Poprzedni temat «» Następny temat
Głośniki w drzwiach
Autor Wiadomość
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Czw 26 Lip, 2012 18:37   

Oczywiście ta dziurę, której nie widać musisz wywiercić w blasze :)
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
changer_cd 
Ogarnięty


Auto:: Z18xe+ z22xe+ c20xet+++
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 936
Skąd: WP
Wysłany: Czw 26 Lip, 2012 22:00   

Makowiecki napisał/a:
Michał, z czego masz tą "kieszonkę"? ;)


woesz co Mako, bardzo dlugo sie zastanawialem co zrobic z odstajacymi boczkami w gl i do tego od 3d... bo to ciezki orzech..

dlugo sledzilem fora i tematy i dolazlem do maritum sprawy , czyli boczkow z kadetta tifany limited edition :D podobno..

i zaczalem rzezbic :D :D :D
_________________
Bóg po to dał nam nogi, żeby dojść wszędzie tam, gdzie nie można wjechać na glebie
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Sro 15 Sie, 2012 09:37   

Znalazłem taki pliczek na komputerze w trakcie sprzątania, może sie komuś przyda :)
http://www60.zippyshare.com/v/37532432/file.html
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
RadekLwo 
Ogarnięty


Auto:: Fabia 6Y5 BBY 04'
Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 748
Skąd: Legionowo
Wysłany: Pią 05 Paź, 2012 21:13   [K] dystanse pod glosniki w drzwi

siema. jak w temacie. uzywki czy nowe np samoroby byle sie trzymaly i nie odpadly przy trzasnieciu drzwiami xd
_________________
 
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Pią 05 Paź, 2012 21:24   

jedź do pierwszego lepszego sklepu z car audio i kupisz za niewiele drożej nowe, bo tutaj płacąc za dystans i przesyłkę wyjdzie prawie to samo

Na alledrogo też są no i jak się dobrze poszuka to też i po 20 zł komplet się znajdzie, ale zależy do czego chcesz, bo jak do drzwi w Nexi, to ja też myślę jak zrobić bo też mam elektrykę, a kupować dystanse to za droga sprawa będzie i myślę nad lepszym patentem, który byłby po pierwsze prostszy w montażu i lepiej by wyglądał a przede wszystkim tańszy, ale zajmę się tym w przyszły tydzień bo i tak czekam aż Nexia dostanie nowy wzmak aby móc wszystko ładnie zasilić.
_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
RadekLwo 
Ogarnięty


Auto:: Fabia 6Y5 BBY 04'
Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 748
Skąd: Legionowo
Wysłany: Sob 06 Paź, 2012 19:47   

juz nie aktualne bo wlasnie tak zrobilem :D kupilem dystanse 4cm do golfa 4 :D nawet niezle wyszlo :) z tym ze pomalowalem na czarno a decha szara :P
_________________
 
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Sob 06 Paź, 2012 23:35   

właśnie słuchaj, w drzwi to wkładałeś?
Bo z opisu widzę że masz elektrykę i jak rozwiązałeś problem niemieszczenia się głośnika przez silniczek od el. szyb, bo jak ja liczyłem to bym potrzebował minimalnie dystans o głębokości około 7 - 8 cm :D
_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Nie 07 Paź, 2012 08:10   

poka foto :D
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
RadekLwo 
Ogarnięty


Auto:: Fabia 6Y5 BBY 04'
Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 748
Skąd: Legionowo
Wysłany: Nie 07 Paź, 2012 08:51   

mam magnaty 16cm, dupa glosnika ma 6cm. ale tak to zrobilem ze wchodzi i nie dotyka magnesem blachy :D zapodam foto, a mod niech przesunie temat w odpowiednie miejsce :)
ps tylko nie jest mega estetycznie.
_________________
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Nie 07 Paź, 2012 10:07   

Masz przesunięte :) Jak będzie dobra baza to i estetykę da się ogarnąć :D
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
RadekLwo 
Ogarnięty


Auto:: Fabia 6Y5 BBY 04'
Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 748
Skąd: Legionowo
Wysłany: Nie 07 Paź, 2012 14:16   

no raczej baza to nie zabardzo. musialbym wiecej przerobek wprowadzic. MDFy musialy by isc nizej ale wtedy trzeba by bylo niszczyc caly dol pod te MDFy.
to jak ja to zrobilem jest najmniej inwazyjne w fabryczne obicie drzwi i dlatego ma jedna wade. zobaczcie sami.
mi osobiscie ta wada nie przeszkadza wiec dla mnie bomba.
na jednym zdjeciu zaznaczylem gdzie sklepalem mlotkiem drzwi coby lekko sie wgiely do srodka ale nadal jest to bezinwazyjne dla drzwi.
nie robilem zdjec dupy glosnika bo nie dotykal drzwi, mialy okolo 1cm luzu miedzy drzwiami a magnesem.
ale jakosc dzwieku jest nieporownywalnie lepsza :D
niestety wyrzucilem oslony glosnikow jak sie przeprowadzalem i jest jak jest.







kabli fabrycznych glosnikow nie odcinalem tylko zrobilem rozgalezienie do nowych w drzwiach wiec teoretycznie moge jeszcze tam te 10cm podlaczyc






_________________
 
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Wto 23 Paź, 2012 07:03   

Wymyśliłem coś takiego jak kolega wyżej z tą różnicą że, zamierzam użyć do tego celu
dwa dystanse o grubości 3cm oraz jednego o grubości max 2 cm (no chcę zrobić tak aby grubość na stronę oscylowała między 7 a 8 cm wtedy głośnik mi się zmieści bez większych problemów :D
Z tą różnicą że ja planuję dać głośniczki niżej na drzwiach w taki sposób aby schowek się otwierał, czyli będę miał więcej kombinowania ale może da się radę, teraz chcę posklejać dystanse i poczekać na montaż do momentu aż dostanę mechanizm od el. szyb żeby potem czasem dystansu nie ściągać niepotrzebnie, no i będę się szykował na wzmacniacz nowy bo nie będę miał z czego zasilić głośników w drzwiach, a to dla tego że lewy tylny kanał działa jakoś dziwnie, to znaczy głośniej i nadaje mnóstwem przesterów, dla tego pomyślałem o tym aby dokupić wzmaka oraz głośniki wysokotonowe i zwrotnice, i zrobić zestaw odseparowany napędzany wzmakiem sygnał do wzmaka wziołbym z dwóch przednich kanałów (chodzi o to żeby podpiąć je do takiego urządzonka z wyjściami co ma chinche i potem do wzmaka, no i do momentu dopóki nie zmieniłbym radia takie rozwiązanie musiałoby jakoś funkcjonować ;) no chyba że narazię zrezygnuję ze skrzyni i obecnym wzmakiem napędzę tylko przód a skrzynkę sprzedam i odłożę na nowego suba, ale jeszcze przemyślam sprawę nad tym aby do mojego magnata kupić wzmaka 240 RMS (wykorzystałby w pełni mój głośnik bo ma 250 RMS) i ten co mam na głośniki, na pewno by było najtaniej bo taki wzmak bym kupił za 250 zł nówkę, a moja skrzynka na obecnym wzmaku już robi wystarczającą robotę, więc myślę że niema sensu ładować kasę w nowego suba, tylko dobrze napędzić cały zestaw i dobrze wygłuszyć wszystko i będzie myślę że ok :D no i wtedy zamknąłbym temat audio i przeniósłbym się do tematu gleby bo chcę glebę -60/40 :mrgreen:
_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
pablo_111 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Nexia
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 2555
Skąd: śląsk
Wysłany: Nie 17 Lut, 2013 08:52   

Zrobienie estetycznych paneli na głośniki to nie taka prosta sprawa, ja rysuję obliczam i powoli kończę projekt ale na razie to tylko na papierze, teraz trzeba napisać do sprzedawcy dystansów MDF alby przenieśli moje wymiary na prawdziwy dystans, może uda się również zdobyć info odnośnie dystansów do golfa V bo one mają chyba właśnie takie wymiary jak chcę, resztę rzeczy nie zdradzę, pod koniec tyg powinny być już jakieś materiały do dalszej pracy ;)
_________________
NEXIA GSI 2.0 16V 136KM
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę