooooo takie coś. Szczerze mówiąc to chciałbym wytłumić wszystko co się da bo nie da się ukryć to lubię jeździć w cichym aucie. Podejrzewam, że czeka mnie ściąganie tapicerki kładzenie tychże mat do bagażnika, w drzwi, na podłogę pod maskę i klapę bagażnika.
Czyli :alla: wszechmocny administratorze mówisz, że się opłaca w takie cóś zainwestować?

A co myślisz o zastosowaniu tańszych mat?
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sro 23 Maj, 2012 19:24   

o tanszych nie wiem :P
ale jak wygluszysz wszystko to ci paredziesiat kilo przybedzie ;) i nie bardzo widze sens wygluszania wszystkiego. w wielu miejscach nie warto, szczegolnie jak ci sie tam zacznie wilgoc i woda zbierac. na pewno warto w drzwi, szczegolnie ze chcesz dac glosniki, a wlasnie w drzwiach jest jakby co odplyw. ja wlasnie z tego wzgledu zakladalem, a potem po dzwonie dzika w drzwi zostaly wymienione i na razie mat nie dokladalem, bo w przyszlym juz zapewne roku czeka mnie wymiana drzwi wszystkich.
a poza tym ja nie lubie cicho :mrgreen: tlumik jest srednio glosny, jak wjezdzam w tunel to opuszczam szybe i dodaje gazu :mrgreen:
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
michgur 
Świeżak


Auto:: Nexia 3d
Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 149
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 23 Maj, 2012 20:02   

No to oczywiście, że w tunelu szyba w dół i rura.
W moim przypadku jest tak, że rzadko przejeżdżam przez tunel. Drzwi oczywiście będę wyciszał, myślę też nad miejscem tutaj przy pedałach i nadkola przednie, żeby jednak było w miarę cicho. Często jeżdżę po autostradzie gdzie prędkość 130-150 to norma i wbrew pozorom jest huk, dlatego właśnie chcę trochę wyciszyć wózek.

Zastanawiam się jeszcze nad innymi miejscami i potrzebuję Waszej opinii na ten temat.

Z tego co czytam tutaj i po innych forach drzwi to podstawa.

Olaf powiedz mi czy znasz jakiś tani wydech do autka taki, żeby nie darł się, był nawet cichy ale taki żeby fajnie mruczał (NIE buczał) Ma robić mrrrr a nie buuuuu :D :D
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę