Poprzedni temat «» Następny temat
Witam
Autor Wiadomość
Rafał2462 
Świeżak


Auto:: Daewoo Nexia GLX
Dołączył: 10 Sty 2017
Posty: 39
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Sro 11 Sty, 2017 12:25   Witam

Witam Panowie
Jestem tu nowy
Mam na imie Rafał, mieszkam w Mińsku Mazowieckim, mam 21 lat.
Od niedawna jestem posiadaczem Daewoo Nexia GLX 1.5 16v w kolorze złotym. Nexia ma nieco ponad 97 tys km przebiegu. Ma gaz pierwszej generacji.
Nexia od nowosci jest w rodzinie. Kupil ją moj dziadek, co sie udalo tylko dzięki znqjomosci, bo gdy zapytal o nią normalnie, to powiedzieli ze jest juz zarezerwowana czy tam nawet sprzedana. Ale na szczescie udalo mu sie ją kupic.
Nastepnym posiadaczem Nexii byla moja ciotka, ale samochod wcale nie zmienil miejsca zamieszkania. Ostatnio zdecydowali sie sprzedac ją mnie, z czego sie ciesze, bo w koncu mam swoje auto
Auto podobno sporo pali, ale sam jeszcze tego nie badalem, bo najpierw Nexią pojechalem na warsztat bo uciekal plyn chlodniczy. zrobiona zostala uszczelka pod glowica (podobno byla mocno wydmuchana), razem z planowaniem, od razu rozrzad, olej. Udalo sie to zrobic za rowne 1000 zł, ale dzieki znqjomosci z mechanikiem. Kilka miesiecy wczesniej zostala wymieniona uszczelka pod dekielkiem, kable zaplonowe.
Od kiedy kupilem Nexie mialem z nia problem. Mianowicie, przynajmniej tak mi sie wydaje, na postoju byl jakiś duzy pobor prądu, nawet jak nie zamknalem samochodu (oczywiscie nie chodzi o nie zamkniecie drzwi, tylko zamkniecie centralnego).
I bylo to jakies dziwne, bo po zgaszeniu przez jakies 5-10 min odpalala ladnie, ale jak postala juz dluzej, czyli tak z 30 min to juz ciezko palila. Ale jak ją zostawilem, i nastepnego dnia szedlem odpalic, to juz ladnie odpalala.
Przypuszczalem ze moze to byc wina alarmu i centralnego z pilota, ktore zostały dolozone do samochodu chwile po kupnie.
Dotychczas jak gdzies jechalem to na postoj sciagalem jedną kleme, i jak wracalem to zakladalem z powrotem i ladnie odpalala. Ale wkurzalo mnie to bardzo, tym bardziej ze ten alarm wariowal.
Dzis sciagnalem sobie mechanika ktory odlaczyl mi ten alarm (ja jestem swierzak).
Mam nadzieje ze teraz bedzie juz wszystko dobrze, ze nic nie bedzie mi wpieprzalo prądu, i ze spokojnie bede mogl opuszczac samochod, bez obawy ze jak wroce, to nie bede mogl odpalic.
Nie wiem co jeszcze moge powiedziec. Wnetrze nie jest poniszczone, ale jest mocno ubrudzone, bo byly w nim wozone dzieci, i tak malo tam bylo dbane o porzadek. Czekam do wiosny i odstawie go na pranie tapicerki i bedzie o niebo lepiej.
Ostatnio zaciagnalem reczny i zamarzl :D ale zdjalem kola, obstukalem bebny i jest git :D
Załączylbym kilka fotek, ale nie wiem jeszcze jak :D
_________________
Daewoo Nexia GLX 1.5 16v 1996 rok
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sro 11 Sty, 2017 14:41   

witaj Rafal :)
zlota , to po bialej (jak moja :mrgreen: ) najladniejszy kolor nexii :D
sadzac po problemie z zakupem to rocznik 96, bo wtedy byl wiekszy popyt niz nexii na placu, tak, tak, tak bylo.
malo jezdzona, wiec jak blachy i uszczelki spoko, to dlugo wytrzyma :)
pali duzo jak nie jest wyregulowana, w sumie to zalezy tez od ciezkosci buta na pedale.
a z tym pradem to watpie zeby to byla wina alarmu. mysle ze to i nie centralny. i ze to wogole nie wina pradu. zaraz po zatrzymaniu odpala ladnie, pozniej ciezko, ale jesli rano to znowu ladnie, gdyby to byl prad, to rano juz wogole by nie odpalila.
a alarm glupial, bo jak go odlaczyles na postoju od pradu, a potem zakladales kleme do ruszania to czesc alarmow bedzie wariowac.
raczej bym sie zajal najpierw wszelkimi regulacjami na BENZYNIE, jak wszystko bedzie ladnie latac juz to wtedy sprawdzic jak lata na gazie, w razie problemu do gazownika, bo wtedy juz tylko z gazem moze byc problem. a wogole to ta kwestia to temat do dzialu technicznego, a nie tu ;)
fotki wrzucasz na jakis serwer np na fotosika, i wybierasz link na fora, kopiujesz i tu wklejasz w poscie.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Sro 11 Sty, 2017 17:38   

Siemasz :D Jeżeli Olaf dobrze strzelił z rocznikiem nexii tzn, że masz tyle lat co i twoje auto :D Napisz cos więcej o wyposażeniu i poka foty :)
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
AdiN 
Ciagle mi malo :P


Auto:: Ave T22
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 9056
Skąd: OFF-ROAD SERVICE
Wysłany: Czw 12 Sty, 2017 09:36   

O kurde!
Już nie jestem najmłodszy! :schock:


Siemka! Pokaz jakies zdjecia strzaly ;)

[ Dodano: Czw 12 Sty, 2017 10:37 ]
O kurde!
Już nie jestem najmłodszy! :shock:


Siemka! Pokaz jakies zdjecia strzaly ;)
_________________
;)
 
 
  Podziel się na:               
Rafał2462 
Świeżak


Auto:: Daewoo Nexia GLX
Dołączył: 10 Sty 2017
Posty: 39
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017 12:00   

Tak, to rocznik 96. Jest ode mnie rok mlodsza, bo ja 95 :P
Uszczelki na moje oko sa spoko, a co do blachy, tez jest spoko, bo jest w ocynku z tego co mi mowil dziadek, a w dodatku kiedys biteksowal podwozie

Mozolne to wrzucanie zdjec na fotosika, przynajmniej z telefonu :P

http://m.fotosik.pl/zdjecie/f8efb7c2f3af5f09
http://m.fotosik.pl/zdjecie/988d7d6a8ff0ee67
http://m.fotosik.pl/zdjecie/dd882f875652cc3e
http://m.fotosik.pl/zdjecie/36bed51e9289764e
http://m.fotosik.pl/zdjecie/0e308644a6144d2d
http://m.fotosik.pl/zdjecie/cdda1715082a7d9e
http://m.fotosik.pl/zdjecie/65fda00f2a01432f

[ Dodano: Sob 14 Sty, 2017 12:12 ]
A co do wyposazenia to poza wszustkimi elektrycznymi szybami i wygodnym podlokietnikiem z tyłu, to nie wiem co jeszcze, bo nie wiem jaka byla podstawa ;) przeciwmglowe przednie tez ma :P
Milo by bylo gdyby miala wspomaganie, szczegolnie sie o tym przekonuje przesiadajac sie z nowego samochodu Mamy, do mojego :D
No i klimy nie ma, co da sie we znaki za kilka miesiecy, ale przezyje ;)

Na razie mocno razi mnie w oczy tą brudna tapicerka. Nie moge sie doczekac poznej wiosny, az odstawie go na porzadne pranie i bedzie wtedy ogromna roznica, i bede wtedy juz prawie zadowolony :P
_________________
Daewoo Nexia GLX 1.5 16v 1996 rok
 
 
  Podziel się na:               
AdiN 
Ciagle mi malo :P


Auto:: Ave T22
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 9056
Skąd: OFF-ROAD SERVICE
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017 12:13   

Aaa to nie, tez jestem 95 ^^
_________________
;)
 
 
  Podziel się na:               
luki 
Ogarnięty


Auto:: Nexia sedan 1.5 16V + LPG
Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 533
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017 14:37   

Eee no fajna :) . Ładny kolorek. Jak dobrze widzę to wersja GLX?
 
 
  Podziel się na:               
Rafał2462 
Świeżak


Auto:: Daewoo Nexia GLX
Dołączył: 10 Sty 2017
Posty: 39
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017 16:18   

Dokladnie, to wersja GLX ;)

[ Dodano: Nie 15 Sty, 2017 05:35 ]
pali duzo jak nie jest wyregulowana, w sumie to zalezy tez od ciezkosci buta na pedale.

Na czym polega regulacja? Noge staram sie miec dosyc lekką. Wiem ze to nie temat na ten dzial, to moze jakas podpowiedz czy temat regulacji został juz wyczerpany w odpowiednim dziale?
_________________
Daewoo Nexia GLX 1.5 16v 1996 rok
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę