Poprzedni temat «» Następny temat
Głośniki 2-cewkowe a 1-cewkowe
Autor Wiadomość
Jason
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 16:54   

no carl bo juz sie wystraszylem lepiej dolozyc kase i kupic cos pozadnego :mrgreen:
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 17:45   

Oczywiście że go mam :) Kupiłem promocyjnie na tym forum już dawno i do tej pory go mam .

A ten sub to nie jest na takich głośnikach jak ma lenart tego swojego pojedynczego ?
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
Jason
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 18:57   

zamiast takiej skrzyni wolalbym jeszcze dolozyc i kupic sobie tego alpine type r :mrgreen:
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 19:50   

tylko słuchajcie coś wam wylicze ;)

Ta skrzynia JBL co wam pokazałem kosztuje na alegro 859 zeta, ale głośniki użyte w tej skrzyni to te głośniki

http://allegro.pl/subwoof...2379274627.html

na alegro kosztuje on, zazwyczaj po 199, jużpoliczmy że 200 będzie łatwiej policzyć.
To kupuje 2 takie głośniki czyli razem mamy już 400, płyty mam gratis, po starych ladach i półkach sklepowych, wystarczy w domku pociąć poskręcać (no wkręty w domu się znajdą, więc nie płace) silikon (do wszystkich narożników od środka, w każdym domu musi być, to nie trzeba kupować, a dużo go nie schodzi jak się dobrze skręci i szczelin nie ma), wygłuszenia w otwartej nie potrzeba, no chyba że się bardzo chce to wygłusza się ściankę za głośnikiem, pojemność skrzyni liczymy programem, i tak oto za 400 zeta moge mieć taką skrzynie, a zaoszczędzone 459 zeta dorzucam do wzmaka, i na wzmaka muszę tylko dozbierać kolejne 200 stówy i za 659 zeta kupuje takiego wzmaka że zasili tego suba aż w nadmiarze. Oczywiście wykończenie suba to też są koszty ale np. flokiem, czy tam jakąś okleiną, nie trzeba go owijać od razu.(chociaż, oklejenie go czymś to też są już śmieszne pieniądze więc nie ma co wspominać.

a za 659 zeta można już mieć np. taki wzmak

http://allegro.pl/carpowe...2407123507.html

albo taki

http://allegro.pl/ground-...2373981118.html

lub taki

http://allegro.pl/audio-m...2428021513.html

a nawet taki już by starczył

http://allegro.pl/jbl-gto...2403791369.html

:D

A jak zmienie robote na lepiej płatną, to za dużo lepszejszym sprzętem się rozejże wtedy bo chciałbym mieć coś dużo mocniejszego, a takto moge tylko atakować, stopniowo tak od 400RMS do max 700RMS nie więcej, bo potem już krucho z kaską, niestety :(
_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 20:46   

jesli przewidujesz porzadne jeb...cie glosnika to sie nie wyglupiaj z wkretami i silikonem :mrgreen:
plyta przynajmniej 15-18 mdf, choc lepsza lita decha, ale moze sie paczyc po latach, a mdf tak nie pojdzie. w narozniki to daj slupki jako wzmocnienie i dobry klej stolarski, a nie silikon, scisnac pod obciazeniem i zostawic na dzien. i tak po sciance kolejnej. przerabialem to, moje skrzynie robil stolarz z trzydziestoletnia praktyka, suby tez robil, oczywiscie jak byly policzone wymiary i widzialem sam jak to robil, szlag mnie trafial ze nie da sie przyciac , skrecic i gotowe :mrgreen:
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 21:02   

no jak będzie trzeba to stolarza też mam dobrego, tyle że u niego ciężko z czasem, ale sam dam rade coś wykołować, ale jak nie wytrzyma, to dopiero wtedy będziemy robić to tak, żeby wytrzymało nawet Graund Zero 18' z mocą 10000 Watków, piękny głośnik, i zostanie moim niespełnionym mażeniem, bo jedna sztuka kosztuje ponad 2200 a wzmak do niego jeszcze więcej i w PL się chyba nie dostanie, a dwa takie głośniki to już chyba bez nauszników nie podchodź :D
_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 21:24   

Dokładnie jak olaf mówi nie silikon tylko klej do drewna ja tego stosuje + skręcenie skrzynki wkrętami do drewna i jest bardzo stabilne nie rozpadnie sie za chiny :D tylko ze ja mam deske wiórówke bo na tym zadupiu mdfu nie ma a nie bede do wawy jechał specjalnie po to .
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 21:44   

a co myślicie o płycie pilśniowej, kiedyś widziałem gdzieś taką pod głośnik Ground Zero 30SPL.
_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 21:48   

łooo panie... yyyy, nie chce mi sie pisac elaboratu jesli ktos juz to napisal : masz tu z zalcznikami i linkami do poczytania http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1213226.html
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Pestka772 
Świeżak


Auto:: nexia 97 1.5 8V 15"
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 299
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 21:51   

Nie jestem fachowcem a ale MDF będzie lepszy :P ja kiedyś jak robiłem suba do domu to użyłem wiórowej płyty z jakiś pozostałości po meblach, tak jak wyżej pisano na klej stolarski i kontowniczki, ale ale dla pewności złapałem paroma wkrętami do drewna :) i sub tak śmiga od czasów szkoły czyli jakieś 7-8 latek :) co prawda w domu nie jest narażony na wszelkie ruchy i przeciążenia jak w aucie no i ja mam tam głośnik 20cm więc nie ma jakiś ekstremalnych ciśnień itp. A i ja użyłem czarnej samoprzylepnej okleiny parę groszy kosztowało a fajnie wygląda :) (chociaż i tak zawsze ten sub jest gdzieś schowany za łóżkiem czy pod biurkiem :P )
_________________

 
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 22:04   

już wszystko na temat materjału wiem, i myślę że metodą, prób i błędów dojdę do wszystkiego :D
_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 22:07   

To jak już chcecie bawić sie w audiofili to pamiętajcie że bejs sie lepiej rozchodzi w konstrukcji drewnianej , która nie ma ścian płaskich :P Bo nie ma efektu odbicia :P Do auta wystarczy wiórówka bo twoje ucho nie usłyszy różnicy to ma napierdalać. Co ważne MDF jest ciężki wiec ci spalanie auta wzrosnie .
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 22:14   

a tam spalanie, jak dla mnie może i spalanie wzrosnąć, i do tego i jeszcze dożuce duże alu żeby do 15 dobić, i mnie to nie będzie przeszkadzać :D

no i jeszcze jedno, ile alternator w nesi wytwarza prądu,, chodzi o to jaką moc max wzmacniacza można mie żeby altek nam jeszcze uciągnął, wszystko razem :D
_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 22:17   

8v 80A
16v 85A
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 22:19   

no to powiedzmy zażucam 2 lepsze wzmaki i już będzie mało ? ;)
_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 22:26   

jak chcesz sobie zrobic auto demonstracyjne to doprowadzisz pradzik kablem z zewnatrz.
a jak chcesz jezdzic z podlaczonym basem zracym 80A to idz najpierw do psychiatry, bo zaden audiolog potem nie pomoze :mrgreen:
najpierw sie zastanow do czego ci te waty potrzebne, do budzenia osiedla, do naglasniania parkingu pod marketem, czy do normalnego sluchania? jesli do tego ostatniego to zakladajac nawet kontrole nad chwilowym uderzeniem bebna czy innego instrumentu - do objetosci wewnatrz auta, a nie autobusu wystarczy 30A, pod warunkiem prawidlowej budowy skrzyni, glosnika nie noname i czystego bez przesteru nagrania
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 22:33   

Olaf przecież wiesz że z elektryki jestem zielony i mi trzeba jak krowie na rowie co ile prądu żre bo ja inaczej nie skumam, bo powiedzmy że teraz mam wzmaka który ma bezpiecznik 15A i będzie drugi który będzie miał 45 czy tam 50A no to jak mi to powiesz ile mi to zeżre bo ja już nie panimaju :(
_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 22:48   

wystarczy dodac do siebie te wartosci.
a, i ze taki jest bezpiecznik to nie znaczy ze taki jest pobor, bezpiecznik nie moze sie palic co chwila, wiec ma wartosc wieksza niz max poboru na pelnym wysterowaniu, bezpiecznik ma za zadanie zabezpieczyc sprzet w przypadku np zwarcia, a jednoczesnie zabezpieczyc auto. wyobraz sobie eleganckie zwarcie wzmacniacza tak na krotko. to jednoczesnie zwarcie instalacji alternatora, akumulatora. wez gruby klucz i zrob zwarcie akumulatora, wiesz co nastapi?
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 12:18   

no domyślam się, ale jak tak mi tłumaczysz to przynajmiej zaczynam troche rozumiećo co chodzi :D
_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę