Poprzedni temat «» Następny temat
Jaskinia, czyli temat dla kri$a
Autor Wiadomość
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
  Wysłany: Nie 11 Paź, 2009 23:52   Jaskinia, czyli temat dla kri$a

tylko pare pogladowych fotek, pominiete to co stoi w kartonach i wiekszosci dobrze upakowanych szafek :lol:
masz okazje rozpoznawac co sie da :P
nie ma tez mojego miejsca pracy - biurka i okolic, tylko sam zlom :D













pare kilo zapasiku cyny starego typu, czyli olowiowej


zestaw niezbednych aerozoli
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Mosiu 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: xxx
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 2413
Skąd: xxx
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 01:57   

Eh teraz taka cyna chyba nie do dostania ?
_________________
Nexia – The Power of Dreams
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 04:33   

nie no Olaf jak mówiłeś że tam jest tyle gratów że przejść nie można to sobie wyobrażałem dużo większa stertę :P a tak tam jeszcze sporo wejdzie :mrgreen: co zauważyłem, że najczęściej masz po 2 elementy tego samego modelu czasami nawet więcej :P Patrze amator jeden stoi myślę dziwne tylko 1 sztuka :roll: a tu zonk zdjęcie szafki widać moduł zasilacza z amatora i wszystko jasne :P Po nadto wiem że cisnę :P ale wydaje mi się że widziałem na jednym ze zdjęć twojego zk120t o którym miałeś coś więcej powiedzieć :P :P
Ta twoja jaskinia to taki typowy warsztat elektronika :P wszystko gdzieś sie wala i czeka na swoja kolej :P na fotce z głośnikami wydawało mi sie ze jeden głośnik jest z twojego suba ale chyba jednak nie.....
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
PRADIUCH
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 05:25   

Olaf po [lulek] ci ten złom miejsca masz za dużo
 
  Podziel się na:               
Draqila 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: ....
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 1671
Skąd: City
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 05:52   

Jak to jest wszystko ładnie uchwycone... i nie widać tego całego burdelu który jest "obok" ... :P
_________________
Never give up...
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 06:06   

zdjecia sa tendencyjne to fakt,chociaz kiedys juz byly foty jaskini i tam bylo to inaczej widac :) nie tylko po dwa, ale nawet po 3 i wiecej, chociaz amatora mam jednego, on jest do mojej "kolekcji" stoi tam gdzie jest zbior elegancko sprawnych dla mnie, ponizej widac condora,anie i pare innych. a zasilacz tak po prostu jest, mam i koncowki z elizabeth i wskaznik wysterowania na linijkach od magnetofonu- zlozyc do kupy i bedzie niezla zabawka jakbym chcial. zreszta w pudlach jest ze dwa at9100 i ze 3 5102 - liczac po elektronice, choc nie ja rozbieralem :P to nie ten zk, ten to lampiak :mrgreen: miejsca niby jeszcze dostatek, ale i to starczy zeby najmniejsza kontrol po linii fachowej zamknela mi interes :P bo to jest magazyn, ale nie na to co widac :lol:

mosiu, cyna jeszcze do dostania na wolumenach,milowicach itp, u producenta w "cymelu" tez chyba jeszcze choc juz nie produkuja jak mi sie wydaje. ale poniewaz lutuje jak widac w starym sprzecie to i lepiej sie to robi ta stara cyna :mrgreen:
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 10:15   

Olaf mówiłem o tym

a raczej normalnie w zk nie było jakiejś elektroniki gdzie był głośnik ;)
jest rozebrany to mógł byś go otworzyć do końca i fotnąć :P
ja mam troszkę takiej czystej cyny nie ze sklepu tylko z fabryki maszyn żniwnych ale czy z ołowiem nie wiem :D mam taką ładną sztabkę :P
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 10:46   

aaaa, tego nie zauwazylem, tylko focilem jak leci. zaraz lepne fote, kurka czemu rozebralem? pewnie cos wymontowalem z niego... musze w kolejnej wolnej(sub i pare rzeczy w kolejce) sprawdzic co wyszabrowalem....
jak w sztabce to na pewno bez tinolu, ale raczej olowiowa, bezolowiowa to ostatnie czasy i raczej nie w sztabkach sie ja kupuje, wiec masz stara zacną cyne :mrgreen:
a tak btw lutowales juz ta nowa cyną? zupelnie inaczej wyglada czysty lut na punkcie lutowniczym, nie przyzwyczaje sie chyba, ale i nie ma potrzeby, bo grzebie w starych rzeczach lutowanych stara cyną i zapasik mi na dluuuugo wystarczy, zwlaszcza ze przez ostatnie 2 lata malo co grzebalem sie z braku czasu (wampirki!), dlatego tez taka sterta urosla, kiedys to na biezaco kupowalem, robilem lub przerabialem i wypychalem. tak sie nauczylem sam przestrajac chyba kazda polska z tamtych czasow glowice oryginalnie bez konwertera. juz nie grzebie sie, ale specjalnosc przestrajania zostala...
kurka musze sie zajac ta sterta w koncu, bo sie w koncu pogubie co mam, co jeszcze chce miec a co zepchnac w koncu po remoncie. ostatni nabytek: http://www.allegro.pl/ite...tra_maja_2.html jeszcze nie przyszedl. dlaczego kolejna maja? bo to maja 2 z radiem ukf i wawa I, mniej ich bylo, a cale am to jedna kompletna plyteczka i ferrytowka do niej. zero strojenia bo na stale zestrojona. nawet serwisowka ze schematem am to rzadkosc, wszedzie sa do tej bez am. a ja mam :P
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 11:15   

czytam czytam a były 3 linijki :D nie wiem jak to sie stało że odświeżyłem stronę a tu tyle tekstu :P
No to fajnie wiedzieć jaka mam cynę :P a mam tego trochę :P dostałem od mojego chrzestnego razem z m2405s ;) Nowa cyna np jaką ja mam jest z topikiem i ona jak się nagrzeje to ta kalafonia się rozlewa i lutowanie jest banalnie proste bo od razu się lut ładnie świeci jak psu jajca ;) Ja używam osobiście tej cyny z topikiem bo jest dostępna a nie będę szedł na giełdę rano w niedziele (kiedy mam okazje dłużej pospać) z buta kawał żeby cynę kupić :P raz mi się cyna skończyła to używałem tej zwykłej to tez nie jest zła tylko jest duża i ciężko z niej trochę cyny wziąć chyba ze bym sobie taki płat piłką uciął ze sztabki i przy lutowaniu trzeba więcej kalafonii dawać ;)
dziwna ta maja żadnej skali tylko wykorzystany programator ;)


PS: nie wiem co cie w tych wampirkach rajcuje :P

[ Dodano: 2009-10-12, 13:24 ]
jak już tak się upierasz o te reportaże to ja ci zrobię reportaż z mojej kolekcji audio Unitry i podobnych lecz to dopiero piątek albo jak będę miał czas do piątku ;)
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 11:33   

maja ma programator 3 miejscowy a czwarty przycisk jest do strojenia recznego, kolko do pokrecania jest z prawego boku a to kolko w narozniku ma skale okragla jak w starych turystycznych radiach, nie patrzylem na fote, byc moze w tej ktos wyjal skale, luknij na inyych stronach to zobaczysz ze skala jest :mrgreen:
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 11:36   

ahaś :D no właśnie widzę ze nawet nie ma nakładek na potki :D ale to nie problem bo na jednej z fot widziałem u ciebie stertę gałek i nakładek :P
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 11:42   

foty zrobilem , ale wstawie z chatki bo kabla nie wzialem z domu :hniah:

i wstawiam... hm... nie wiem, czemu rozebralem, ale jednego mi brak, pokrywy gornej, choc byla ladnie powycinana, i pasowala tylko do tego egzemplarza :shock: kiedys w mlodym techniku bylo jak przerobic 140t na stereo, sprowadzalo sie do wstawienie rownolegle dwoch plyt glownych przelaczanych jednym przyciskiem, ja wstawilem chyba od 147, skoro i tam glosnik jeden to za malo- zrobilem linijke stereo na 1980 i dalem podwojny wskazowkowy.
przyjrzyj sie ze jest wiatraczek. to byl obowiazkowy element sprzetu



_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 14:34   

no wiatraczek widzę ;) w obu moich magmorach był wiatraczek a w zrk nie było , ale on był z drugiej reki i nie wiem co poprzedni właściciel z nim robił ale skoro zniknął to sam na pewno nie a ja w tym rak nie maczałem ;) tak na prawdę nie wiem którym właścicielem z kolei tego szpulaka jestem :D może w nim tez był silnik padnięty ;)

co do tego twojego zk.... spodziewałem się większego dopracowania prawdę mówiąc :( bo widzę tu z pod kratki jakiś kabel idzie do tego mogłeś kratkę zasłonić czymś od środka tam gdzie nie ma elektroniki to i diody by ci się do środka nie chowały i pod światło nie było by widać co w środku magnetofonu ,
Nie widzę potencjometrów które są od głośności i od tonu w zk , jak to rozwiązałeś ? czy może dziura była ale w takim razie jak regulowałeś głośność i ton , wiem że nie dało by rady zrobić tego na oryginalnych potkach bo one były pojedyncze ale można było wykorzystać tylko te pokrętła i pod to dopasować jakiś potencjometr podwójny ,
Na miejscu gdzie oryginalnie jest wejście din w pokrywie górnej tez pewnie nic nie ma :(
Płyta ma jakieś przełączniki które pewnie są zasłonięte ;(
Gdybym ja miał robić takie coś to bym wolał na wzór oryginalnej płyty głównej zrobić kawałek laminatu (ale tylko tak żeby weszła idealnie jak oryginał na miejsce i zaprojektować całość od nowa pod stereo problemem nie była by nawet szyna przełączająca miedzy zapisem a nagrywaniem bo akurat mam parę takich szyn tylko miniaturowych od kaseciaków chociaż myślę że jedna od m91xx by wystarczyła :P
W każdym razie mówiłeś że robiłeś to bardzo dawno , za komuny było ciezko co kolwiek dostać z tego co słyszałem więc wielki plus za włożona prace i za to że działał jak było to zamierzone
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 14:56   

z uwagi na male mozliwosci wstawienia potencjometrow bo jedyne miejsce gdzie by sie dalo to kolo przycisku zapis, ale trzeba by je mocowac do gornej pokrywy- wtedy widac albo nalretki od obrotowych i galka bylaby bardzo wysoko, albo widac by bylo mocowania na 2 sruby do suwakow- zrezygnowalem z czesci plytki- wzmacniacza, wejscie do nagrywania/wyjscie na wzmacniacz jest z tylnego gniazda din. a tych kabli to po tylu latach nawet juz nie kumam, musialbym posiedziec i pokombinowac co do czego. faktycznie robione to bylo gdzies kolo 78 roku, nawet na studiach nie bylem, wiec dostep nawet do wolumeny mialem zerowy, ogolniak konczylem w ciechanowie. skakalem jak dziecko jak dostalem za duze pieniadze fabrycznie nowa plytke do 147 chyba, a zdobyc schemat graniczylo z cudem. pogralo ze 2 lata i przestawilem sie na kasety. wrocilem do szpuli dopiero kupujac koncerta, czyli jakies 10 lat temu :mrgreen:

hehe, szyny to ja teraz mam, ale wtedy jedyne jakie mozna bylo dostac to zwykle isostaty, takie jak np w mk125 jako listwa o/z
to teraz mozesz kupic, a nawet za marne grosze na allegro kupic caly m80xx i wyjac co trzeba, wtedy nie bylo szans kupic takiego zloma, bo kazdy cackal sie ze sprzetem i stal jak najlepszy radmor w domach i dzialal. wtedy nawet tasmy 5-10 kabelkowej sie nie uswiadczylo w sklepie, marnych srubek fi3, a co dopiero takich ekstrawagancji :evil:
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 15:27   

Wiem Olaf, wiem różni ludzie mi opowiadali jak to nic nie mogli dostać , pojechali gdzieś i rzucili tranzystory w sklepie to się ludzie zabijali w kolejce :P a jak sie taki dorwał do towaru to nie brał 2 sztuk tylko całą paczkę czy ileś :D Właśnie dla tego można wybaczyć jak coś jest zrobione amatorsko z tamtych lat ;) teraz to się idzie do sklepu i wszystko jak na dłoni dostaje :P chociaż jak będziesz się na stare lata nudził to możesz od nowa go zbudować ;) bo ile to można grac w wampirki :P
Z tego co mówisz nie wiem czy dobrze kojarze to tu jest tylko to co jest miedzy głowicą a wzmacniaczem.... bo za wzmacniacz służy inny sprzęt podłączony od tyłu ;) a jak jest z nagrywaniem ? bo do nagrywania jest potrzebna końcówka mocy i pewnie potencjometr od regulacji siły głosu nagrywanego chyba ze jakoś zrobiłeś żeby sam ustawiał odpowiednia siłe głosu albo wcale nie nagrywa :P
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
Ostatnio zmieniony przez Sysiu Pon 12 Paź, 2009 15:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 15:30   

heh, takich projektow do wykonania ma juz wiele... ciekawe co z tego dam rade zrobic... :roll:
w wampirki juz 3 lata grzeje dzien w dzien, biorac lapa wszedzie z soba :P
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 15:35   

nie żebym chciał zapeszyć ale sadząc po ilości twojego czasu to raczej nie wiele ;) chociaż dziwi mnie ze dokupujesz co chwile kolejne sprzęty a nie masz na nie czasu :D
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 15:42   

to ci powiem historyjke. za czasow studenckich mieszkalem z powrotem w wawie, na wolumen mialem pol godziny komunikacja miejska. jechalo sie pierwszym busem dziennym o 5.15 dojezdzalo do zamknietej jeszcze bramy zima jak bylo kompletnie ciemno, a tam juz przez siatke powchodzili sprzedawcy i kupujacy tez przez siatke, o takiej porze mozna bylo dorwac jakies ciekawe towary, nie tylko czesci ale i cale nowe sprzety za odpowiednia cene oczywiscie, wchodzac o 7. juz nie bardzo bylo co kupowac. nierzadki byl widok kolesia niosacego na sobie nowa kompletna obudowe od tv 24'' i do busa na wcisk z nią :lol:

pare lat pozniej poszedlem na wolumen kupic tasme 8-10 kabelkowa, nie pamietam cen, ale przykladowo: - po ile? 2zlote (za metr), w tym momencie ruch sie zrobil, milicyjny nalot na handlarzy, a koles do mnie: 2 zlote i bierz, a tam bylo ze 3 metry, dalem 2 zl, w kieszen i poszedl.... :mrgreen:
a serisowki nowe czasem mozna bylo kupic w ksiegarni technicznej na swietokrzyskiej, co 2 dzien tam chodzilem, bo moze cos nowego bedzie....
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 15:59   

nie rozumiem taśmę 3 kabelkowa to określenie szpul ? nie spotkałem sie z czymś takim :P Ale miałeś fajne przygody szkoda że się urodziłem o 20 lat za późno :P chociaż teraz tez nie jest źle bo można łatwiej wszystko dostać
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 16:06   

cross. wielokolorowa tasma z 8-10 kabelkow kupowana na metry :)
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 16:10   

zapytałem wujka google o to i on tez nie wie :P wiem że marudzę ale pokazał byś jak to wygląda ? jakieś foto, możne w necie jest ;)
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 16:27   

szukam
na kompach nie znalazlem, pogrzebie na elektrodzie w konstrukcjach
_________________
chcieć to móc...
Ostatnio zmieniony przez Olaf Pon 12 Paź, 2009 16:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
  Podziel się na:               
Butterfly 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Łódź
Dołączyła: 05 Lip 2009
Posty: 1970
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 16:28   

szukaj szukaj, bo ja też jestem ciekawa jak to wygląda ;)
_________________
Diablica o anielskim uśmiechu i hipnotyzujących złotozielonych oczach..
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 16:32   

tu powinno być wielu ciekawych tym tematem bo jak wiem nie mamy dwóch fanatyków elektroniki na forum tylko więcej ;)
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 12 Paź, 2009 17:06   

heh, tez znalezc nie moglem, a wystarczyl jeden fon do zparzyjaznionego elektronika z pytaniem : jak to nazwac?
PRZEWODY WSTĄŻKOWE :mrgreen:
np.takie : http://www.tme.eu/pl/kata...ory%3D100564%26
kjliknijcie na fotke w linku, bedzie z bliska
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę