Poprzedni temat «» Następny temat
Kultura na drogach
Autor Wiadomość
jabol97 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 149
Skąd: Stasiówka
Wysłany: Pią 16 Lut, 2018 22:13   Kultura na drogach

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Według mnie to towar deficytowy wśród kierowców. Jednak dziś wracając po egzaminie z fizyki zostałem miło zaskoczony. Wracałem jak to zwykle autostradą. Jadąc jakieś 160 km/h przede mną zaczęło wyprzedzać audi A6, zwolniłem do jakichś ~145, za mną pojawiła się dość blisko audi Q5. Wyprzedziłem A6-tkę i przyzwyczajony do spieszących się, zbulwersowanych kierowców zjechałem na prawy pas. Przede mną była ciężarówka, musiałbym zwolnić do 120, żeby mógł mnie wyprzedzić. Patrzę w lusterko, a on mnie nie wyprzedza tylko blinduje światłami. Aż się pozytywnie zdziwiłem. Co sądzicie na ten temat?
Ostatnio zmieniony przez jabol97 Sob 17 Lut, 2018 07:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sob 17 Lut, 2018 01:52   

moze i nie tak deficytowy, w miescie czesciej spotykam sie z wpuszczaniem jednego przez drugiego, im szybsza droga poza miastem tym rzadziej, ale jak widac sie zdarza.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sob 17 Lut, 2018 01:52   

moze i nie tak deficytowy, w miescie czesciej spotykam sie z wpuszczaniem jednego przez drugiego, im szybsza droga poza miastem tym rzadziej, ale jak widac sie zdarza.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Nie 18 Lut, 2018 19:43   

Wielu jest kulturalnych kierowców którzy np dziekują za to że ich się wpuściło czy im ułatwiło jazdę ale sa i tacy, którym nie raz wiązankę poślę. Fajne sa filmiki na youtubie z polskich dróg. Zachowania wielu ludzi szokują ale miło popatrzeć.
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
kuczli 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Volvo S80 T6
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 2666
Skąd: TYCHY :)
Wysłany: Wto 20 Lut, 2018 21:56   

A mnie wszyscy wkuriają na drodze :) jeżdzę po kilkaset km dziennie ciężarówką i niekiedy mam ochote zatrzymać takiego patafiana i ubić na miejscu. Zajeżdżanie drogi ciężarówce która waży 30 40 ton, standard ( wiem na jakim dystansie taki klocek hamuje i w życiu bym sie tak nie wpychał a tu cwaniaki z małymi dziecmi ) a najlepsi są ci na autostradzie, wyprzedzam drugą ciężarówkę jestem w jej połowie a z tyłu nagle pojawia się koleś i mi miga światłami, co mam wziąść tą ciężarówkę do góry i go przepuścić? :D co prawda zdażają się czasem normalni ludzie którzy widzą że jest ciężko ruszyć to poczekają ale to żadkość ale chwała im za to :)
_________________
NEXIA CZUWA... NEXIA RADZI... NEXIA NIGDY CIE NiE ZDRADZI!!!
[img][/img]
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sro 21 Lut, 2018 20:35   

wiecej jest tych normalnych, uprzejmiejszych przy jezdzie po miescie, na szosie juz tak nie ma, kazdy cisnie ile fabryka dala i kazdy jest panem szosy
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Fahrad 
Ogarnięty


Auto:: Pancerdes W124
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 938
Skąd: Ciechanów
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018 21:40   

Czy ja wiem? Chyba zależy od regionu. A na pewno od ludzia. Nawet jeżdżąc po pendolonej wawie zdarza się, że jazda na suwak jest praktykowana
_________________
Habeta, czy sedan, oto jest pytanie...
 
 
  Podziel się na:               
jabol97 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 149
Skąd: Stasiówka
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018 12:23   

Chyba to zależy od regionu, w Dębicy raczej ludzie wpuszczają z podporządkowanej. W Warszawie podobała mi się dynamiczna jazda, nikt tam nie na problemów ze zmianą pasa, a w Rzeszowie to masakra jakaś, ludzie pchają się na siłę, mimo że nie ma miejsca żeby z krzyżówki zjechać, ciężko im pas zmienić, bo trzeba by zwolnić lub przekroczyć prędkość o 10 i jadą kilometr lewym bo gdzieś tam będą skręcać. A na szosie każdy pan nie myśli o tych co są z tyłu, najlepsi w wyjeżdżaniu przed zderzak są chyba ci z dostawczaków.
 
 
  Podziel się na:               
Roxon40 
Pierwszy Dobrowolnie Zbanowany


Auto:: Była Nexia 2.0 8V GLE/GSi
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 7101
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018 14:49   

W mieście jak w mieście. Szubko nie pojadę, więc jak mam możliwość to wpuszczę. Najgorzej mnie irytują ludzie na autostradach. Zasuwam 180 a tu mi się pakuje na lewy gość jadący 140. Niby ok. Ja przekraczam prędkość, ale jakby pomyślał to łatwiej jest mu zwolnić z tych 140 do 120 np. niż mi ze 180. Co innego gdyby pchał się i depnął tym autem żeby w miarę sprawnie wyprzedzić i mnie nadmiernie nie blokować, ale nie trzeba wrzucić tempomat i heja ani odrobiny gazu dodać.
_________________
8-) Było Daewoo Nexia 2.0 GLE/GSi 8-)
 
 
  Podziel się na:               
Kara 
Świeżak


Auto:: Opel
Dołączyła: 28 Lut 2018
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 01 Mar, 2018 17:35   

Czasami dużo też zależy od regionu.
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę