Poprzedni temat «» Następny temat
Biała Nesia Odrzutowa
Autor Wiadomość
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23942
Skąd: zza rogu
Wysłany: Czw 02 Maj, 2019 23:12   

jesienia czeka na wymiane furtek, progow i calych ramek bocznych,czyli oprocz progow przedni,tylny slupek i dachowe. nowy bak w zapasie z mocowaniami, nowe na wymiar nakladki na progi, musijeszcze z 10 latek posluzyc ;) dobrze ponad 600kkm na zegarku.
zagladaj czesciej :)
nawet dokladnie ci powiem kiedy byles ostatnio :P
Czw 09 Cze, 2011 10:36
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23942
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sro 14 Sie, 2019 15:34   

no to sie zbliza pora doktora :mrgreen:
tylko jak dotransportuje te blachy do pily? przyczepki nie podczepie.
moze czesc wysle kurierem, choc nie kazda firma przyjmuje czesci samochodowe.
musze poszukac.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
AdiN 
Ciagle mi malo :P


Auto:: Ave T22
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 9054
Skąd: OFF-ROAD SERVICE
Wysłany: Czw 15 Sie, 2019 19:21   

DHL bierze wszystko :)
_________________
;)
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23942
Skąd: zza rogu
Wysłany: Czw 15 Sie, 2019 19:40   

ooo, dzieki :) nie bede musial szukac :)
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Makowiecki 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Nexia GSi
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 3588
Skąd: Zabrze
Wysłany: Czw 12 Gru, 2019 16:57   

Zaraz będzie pól roku prawie, gdzie apdejty :D
_________________
Była piękna zielona 149,6 Ps & 188,8 Nm GSi
Jest złoty Gruz 2.5 V6
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23942
Skąd: zza rogu
Wysłany: Czw 12 Gru, 2019 17:30   

jakie pol roku? :hniah: jeszcze kwartalu nie ma :P
22 wrzesnia ja odwiozlem i postawilem w kolejce. ma byc na koniec roku albo poczatek 2020. jakos mnie nie kusi dzwonic zeby nie powiedzieli : za tydzien odbior. bo brakuje mi jakies 5 tysi do wstepnie ustalonej ceny. im pozniej zadryndaja tym lepiej dla mnie ;) na codzien do pracy mam czym jezdzic, wiec sam nie dzwonie,zeby nie prowokowac :P
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
piotreek 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: HDI
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 1718
Skąd: mazury
Wysłany: Czw 12 Gru, 2019 20:06   

Hahaha skąd ja to znam :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23942
Skąd: zza rogu
Wysłany: Czw 12 Gru, 2019 21:18   

tez zasuwasz na swoim i musisz sie tez kopac z debilnymi nowymi przepisami i dodatkowymi obciazeniami ktore powoduja coraz mniej kasy w kieszeni i zastanawianie sie skad biora srednia krajowa do wyliczen, skoro masz tylko polowe tego...
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
piotreek 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: HDI
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 1718
Skąd: mazury
Wysłany: Pią 13 Gru, 2019 08:55   

Olaf napisał/a:
tez zasuwasz na swoim i musisz sie tez kopac z debilnymi nowymi przepisami i dodatkowymi obciazeniami ktore powoduja coraz mniej kasy w kieszeni i zastanawianie sie skad biora srednia krajowa do wyliczen, skoro masz tylko polowe tego...


Olaf nic nie mówi BDO BDsro kurfffa wymyslaja nie wiadomo co. Czasami człowiek ma już dośc i najchętniej by zamknął ten burdel i poszedł na etat miał wszystko w dupie. Na domiar złego w przyszłym roku drukarka fiskalna sie kończy kolejny wydatek jakby mało tego było :evil: :evil: :evil: :evil:
_________________
 
 
  Podziel się na:               
Makowiecki 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Nexia GSi
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 3588
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pią 13 Gru, 2019 09:05   

A nie jest tak, że teraz wszystkie kasy będą musiały być online-owe? Więc tak czy siak muszą być wymienione? Najgorzej mają Ci co niedawno kupili, bo zaraz będą musieli znowu zmieniać
_________________
Była piękna zielona 149,6 Ps & 188,8 Nm GSi
Jest złoty Gruz 2.5 V6
 
 
  Podziel się na:               
piotreek 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: HDI
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 1718
Skąd: mazury
Wysłany: Pią 13 Gru, 2019 09:12   

Makowiecki napisał/a:
A nie jest tak, że teraz wszystkie kasy będą musiały być online-owe? Więc tak czy siak muszą być wymienione? Najgorzej mają Ci co niedawno kupili, bo zaraz będą musieli znowu zmieniać


To zalezy jakie branże mnie teoretycznie obowiązuje dopiero od 2023 wiec spoko by było ale pamiec mi sie konczy w tej i musze i tak nową kupic wiec juz bedzie on-line bo nie ma sensu kupowac innej miałem wymieniac pamiec ale jak od 2023 mam miec online to zadne rozwiązanie
_________________
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23942
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pią 13 Gru, 2019 10:46   

Mnie też nie obowiazuje teraz, ale...
Kasa online najtansza dla sklepu, firmy kosztuje 1400 https://www.elzab.com.pl/...asy-male-online
ale do aptek musi byc inna i kosztuje.... https://www.elzab.com.pl/...apteczne-online drugie tyle....
i co?
podatnicy - mają prawo odliczyć od podatku należnego kwotę wydatkowaną na zakup każdej z kas rejestrujących, w wysokości 90% jej ceny zakupu (bez podatku). Suma odliczana od podatku nie może jednak wynosić więcej niż 700 zł.

czyli i tak musze wybulic, a moj koszt bedzie z ulga 2100, bo nie moge miec tej za 1400, ktora z ulga wynioslaby mnie 700. I jak tu [pani lekkich obyczajów] sie nie wsciekac...

oczywiscie ceny ich na tej stronie sa bez vat=23% :bicz: :bicz: :bicz:
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
piotreek 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: HDI
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 1718
Skąd: mazury
Wysłany: Pią 13 Gru, 2019 11:30   

Olaf napisał/a:
Mnie też nie obowiazuje teraz, ale...
Kasa online najtansza dla sklepu, firmy kosztuje 1400 https://www.elzab.com.pl/...asy-male-online
ale do aptek musi byc inna i kosztuje.... https://www.elzab.com.pl/...apteczne-online drugie tyle....
i co?
podatnicy - mają prawo odliczyć od podatku należnego kwotę wydatkowaną na zakup każdej z kas rejestrujących, w wysokości 90% jej ceny zakupu (bez podatku). Suma odliczana od podatku nie może jednak wynosić więcej niż 700 zł.

czyli i tak musze wybulic, a moj koszt bedzie z ulga 2100, bo nie moge miec tej za 1400, ktora z ulga wynioslaby mnie 700. I jak tu [pani lekkich obyczajów] sie nie wsciekac...

oczywiscie ceny ich na tej stronie sa bez vat=23% :bicz: :bicz: :bicz:

Olaf tylko jest jeden problem bo jak juz bdzie od 2023 ze wszyscy beda musieli miec to juz nie bedzie odliczenia 700 zł :bicz: :bicz: :bicz: :drech: :drech: :drech:
_________________
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23942
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pią 13 Gru, 2019 11:51   

a do tego dam leb uciaic, ze bedzie oplata np za jakies aktualizacje lub dzialanie kasy online.
tak bylo z tradycyjnymi kasami, ja mam ta sama od 98 roku, na poczatku dawali pamiec dziesiatkow tysiecy rekordow ( 1 dzien roboczy to 1 rekord). Potem sie skapowali, ze jak juz wszyscy beda miec kasy to nic juz nie sprzedadza i zmniejszali pamiec sukcesywnie do kilku tysiecy. i jak sie zapelnila pamiec to trzeba bylo nowa kupic. niektorzy maja juz trzecia czy czwarta, ja ciagle pierwsza i na kilka lat mam jeszcze miejsce. ale jak wszyscy beda miec online to... znowu przestana zarabiac. wiec bankowo bedzie jakis abonament, aktualizacje itp, zeby znowu naciagali posiadaczy kasy. a kasa online... nie zaplacisz daniny to ci zdalnie zablokuja. to jest wyzysk i sku....synstwo. mnie online nie jest potrzebna, jesli panstwo tego wymaga to albo free kasy, z ew. malym abonamentem, albo leasing, a nie zylowanie mojej kieszeni :bicz:
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Makowiecki 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Nexia GSi
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 3588
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pią 13 Gru, 2019 12:57   

No ja wiem stąd, że obowiazek taki będą miały m.in. warsztaty samochodowe i to już od zaraz tak naprawdę.
Tak jak mówisz Olaf, nie ma opcji, każdy chce zarabiać i jak nie w ten to w inny sposób sobie znajdą drogę ;)
_________________
Była piękna zielona 149,6 Ps & 188,8 Nm GSi
Jest złoty Gruz 2.5 V6
 
 
  Podziel się na:               
piotreek 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: HDI
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 1718
Skąd: mazury
Wysłany: Pią 13 Gru, 2019 14:08   

Olaf napisał/a:
a do tego dam leb uciaic, ze bedzie oplata np za jakies aktualizacje lub dzialanie kasy online.
tak bylo z tradycyjnymi kasami, ja mam ta sama od 98 roku, na poczatku dawali pamiec dziesiatkow tysiecy rekordow ( 1 dzien roboczy to 1 rekord). Potem sie skapowali, ze jak juz wszyscy beda miec kasy to nic juz nie sprzedadza i zmniejszali pamiec sukcesywnie do kilku tysiecy. i jak sie zapelnila pamiec to trzeba bylo nowa kupic. niektorzy maja juz trzecia czy czwarta, ja ciagle pierwsza i na kilka lat mam jeszcze miejsce. ale jak wszyscy beda miec online to... znowu przestana zarabiac. wiec bankowo bedzie jakis abonament, aktualizacje itp, zeby znowu naciagali posiadaczy kasy. a kasa online... nie zaplacisz daniny to ci zdalnie zablokuja. to jest wyzysk i sku....synstwo. mnie online nie jest potrzebna, jesli panstwo tego wymaga to albo free kasy, z ew. malym abonamentem, albo leasing, a nie zylowanie mojej kieszeni :bicz:


Olaf co smieszniejsze kasa ma byc podłączona 24h do internetu bo nie wiadomo kiedy urząd skarbowy poprosi o raporty jakies zeby sprawdzic czy ktoś czegoś nie kombinuje a ciekawe kto za prąd bedzie płacił :evil: :evil: :evil: :evil: :bicz: :bicz: I tak jakl mówisz kasa potrzebna jest im a nie mi wiec powinna byc za symboliczną opłatę a nie takie pieniądze :bicz: :bicz: :bicz:
_________________
 
 
  Podziel się na:               
Tomek_BTM 
Ogarnięty


Auto:: Toyota Aygo II/Tico SX/Nexia GTX
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 436
Skąd: Bytom
Wysłany: Wto 07 Sty, 2020 21:26   

Prąd zasilający drukarkę fiskalną to nie piecyk elektryczny więc bez przesady. Miałem kiedyś działalność, ale obecnie pracuję na etacie. Raczej nie wrócę do własnego biznesu. Praca na etacie to jak mieszkanie. Wchodzisz, wychodzisz, zamykasz za sobą drzwi i masz wyjebane.
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23942
Skąd: zza rogu
Wysłany: Wto 07 Sty, 2020 22:05   

Powiem więcej, mam tą samą kase od 1998. kiedys dawali pamiec do takiej na dlugie lata jak widać, ale bateryjka podtrzymujaca cmos dawno sie skonczyla, wiec juz kawal czasu wychodzac wszystko wylaczam, ale kasa przez ups podlaczona na sztywno. jak wylacze na troche to gubi date i czas i serwisant musi mi to ustawiac odnotowujac w ksiazce kasy. wiec chodzi 24 pod pradem. za to klima latem zre mi jak lokomotywa... wiecej zuzywam pradu latem niz zima, choc ogrzewanie w kaloryferach tez mam z pradu. ale znowu ma prąd ku... podrozec. coraz trudniej lawirowac w tym zas..... warunkach :P ale kto da rade jak nie my :P

a w temacie: wlasnie podeslalem dwa przednie blotniki nowki do serwisu, bo wiecej byloby pracy i kasy nad starymi zeby byly na chodzie niz dwa nowe :)
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
AdiN 
Ciagle mi malo :P


Auto:: Ave T22
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 9054
Skąd: OFF-ROAD SERVICE
Wysłany: Wto 07 Sty, 2020 23:05   

Skąd nowe błotniki?! :shock:
_________________
;)
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23942
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sro 08 Sty, 2020 06:42   

z zakupu :rotfl: na szrocie zabrakło nowych :mrgreen: a koszt caly czas rosnie :hniah: :chytry :rotfl:
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Makowiecki 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Nexia GSi
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 3588
Skąd: Zabrze
Wysłany: Sro 08 Sty, 2020 07:34   

łooo kierwa :D Ciekaw jestem jak się sprzedawca ździwił że to mu zeszło ze stanu :) W sumie już jak na lekarstwo tych wozów, a ludzi którzy nową blacharnie szukają to już chyba tylko Ty zostałeś na świecie
_________________
Była piękna zielona 149,6 Ps & 188,8 Nm GSi
Jest złoty Gruz 2.5 V6
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23942
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sro 08 Sty, 2020 07:53   

byś się zdziwil... nawet w Polsce kilku by sie znalazlo. osobiscie znam takiego nawet i nie pisze o sobie :mrgreen:
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
jabol97 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 149
Skąd: Stasiówka
Wysłany: Pon 13 Sty, 2020 21:27   

Części do Nexii na wagę złota, chociaż ostatnio dzwoniąc na szrot dowiedziałem się, że wszelkie Nexie idą do Azji jak ręką odjął, bez zastanowienia.
 
 
  Podziel się na:               
luki 
Ogarnięty


Auto:: Nexia sedan 1.5 16V + LPG
Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 533
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Sob 18 Sty, 2020 21:40   

jabol97, ale jak to? Biorą je na przeto do produkcji Nexii II ?
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23942
Skąd: zza rogu
Wysłany: Czw 20 Lut, 2020 21:31   

to byl ostatni dzwonek alarmowy, na szczescie reanimacja w pore podjeta :)
pare fotek niekoniecznie w kolejnosci.





























_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę