Poprzedni temat «» Następny temat
Mercedes-Benz w124 e300d 24v
Autor Wiadomość
lukness 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Mercedes-Benz w124 e300d 24v
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 1461
Skąd: wlkp
  Wysłany: Pon 11 Sty, 2016 12:00   Mercedes-Benz w124 e300d 24v

Z racj, że mam troche wolnego czasu, postanowiłem założyć nowy temat:)
MARKA: Mercedes-Benz
MODEL: w124 E-klasa, rocznik 1995, sedan, 4 drzwi, manual 5 biegowy
DANE SILNIKA: silnik 3 litry Diesel, 136KM, 210Nm, 24v, 6 cylindrów
ZUŻYCIE PALIWA: dokładnie jeszcze nie wiem, na razie wychodzi mi około 9 litrów/100km, z czasem lepiej to przeliczę i uzupełnię
TUNING POD MASKĄ: seria, typ silnika OM606.910
UKLAD WYDECHOWY: seria
ELEKTRONIKA i ELEKTRYKA: 2 przednie elektryczne szyby, elektryczne lusterka, klimatyzacja dwustrefowa, elektryczna antena, tylne podświetlenie na podsufitce, podświetlane lusterka w daszkach przeciwsłonecznych, podświetlane drzwi od dołu, opadające tylne zagłówki za pomocą przycisku
ZAWIESZENIE: seria
UKLAD HAMULCOWY: seria, 4 hamulce tarczowe
BODY-KIT: seria + hak :mrgreen:
WNĘTRZE: seria, 2 poduszki powietrzne, dwa podłokietniki, schowek z roletą, ciemna tapicerka
CAR-AUDIO: głośniki seryjne, grają całkiem dobrze, zwłaszcza te z tyłu, radio to jakiś starszy Pioneer, który nie czyta płyt
STATUS: naprawiłem w nim tylko obracającą się gałkę lewarka zmiany biegów :D do wymiany są poduszki pod silnikiem, podejrzewam że są do wymiany poduszki w tylnym wózku, potrzeba nowy bat od anteny elektrycznej bo się nie wysuwa, radyjko kiedyś wymienię na coś z USB
WADY/ZALETY SAMOCHODU: wygodny, dość żwawo przyspiesza, podoba mi się brzmienie silnika, wad na razie nie zauważyłem :D
edit co do wad: troche wkurza brak schowka przed pasażerem nad nogami, zamiast schowka jest poduszka powietrzna, no coś za coś xD

PAMIĘTNA PODRÓŻ/PRZYGODA: wczoraj zaufałem kontrolce od rezerwy, wyjeździłem paliwo i układ się zapowietrzył ;) nic wielkiego nie było po za tym, bo auto mam od 23 grudnia

PSEUDONIM SAMOCHODU I SKĄD TAKI A NIE INNY: niech mu będzie Mecenas ;)

fotki na razie aby takie mam, wykonane słabym telefonem, kiedyś dodam ładniejsze jak zdobędę jakiś lepszy sprzęt


_________________
Daewoo Nexia 'Sportiv' 1.5 8v --> Mercedes-Benz 190 2.0 8v --> teraz Mercedes-Benz w124 e300d 24v
Ostatnio zmieniony przez lukness Sob 23 Sty, 2016 14:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
  Podziel się na:               
Bartek 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Mercedes v6
Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 1291
Skąd: ........
Wysłany: Wto 12 Sty, 2016 18:05   

Na zdjeciach wyglada calkiem fajnie :D powiedz jak z rdza? I wez pstryknij jakies foto z wnetrza :)
 
 
  Podziel się na:               
lukness 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Mercedes-Benz w124 e300d 24v
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 1461
Skąd: wlkp
Wysłany: Wto 12 Sty, 2016 18:40   

z rdzą jest całkiem spoko, bo zwyczajnie jej nie ma ;) auto było sprowadzone przez poprzedniego właściciela z Francjii, pewnie dlatego też nie ma rdzy :) ubolewam nad tym że nie mam czym lepszym cyknąć zdjęć, ale spróbuję jakoś wykonać zdjęcie ze środka ;)
_________________
Daewoo Nexia 'Sportiv' 1.5 8v --> Mercedes-Benz 190 2.0 8v --> teraz Mercedes-Benz w124 e300d 24v
 
 
  Podziel się na:               
Durszlak 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: KlapKlask 1.9 16v M-Jet
Dołączył: 05 Wrz 2009
Posty: 1873
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 12 Sty, 2016 22:33   

Fajnie to wygląda, a jaki przebieg? :) Jakie plany co do auta?

No i czekamy na te foty ze środka :D
_________________
 
 
  Podziel się na:               
lukness 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Mercedes-Benz w124 e300d 24v
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 1461
Skąd: wlkp
Wysłany: Pią 11 Mar, 2016 19:49   

stan licznika 273tyś, nie mam pojęcia czy tyle ma faktycznie, wnętrze nie wygląda na zużyte ;)
w planach mam to aby odpowiednio dbać o samochód, usprawnić to co nie działa i myślę żeby zachować go w oryginale, kiedyś może jakieś fajne koło wrzuce, ale to już zależy od finansów, które obecnie u mnie kuleją :mrgreen:

[ Dodano: Pią 11 Mar, 2016 20:48 ]
mały up tematu, dziś była pierwsza poważna inwestycja :mrgreen:
_________________
Daewoo Nexia 'Sportiv' 1.5 8v --> Mercedes-Benz 190 2.0 8v --> teraz Mercedes-Benz w124 e300d 24v
 
 
  Podziel się na:               
Durszlak 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: KlapKlask 1.9 16v M-Jet
Dołączył: 05 Wrz 2009
Posty: 1873
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 11 Mar, 2016 20:32   

Zdjęcia wnętrza dawaj, a nie nam tu oczy mydlisz :D
_________________
 
 
  Podziel się na:               
lukness 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Mercedes-Benz w124 e300d 24v
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 1461
Skąd: wlkp
Wysłany: Sob 30 Kwi, 2016 14:07   

fotki z wczoraj :)






























































































_________________
Daewoo Nexia 'Sportiv' 1.5 8v --> Mercedes-Benz 190 2.0 8v --> teraz Mercedes-Benz w124 e300d 24v
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23944
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sob 30 Kwi, 2016 18:16   

w sumie fajny, jeszcze z tych co mi sie podobaja, pozniejsze modele juz nie sa takie "mercedesowe"
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Roxon40 
Pierwszy Dobrowolnie Zbanowany


Auto:: Była Nexia 2.0 8V GLE/GSi
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 7106
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob 30 Kwi, 2016 22:21   

Ładnie się prezentuje
_________________
8-) Było Daewoo Nexia 2.0 GLE/GSi 8-)
 
 
  Podziel się na:               
Bartek 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Mercedes v6
Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 1291
Skąd: ........
Wysłany: Nie 01 Maj, 2016 11:35   

lukness, ładny egzemplarz :) na Twoim miejscu bym wrzucil pomaranczowe kierunki na przod, ladniej by wygladal przy ciemniejszym lakierze ;)
 
 
  Podziel się na:               
lukness 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Mercedes-Benz w124 e300d 24v
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 1461
Skąd: wlkp
Wysłany: Nie 01 Maj, 2016 12:27   

dziękuję :) też o tym myślałem, choć w jasnych wychodziły oryginalnie ale myślę żeby kiedyś pójść na kompromis i kupić kierunki USA coś w tym stylu , na razie kwestią wizualną się nie chce za dużo przejmować, muszę powymieniać sprężyny, poduszki silnika, łącznik elastyczny wału i poduszki pływające, najpierw mechanika :)
jakiś zarys już sobie robiłem jak widać ;)






_________________
Daewoo Nexia 'Sportiv' 1.5 8v --> Mercedes-Benz 190 2.0 8v --> teraz Mercedes-Benz w124 e300d 24v
 
 
  Podziel się na:               
AdiN 
Ciagle mi malo :P


Auto:: Ave T22
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 9054
Skąd: OFF-ROAD SERVICE
Wysłany: Pon 02 Maj, 2016 01:01   

Ode mnie duzy plus za mega klasyczny wóz! :)
_________________
;)
 
 
  Podziel się na:               
lukness 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Mercedes-Benz w124 e300d 24v
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 1461
Skąd: wlkp
Wysłany: Sro 18 Maj, 2016 19:51   

Mały up w temacie, wleciały alufelgi z zakupionymi oponami letnimi (przód Goodyear, tył Maloya), potraktowałem je autolandem blagiem i teraz tak się autko prezentuje, świeżo umyte, są zacieki bo zrobiłem złą kolejnością programów ;p












_________________
Daewoo Nexia 'Sportiv' 1.5 8v --> Mercedes-Benz 190 2.0 8v --> teraz Mercedes-Benz w124 e300d 24v
 
 
  Podziel się na:               
AdiN 
Ciagle mi malo :P


Auto:: Ave T22
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 9054
Skąd: OFF-ROAD SERVICE
Wysłany: Sro 18 Maj, 2016 21:02   

seria Panie! Ale za to jaka.. :)
_________________
;)
 
 
  Podziel się na:               
lukness 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Mercedes-Benz w124 e300d 24v
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 1461
Skąd: wlkp
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2016 00:20   

Seria, bo przy tym samochodzie jakoś nie pasują mi grubsze ingerencje w wygląd, kiedyś chciałbym jakieś 16" myślę, może 17", może coś szprychowego, może coś a'la bbs albo jakiś inny wzór z mercedesa, może wlecą te kierunki o których mówiłem wyżej, myslałem o przyciemnianiu szyb, ale przy ciemnym nadwoziu jakoś średnio mi to w wyobraźni wychodzi, wciąż myślę o takiej pełnej atrapie ale też mam jeszcze mieszane uczucia co do tego, może kiedyś jak będę miał kaprys ;)

Wczoraj pierwszy raz w życiu woskowałem, kupiłem na początek coś z dolnej półki (Formula 1), jak mi się skończy to myślę żeby kupić tester finish care hi temp 1000p, podobno bardzo dobry wosk, póki co z efektu obecnego jestem zadowolony, zobaczymy jak z trwałością, dziś całą noc padało, ciekaw jestem jak teraz auto wygląda, bo jeszcze wczoraj wyglądało tak :)













































Jakiś czas temu udało mi się naprawić przełącznik elektrycznych lusterek a ostatnio w aucie zostały wymienione
- podpora wału
- łącznik elastyczny wału część przednia i tylna
- sprężyny z przodu Lesjfors
- klocki hamulcowe przód TRW
- filtr oleju, powietrza, paliwa
- silnik zalany olejem Elf Evolution Sti 10W-40
Troche pociurało mnie po kieszeni ale myślę, że auto odpłaci się bezawaryjną jazdą, lecz jeszcze kilka dość kosztownych części jest do ogarnięcia ale to na następny rzut do mechanika ;)
_________________
Daewoo Nexia 'Sportiv' 1.5 8v --> Mercedes-Benz 190 2.0 8v --> teraz Mercedes-Benz w124 e300d 24v
 
 
  Podziel się na:               
AdiN 
Ciagle mi malo :P


Auto:: Ave T22
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 9054
Skąd: OFF-ROAD SERVICE
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2016 16:27   

Takich aut juz nie robia..
Piekny jest!
_________________
;)
 
 
  Podziel się na:               
lukness 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Mercedes-Benz w124 e300d 24v
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 1461
Skąd: wlkp
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2016 19:51   

Powiem Ci AdiN, jeździłem już różnymi modelami, markami aut klasy E, dużo nowocześniejszymi ale ten wóz ma coś w sobie, że ja pierdole :D Jak się w nim usiąde to czuje się jak w domu, już nawet przestaje mnie bawić zapierdalanie, może to jakiś demon nie jest, zwłaszcza jak się przesiadam z innego auta do mojego to mówie sobie "ale mój to jest muł jednak" ale po chwili uświadamiam sobie, że ma to swoje zalety, że nie jest jakiś super szybki choć swoje zrobi co ma robić ;) Na razie swtwierdziłem, że będę nad nim pracował, robie go dla siebie i będę inwestował, bo myślę, że warto, nawet gdybym chciał go kiedyś sprzedać, to myślę, że te pieniądze które włożę, odzyskam :)
_________________
Daewoo Nexia 'Sportiv' 1.5 8v --> Mercedes-Benz 190 2.0 8v --> teraz Mercedes-Benz w124 e300d 24v
 
 
  Podziel się na:               
AdiN 
Ciagle mi malo :P


Auto:: Ave T22
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 9054
Skąd: OFF-ROAD SERVICE
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2016 19:54   

lukness, masz racje :)
I fakt, w ten model pieniądze włożone mogą wrócić, ich ceny szybują w góre :)
_________________
;)
 
 
  Podziel się na:               
lukness 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Mercedes-Benz w124 e300d 24v
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 1461
Skąd: wlkp
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2016 22:05   

Klimat tamtych lat do mnie przemawia i czuje sie dobrze w tym aucie, wiele razy słyszałem, że podziwia mnie ktoś, że jeżdżę takim starym autem tej marki, że auto tej marki to musi być strasznie drogie w utrzymaniu i że smok, jak to mercedes a ja się uśmiecham ;)
A Ty czym tam jeździsz teraz tak a pro po? ;)
_________________
Daewoo Nexia 'Sportiv' 1.5 8v --> Mercedes-Benz 190 2.0 8v --> teraz Mercedes-Benz w124 e300d 24v
 
 
  Podziel się na:               
Dareczek95 
Świeżak


Auto:: Nexia GLE 2.0 8v
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 150
Skąd: Bytom
Wysłany: Sro 28 Wrz, 2016 21:20   

lukness, Adaś jeszcze jakiś czas będzie jeździł swoją zabójczą bordową Honda Civic :D

Mercedes ładny, aż szkoda go tuningować.
 
 
  Podziel się na:               
lukness 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Mercedes-Benz w124 e300d 24v
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 1461
Skąd: wlkp
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016 19:15   

I nie będzie żadnych tuningów, a jeśli już, to jakieś kosmetyczne, dyskretne zmiany ;) Na razie jest co robić, wydawało mi się, że kupiłem prawie igłe i dobrze zapłaciłem za niego, a okazało się, że niby wszystko ok ale to i tamto za chwile jebnie, więc wymieniłem, jutro chce się umówic znów do mechanika na wymiane sworzni które lubią się zrywać i auto upada błotnikiem na koło (w MB 190 tak miałem na drugi dzień po zakupie), z przodu wymiana tarcz, poduszki pod silnikiem, regulacja drzwi kierowcy bo troche szczelina jest, mam problem z przeciekającym bagażnikiem pod uszczelką, też trzeba będzie się tym zająć... w przyszłości będę chciał dać auto na polerke, pojawiło się pare rys i rysek odkąd go kupiłem, pierdolone dresy nie patrzą jak otwierają drzwi na osiedlach... Pomału z czasem mam nadzieję, że uda mi się ten samochód wyprowadzić na prostą i posłuży mi dość długi czas :)

[ Dodano: Pon 17 Paź, 2016 20:14 ]
Ostatnio wymienione zostały sworznie, tuleje środkowe wahaczy, zamontowane zostały tarcze hamulcowe TRW z przodu...

Dzisiaj przyszła paczka z Wielkiej Brytanii :) Wkład anteny Hirschmann, antena już zamontowana na aucie (montowałem po ciemku z latarką, bo nie wytrzymałbym do jutra), śmiga w górę i dół, ściąga bardzo ładnie, jestem zadowolony :D

Kupiłem też gaśnice 2kg z manometrem
_________________
Daewoo Nexia 'Sportiv' 1.5 8v --> Mercedes-Benz 190 2.0 8v --> teraz Mercedes-Benz w124 e300d 24v
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę