Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana chlodnicy klimatyzacji
Autor Wiadomość
pkpintercity 
Świeżak


Auto:: nexia
Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 46
Skąd: gliwice
Wysłany: Czw 23 Maj, 2019 18:06   Wymiana chlodnicy klimatyzacji

Witam pytanko mam. Chlodnica klimatyzacji rozszczelnila sie i niestety idzie do wymiany. Mechanik gadal ze trzeba sciagac zderzak bo trudny dostep do srub jest. A moze da sie bez sciagania zderzaka???
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Czw 23 Maj, 2019 18:18   

hm... nie bardzo pamietam jak to u mnie bylo,zreszta auto bylo u mechanika.
po konsultacji ze stifem : nie trzeba, rozkreca sie obie chlodnice od siebie i przy zdjetym grillu wszystko wyjdzie co powinno.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
pkpintercity 
Świeżak


Auto:: nexia
Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 46
Skąd: gliwice
Wysłany: Czw 23 Maj, 2019 18:58   

Ahaaa dzieki bo ci mi gadaja ze trzeba zderzak zrzucic bo to sa srubowe polaczenia i trzeba dobrze kluczem dojsc. Drugie pytanie jezeli chodzi o klime umiera mi wentylator klimy na necie nie ma wogole takich wentylatorow. Z czego by pasowal ?? Espero ?? Albo calkiem cos innego moze???

[ Dodano: Czw 23 Maj, 2019 19:18 ]
Czyli najpierw musze wyjac chlodnice wodna a potem z klimy. Pytanie da rade bez kanalu ????

[ Dodano: Czw 23 Maj, 2019 20:12 ]
A powiec mi jeszcze olaf jak kupowac to marka bez znaczenia ???? Bo na all sa rozne nawet oryginal za 350zl a tez sa za 200zl
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Czw 23 Maj, 2019 21:32   

nie wyjmujesz wodnej.chlodnica klimy jest przykrecona do chlodnicy wody,odkrecasz ja i po rozlaczeniu aluminiowych rurek do klimy wyjmujesz ja. nowa wklada sie odwrotnie.
szukaj chlodnicy klimy polskiej , chyba z koszalina firma, mam taka juz z 5-7 lat od wymiany i szlag jej nie trafil.
zaraz ci poszukam.
mam, producent : loro
https://allegro.pl/oferta/chlodnica-klimatyzacji-daewoo-espero-nexia-94-7390022863
tzn nie wiem czy oni gdzies na hali robia ( do roznych marek trzaskaja) czy tylko firmuja, ale za ta cene spoko robi robote.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 17 Cze, 2019 21:16   

Tylko mała uwaga chlodnice klimy dostaniesz. Zamiennik niskiej jakosci ale dostaniesz. Rurki są wręcz nie do znalezienia. Ja jak miałem jeszcze nexie robiłem chłodnicę to było w 2015 roku i udało się kupic od Olafa stan magazynowy ale to był fart. Teraz to jest pewnie biały kruk wiec ostroznie z rurami
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę