Poprzedni temat «» Następny temat
Nexia GLX
Autor Wiadomość
kapelos23 
Świeżak


Auto:: Daewoo Nexia
Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 164
Skąd: Milejów
Wysłany: Sro 21 Mar, 2018 15:39   

Bardzo ciekawie się prezentuje :) felgi eleganckie :D tylko te czerwone lampy tanie średnie moim zdaniem
 
 
  Podziel się na:               
Muscov 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 38
Skąd: Wola Mysłowska
Wysłany: Sro 21 Mar, 2018 20:12   

Jak będę miał parę groszy wolnych na kolejny komplet to się zrobi, a te zostawię na wypadek przeglądu ;) na razie trzeba kupić jakieś opony, naszykować budżet na przegląd (oraz ewentualne naprawy) i ubezpieczenie, niby jeszcze parę miesięcy ale jako student dzienny mam nieco utrudnione zadanie :/ plan jest taki żeby wymienić też te kierunki z żuka na jakieś inne i tu pojawia się pytanie, jak je zdjąć (tam jest jakiś zatrzask czy są jakoś przykręcone od spodu) ;)
 
 
  Podziel się na:               
kapelos23 
Świeżak


Auto:: Daewoo Nexia
Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 164
Skąd: Milejów
Wysłany: Sro 21 Mar, 2018 22:36   

Kierunki są na zatrzask ;)
 
 
  Podziel się na:               
Muscov 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 38
Skąd: Wola Mysłowska
Wysłany: Czw 22 Mar, 2018 07:39   

O spoko, dzięki wielkie ;)

[ Dodano: Wto 03 Kwi, 2018 19:02 ]
Mały up, założyłem felgi i lampy ;)


 
 
  Podziel się na:               
kapelos23 
Świeżak


Auto:: Daewoo Nexia
Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 164
Skąd: Milejów
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2018 14:43   

Elegancko jest :) teraz tylko obniżyć trochę :D
 
 
  Podziel się na:               
Muscov 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 38
Skąd: Wola Mysłowska
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018 23:32   

Koła się kręcą, kilometry lecą, żadnych poważnych awarii :mrgreen:
Z takich mniej poważnych to coś mi prąd kradnie (po 4-5 godzinach ledwie odpala, po 6 już nie chce :( ), ale jest problem ze zdiagnozowaniem, bo po odpięciu akumulatora przestaje, a i nie zawsze kradnie... Jeśli ktoś ma pomysł gdzie szukać lub jak złapać złodzieja na gorącym uczynku to był bym bardzo wdzięczny :) a i to nie alarm bo został już usunięty...
A tutaj nexia na przykładowym zdjęciu z wyjazdu nad jezioro :D
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23942
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 13 Sie, 2018 08:50   

lampka w bagolu caly czas swieci?
najprosciej to zdjac kleme,podlaczyc w szereg z nia i aku amperomierz, nawet taki z marketu i sprawdzic pobor, latwiej wtedy okreslic co to moze byc. miernik na najwiekszym zakresie amperomierza i szeregowo miedzy kleme odpieta i ten biegun akumulatora.
rownie dobrze moze byc slabo ladujacy alternator,albo aku ledwie juz zyjacy, dlatego pierwsza rzecz to pomiar hipotetycznego żercy pradu.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Muscov 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 38
Skąd: Wola Mysłowska
Wysłany: Pon 13 Sie, 2018 09:42   

problem w tym że jeśli nawet na chwile odłączę aku to po podłączeniu szeregowo amperomierza pokazuje ~0, prawdopodobnie się coś odwiesza i przestaje pobierać prąd, aku jest spoko (jak było odłączone to po 3 tygodniach nie było problemu), w zeszłym roku alternator został zregenerowany i ładowanie wygląda dobrze, lampka w bagażniku nie świeci, jeśli by wystarczyło po prostu podpiąć amperomierz to już by było ogarnięte, ale problem pojawia się i znika
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23942
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 13 Sie, 2018 11:25   

z takich rzeczy co sie moga odwiesic i zawiesic w aucie to raczej tylko typu alarm czy immobilizer. chyba ze cos jeszcze bylo dokladane. ja np mam taki kanal w tico u mlodego.kiedys mial immo na pastylke zalozony, po kilkunastu latach zaczal szalec i elektryk co go zakladal zdeaktywowal, nie demontowal.i nagle po paru latach sie sam zaktywowal,niczego nie rozlacza ani nie zalacza, bo te piny zostaly zwarte,ale ciagnie prad caly czas. na tyle maly ze mniejszy niz najmniejsza zarowka w aucie,ale jak postoi miesiac to aku jest zero, a w tico sa naprawde malenkie aku. wiec jak gdzies ma postac pare h to nic sie nie robi,ale jak zostaje na pare dni-tygodni na parkingu to trza odpiac kleme,zeby nie rozladowalo aku. a znalezc po kablach nielatwo, bo gdzies ukryty, a kable jak w oryginalnej wiazce i nie chce mi sie sleczec ktore to moga byc.
edit. jeszcze mi do glowy przyszlo radio,tez moze ciagnac,a po rozlaczeniu klemy i powtornym zalozeniu moze juz nie brac. trza by na probe odpiac kostki radia.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Muscov 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 38
Skąd: Wola Mysłowska
Wysłany: Pon 13 Sie, 2018 12:23   

To jest jakiś pomysł, jak będę miał chwilę to sprawdzę

[ Dodano: Pon 31 Gru, 2018 15:54 ]
W końcu chwila na małe odświeżenie, niestety z powodu braku czasu przy nexii prawie nic się nie dzieje :cry: , problem ze "złodziejem prądu" rozwiązał się sam i od paru miesięcy jest spokój :) W międzyczasie podrapałem rant felgi, ale sytuacja jest już opanowana







Obecnie felgi robią za choinkę


Obecny stan licznika:


Zauważyłem również że ubywa płynu chłodniczego, szczególnie po "ostrej" (jak na 1.5) jeździe ubywa płynu chłodniczego, podejrzewam że problem może wynikać z nieszczelnego korka (na pewno jest nieszczelny)(zamiast wzrastać ciśnienie w układzie, płyn po prostu wyparowuje), czy mylę się i tak ma być a problem jest gdzieś indziej?
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę