Poprzedni temat «» Następny temat
Prezent jaki sobie zrobiłem...
Autor Wiadomość
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sro 29 Maj, 2019 11:58   

czad :wooow: :ok:
fajna sprawa do fotek :)
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Wto 18 Cze, 2019 08:05   

Ted droga przyjemność ? Bo potrzebuje mikroskop z przybliżeniem do 20x do inseminacji matek pszczelich
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
jabol97 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 149
Skąd: Stasiówka
Wysłany: Wto 18 Cze, 2019 13:41   

Ooo, fajne te zdjęcia
Ostatnio zmieniony przez jabol97 Wto 07 Cze, 2022 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
  Podziel się na:               
Ted 
Ogarnięty


Auto:: Nexia 1,5 16V/Mondeo 2.0TDCI
Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 351
Skąd: ;)
Wysłany: Wto 18 Cze, 2019 19:54   

Sysiu napisał/a:
Ted droga przyjemność ? Bo potrzebuje mikroskop z przybliżeniem do 20x do inseminacji matek pszczelich

Napisałem odpowiedź, ale się nie ukazała, to powtarzam :)
Ja mikroskopu nie używam do zdjęć. Z takim powiększeniem jak piszesz to możesz:
1. kupić "zabawkowy" dla dzieci, ale wbrew nazwie są naprawdę dobre - widziałem u znajomych, i nadają się do obserwacji,
2. pożyczyć z gabinetu biologicznego w jakiejś szkole - jak masz znajomości wśród belfrów,
3. kupić w CEZAS-ie - zaopatruje szkoły w pomoce
4. kupić jakiś inny, pewnie są też np. na Allegro.
Jak byś chciał robić zdjęcia, to minimum aparat z wymiennym obiektywem, najlepiej lustrzanka, + obiektyw makro (od kilkuset zł wzwyż), lub pierścienie do obiektywu z krótką ogniskową (od kilkudziesięciu zł wzwyż), lub pierścień odwrotnego mocowania ( taki sam koszt).
_________________
www.fotomit.pl
 
  Podziel się na:               
kuczli 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Volvo S80 T6
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 2666
Skąd: TYCHY :)
Wysłany: Sro 19 Cze, 2019 07:19   Re: Kolejny

Ted napisał/a:
Prezent "sobie zrobiłem" dosłownie ;)
coś takiego:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

pewnie trudno się domyśleć, co to? Stary powiększalnik fotograficzny przerobiony na statyw do robienia zdjęć makro. Dostałem fajny obiektyw, który nie pasuje do aparatu, ale wykorzystałem go właśnie do tego.
A to kilka testowych fotek:

fragment rewersu monety 1 grosz:

Obrazek

ikonka z ekranu telefonu (rzeczywiste rozmiary 4 mm x 4 mm):

Obrazek

powierzchnia ptasiego piórka:

Obrazek

P.S. Zdjęcia tutaj są i tak pomniejszone (ok. 6 razy) - w oryginale b. trudno by je było obejrzeć w całości.


Robi wrażenie 😜
_________________
NEXIA CZUWA... NEXIA RADZI... NEXIA NIGDY CIE NiE ZDRADZI!!!
[img][/img]
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Nie 30 Cze, 2019 16:02   

no to pora bylo cos zmienic, w miejsce slabnacego 14'' kineskopa pojdzie plaski 19'', wejdzie na styk wmiejsce poprzedniego. plusy niewatpliwe : do tego da sie podlaczyc jednoczesnie kablowke i lapa, a jak pilot zacznie zdychac to w tym wszystkie funkcje da sie realizowac przy pomocy lokalnej klawiatury, co nie jest teraz czeste, wielu funkcji bez pilota nie da sie zmienic.
na razie jeszcze stal na stole, bo juz sie wyscig F1 zaczynal, wieczorkiem zamienie je miejscami.
no i cena... groszowa sprawa...

_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
bambus88_opole 
Ogarnięty


Auto:: 1.5 GLE
Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 345
Skąd: Opole
Wysłany: Nie 30 Cze, 2019 18:08   

No nie gadaj, że na takim tv coś jeszcze oglądasz :P
_________________
"...pijemy zdrowie mamy, bo jak mamy to pijemy..."
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Nie 30 Cze, 2019 19:50   

wszystko oglądam, głownie filmy i wszystkie wyścigi F1.
widzisz te półki z kopertami? w każdej płyta dvd z dwoma wyścigami, albo dwoma filmami, a wyżej poza fotką jest jeszcze parę takich półek.
oglądam z odległości metra, więc większy ekran mi bez sensu. a filmy oglądam w kablowce. internet w lapie sluzy mi do roznych for, gierki itp. nie ogladam filmow w necie i raczej to sie nie zmieni.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Makowiecki 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Nexia GSi
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 3588
Skąd: Zabrze
Wysłany: Nie 30 Cze, 2019 22:36   

Kresek nie mam, ale zrobiłem sobie program w Lagunie za śmieszną kasę, doszło 45 kunia i 80 niuta, takze gdzieś teraz w okolicach 175 kuca i 400 niuta powoduje że człowiek się pod nosem może uśmiechnąć a i wyprzedzać jest duzo bezpieczniej bo ta krowa nie chciała się napędzać. Czekam teraz aż mi wtrysk pierdolnie :lol: na szczęście są tanie więc w sumie nie ma źle. Jak na taką cenę to aż żałuję że nie zrobiłem tego od razu po zakupie.
_________________
Była piękna zielona 149,6 Ps & 188,8 Nm GSi
Jest złoty Gruz 2.5 V6
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sro 03 Lip, 2019 08:17   

Makowiecki napisał/a:
Kresek nie mam, ale zrobiłem sobie program w Lagunie za śmieszną kasę, doszło 45 kunia i 80 niuta, takze gdzieś teraz w okolicach 175 kuca i 400 niuta powoduje że człowiek się pod nosem może uśmiechnąć a i wyprzedzać jest duzo bezpieczniej bo ta krowa nie chciała się napędzać. Czekam teraz aż mi wtrysk pierdolnie :lol: na szczęście są tanie więc w sumie nie ma źle. Jak na taką cenę to aż żałuję że nie zrobiłem tego od razu po zakupie.


a mogles nexie podciagnac troche i by szla podobnie :P
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Makowiecki 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Nexia GSi
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 3588
Skąd: Zabrze
Wysłany: Czw 04 Lip, 2019 08:20   

Nexia szła lepiej ;)
_________________
Była piękna zielona 149,6 Ps & 188,8 Nm GSi
Jest złoty Gruz 2.5 V6
 
 
  Podziel się na:               
kuczli 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Volvo S80 T6
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 2666
Skąd: TYCHY :)
Wysłany: Wto 09 Lip, 2019 16:01   

Olaf... Ty tak na poważnie? 😁
_________________
NEXIA CZUWA... NEXIA RADZI... NEXIA NIGDY CIE NiE ZDRADZI!!!
[img][/img]
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sro 10 Lip, 2019 00:47   

zalezy z czym...
ale mowiac o nexii to zupelnie na powaznie. a nexia mako dobrze dawala.
a o tv tez zupelnie powaznie ;)
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
kuczli 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Volvo S80 T6
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 2666
Skąd: TYCHY :)
Wysłany: Czw 11 Lip, 2019 05:20   

O tv 😋 a oczy cię nie bolały od kineskopu? 😋
_________________
NEXIA CZUWA... NEXIA RADZI... NEXIA NIGDY CIE NiE ZDRADZI!!!
[img][/img]
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Czw 11 Lip, 2019 08:11   

a dlaczego miały boleć? od urodzenia ogladalem na kineskopowym, wtedy tylko takie byly.
a jak mam kupic nowke ktora padnie chwile po gwarancji to... lepiej zarzynac cos co nie chce sie zepsuc. na elektrodzie polowa postow o tv to diagnoza: do wymiany paski led, zmiana softu, albo wymiana t-con. kazda z nich moze siegnac polowe wartosci tv, nie mowiac o tym ze u mnie nie ma juz fachowcow od tv. to po co mi bol dupy, ze wysiadlo i conajmniej kilka dni jestem bez? a tu wypada np wyscig F1. bez obrazu nawet dekodera upc nie zaprogramuje zeby potem obejrzec.
to jak z nexia , radmorem audio i wieloma innymi rzeczami, jak cos dziala to nie ruszac chocby mialo juz 50 lat, po co wymieniac? tylko dlatego ze nowszy? ile osob po pozbyciu sie nexii i paru kolejnych autach przekonuje sie ze nie warto bylo odpychac nexii? :mrgreen:
u mnie wszystkie rzeczy elektro typu tv,kamera, wieza , laptop, pralka maja dozywocie, dopoki nie padna na amen. co za radocha leciec co 2 lata z groszkiem po nastepny, instalacja itp. wole kupic pare razy drozszy i oszczedzic sobie wycieczek.
nadal mam ta sama kamere sony, jak kupowalem to byla pierwsza nagrywajaca w podczerwieni, i co z tego ze duza w porownaniu do nowych, tylko hi8, czyli na kasete? Działa do tej pory i przezyje niejedna wspolczesna, a ze wtedy z dodatkowym 7godzinnym aku bulnalem ponad 7000? ale bezawaryjna poza standartowym czyszczeniem, to jednak na kasety. i nadal potrafi z roznymi efektami specjalnymi zadziwic wspolczesne.
tak , wiem, nie jestem na czasie, ale po co mi gonic kroliczka skoro mam swojego oswojonego? :mrgreen:
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Czw 11 Lip, 2019 10:25   

Za dużo patrzyłeś i się kineskop wypalił ? :D W kwestii płyt Olaf sprawdź je czy działają :) Ja kiedyś tez nagrywałem płyty z filmami to sie okazało ze po 4 latach działania słońca na nie można było nimi porzucać albo wywalić bo komputer już ich nie czytał.
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Czw 11 Lip, 2019 11:36   

Ja ich nie wypalam i oglądam na laptopie,tylko stacjonarna nagrywarka dvd/hdd. To trochę inna liga, najstarsze nagrywane lekko ponad 10 lat temu jeszcze na innym sprzęcie normalnie śmigają. A już spotkałem się że tak nagrane stacjonarnie nie chcą iść na lapie , a na stacjonarnym kazdym, nawet wraku. To jest inna metoda zapisu, stacjonarny tworzy pliki vob. Na lapie np mpc odtwarza je, wiele innych programow nie potrafi. Ale nawet nieraz w mpc jakis film nie chce isc, a na stacjonarnym normalnie bangla.
No i nie stoją na słońcu, półki z nimi w kopertkach stoją zawsze w cieniu.
Kineskop nie, choć już słabszy jest, ale przez pol godziny po starcie lewa 1/3 ekranu jest ciemniejsza, a prawa rozbielona, dopiero po pol h sie normalizuje. Ale nawet nie chce zaglądać do niego, to combo z magnetowidem, najczęściej trzeba wyczyniać akrobatyczne sztuki, bo kable do magnetowidowej części są krótkie, wypięcie powoduje glupienie całości, a grzebanie na płycie głownej z podpiętym mechanizmem prawie niemożliwe. Dlatego wolałem już odstawić go, w razie jak ten padnie kiedyś, to tamten choć na pare dni będzie na podmiankę, a jak go wycisnę do końca, to wtedy będzie parę dni bez.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sob 12 Paź, 2019 09:55   

no to oprocz kosiarki teraz zanabylem podkaszarke black&decker tam gdzie kosiarka nie siegnie :)

_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 08 Lis, 2021 12:50   

Tym razem przyjemnościa byla naprawa komputerka w aucie. pokazuje przebyty dystans, ilosc zuzytego paliwa, ile zostalo, na ile to wystarczy, chwilowe spalanie, ile km do przegladu itp.
sa dwa przyciski, jeden zmienia funkcje, drugim zmienia stan, dopisuje wlane paliwo, zeruje czas do celu, przebyty dystans itp i ten drugi przestal dzialac, nawet dolanej wachy nie dopisze, czyli jak zejdzie stan do zera to komputerek zglupieje.
wiec rozebralem, minusem krotka dosc tasma kabelkow, a wyczepic wszystkie osiem gdzies pod deska to makabra.



miejsca tez malo do manewrowania lutownica, bo kierak przeszkadza.
omomierz w lape i na szczescie nie dziala tylko switch, zuzyl sie i nie zwiera pinow po przycisnieciu. widac dwa switche, to ten z prawej, na tej fotce juz nowy, wymieniony





ale najpierw musialem taki znalezc, a jak na zlosc nie mialem o takiej dlugosci, ten z bialym przyciskiem to zuzyty wymontowany



wiec ten o rozmiar za duzy przycialem wiertarka



i juz zmontowane, wszystko dziala :)

_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Pieter 
Świeżak


Auto:: Nesia
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 228
Skąd: CMA
Wysłany: Pon 08 Lis, 2021 13:21   

Szybka robota i wszystko działa :)
_________________
Odświeżona Nexia Pietera 2021
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 08 Lis, 2021 13:28   

Jak jest zaplecze częsci, narzedzia, a do tego moge za okno wywalic kabel z pradem dla lutownicy to jest szybka robota :)
najwazniejsze ze tylko switch, jakby cos w sofcie to by nie pogadal, firmy juz od lat nie ma, nawet w necie juz malo o niej i tym produkcie.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Roxon40 
Pierwszy Dobrowolnie Zbanowany


Auto:: Była Nexia 2.0 8V GLE/GSi
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 7106
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon 08 Lis, 2021 21:58   

Dobra robota. Fajnie że tylko switch poleciał, bo to się łatwo wymienia.
_________________
8-) Było Daewoo Nexia 2.0 GLE/GSi 8-)
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Wto 09 Lis, 2021 07:36   

Całe szczescie :) ale tu nie tak latwo, glowa i kutownica pomiedzy kierak a deske, no i precyzyjnie wylutowac, bez zniszczenia sciezek, nowy zamontowac to juz pestka. najmniejsze zniszczenie sciezki i musialbym calosc wyciagac na stol, a to juz gruby szpadel. no i pewnie za drugie tyle poleci drugi, tylko on ma kilka razy mniej klikniec niz ten.
ale sie ciesze ze to tylko to :D
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
AdiN 
Ciagle mi malo :P


Auto:: Ave T22
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 9056
Skąd: OFF-ROAD SERVICE
Wysłany: Wto 09 Lis, 2021 21:04   

Precyzyjna robota, ja nie mam do takich cierpliwości :)
_________________
;)
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę