Poprzedni temat «» Następny temat
nie działa wentylator chłodnicy - plz help
Autor Wiadomość
baszek 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 15 Mar 2019
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 05 Cze, 2019 09:41   nie działa wentylator chłodnicy - plz help

Witam,
nie działa mi wentylator chłodnicy - ktoś może doradzi od czego zacząć ? Chyba od bezpiecznika ?
Ktoś wie gdzie i który bezpiecznik odpowiada za ten wentylator ?
Czytałem że można gdzieś zewrzeć dwa kabelki przed czujnikiem żeby sprawdzić też czy czujnik jest ok ??
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23944
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sro 05 Cze, 2019 10:15   

dopiero wieczorem bede mogl odpowiedziec, jak dotre na chate, chyba ze bedzie ktos szybszy :)
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
baszek 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 15 Mar 2019
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 05 Cze, 2019 12:10   

Olaf napisał/a:
dopiero wieczorem bede mogl odpowiedziec, jak dotre na chate, chyba ze bedzie ktos szybszy :)

Bede wdzięczny...
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23944
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sro 05 Cze, 2019 20:47   

no to dotarlem.
f12 i f14 bezpieczniki do duzej i malej predkosci obrotowej wentylatora, odpowiednio przekazniki 20 i 28.
20 jest od frontu skrzynki bezpiecznikow po lewej na dole, 28 jest niestety na srodku od tylu skrzynki.
ale jesli bezpieczniki dobre to sprawdz wlacznik wentylatora, jest od wkrecony w chlodnice, patrzac zza kierownicy po lewej stronie, a patrzac pod maske z prawej strony chlodnicy. zdejmij zlacze i na przekreconym zaplonie zewrzyj te dwa piny, wentylator powinien wystartowac. jesli nie startuje to zapewne odszedl do krainy wiecznych czujnikow, ja tak mialem, zbagatelizowalem na troche i po trasie na autostradzie (ped powietrza chlodzil) stanalem na macdonald. jak za pare minut odpalilem to rozerwalo mi chlodnice, bo wyzsza temperatura i nie schlodzenie to wzrost cisnienia w ukladzie.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
baszek 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 15 Mar 2019
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 06 Cze, 2019 22:15   

Olaf napisał/a:
no to dotarlem.
f12 i f14 bezpieczniki do duzej i malej predkosci obrotowej wentylatora, odpowiednio przekazniki 20 i 28.
20 jest od frontu skrzynki bezpiecznikow po lewej na dole, 28 jest niestety na srodku od tylu skrzynki.
ale jesli bezpieczniki dobre to sprawdz wlacznik wentylatora, jest od wkrecony w chlodnice, patrzac zza kierownicy po lewej stronie, a patrzac pod maske z prawej strony chlodnicy. zdejmij zlacze i na przekreconym zaplonie zewrzyj te dwa piny, wentylator powinien wystartowac. jesli nie startuje to zapewne odszedl do krainy wiecznych czujnikow, ja tak mialem, zbagatelizowalem na troche i po trasie na autostradzie (ped powietrza chlodzil) stanalem na macdonald. jak za pare minut odpalilem to rozerwalo mi chlodnice, bo wyzsza temperatura i nie schlodzenie to wzrost cisnienia w ukladzie.

Bezpieczniki sprawdziłem - są OK
Wiatrak włącza się po zwarciu tych dwóch pinów. -- to co to to teraz znaczy - że czujnik jest do wymiany ? Gdzie mogę kupić to ustrojstwo - gdzie szukać i jak ?
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23944
Skąd: zza rogu
Wysłany: Czw 06 Cze, 2019 22:48   

czujnik do wymiany. i nie jezdzij poki nie zmienisz,zeby nie rozwalilo ci chlodnicy w te upaly jak mnie trafilo :P
to sie nazywa termowlacznik wentylatora nr katalogowy 96181814
oryginal masz w foxie https://www.fox.rzeszow.p...,4,254471,18705
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
baszek 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 15 Mar 2019
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 07 Cze, 2019 10:55   

Olaf napisał/a:
czujnik do wymiany. i nie jezdzij poki nie zmienisz,zeby nie rozwalilo ci chlodnicy w te upaly jak mnie trafilo :P
to sie nazywa termowlacznik wentylatora nr katalogowy 96181814
oryginal masz w foxie https://www.fox.rzeszow.p...,4,254471,18705

Super - jesteś wielki ! A na miejscu gdzieś nie kupie czegoś takiego we Wrocławiu ? Pewnie jakbym podał ten numer katalogowy to znajdą coś takiego w jakimś mechanicznym
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23944
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pią 07 Cze, 2019 11:12   

w necie nic we wrocku nie wylatuje,musialbys przejsc sie do takiego co prowadzil kiedys daewoo, maja nieraz resztki towaru nadal.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
oprawca_1978 
Ogarnięty


Auto:: śp. Nexia 1998 sedan 299 kkm LPG
Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 435
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 11 Cze, 2019 11:46   

Zanim wymienisz ten czujnik, to zrób prosty test. Wykręć go, zadaj mu na końcówki omomierz z piszczałką, tudzież małą żarówkę z baterią szeregowo przez te piny, a potem wsadź w wodę i podgrzewaj. Jeśli jest OK, to powinien się włączyć przy odpowiedniej temperaturze, 85 czy 90 stopni, nie pamiętam już. Jak woda zacznie wrzeć, a on obwodu nie zewrze, to oznacza, że padł. Pamiętaj też, że w Nexii I biegu wentylatora chłodnicy praktycznie nie usłyszysz, dopiero drugi, gdy chodzi na full.
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę