Poprzedni temat «» Następny temat
CB Radio - jakie najlepsze ?
Autor Wiadomość
Mis 
Ogarnięty


Auto:: OPEL ASTRA II
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 525
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon 16 Lip, 2007 20:02   Tanie CB radio

Mam zamiar kupić tanie CB np. cobre albo alan 100 lub coś w tej cenie. Ma może ktoś takie radyjka?? jak to działa ?? Czy to zwykłego użytkowania wystarczy?? i jak to jest ze strojeniem anteny czy jest to konieczne i ile to kosztuje i co jak przełożę radio do innego auta?? bo radio ma iść do mojej nexi ale na urlop jade astrą i chiałbym je przełożyć.

ps. na tym forum nie było takiego tematu więc opcja szukaj odpada:)
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 16 Lip, 2007 20:20   

to pare miarodajnych opinii


Ogólnie rzecz biorąc odpuść sobie Alana 100, bo to straszliwy szumofon (szumi niesamowicie). Lepiej spraw sobie Unidena 510 lub 520 ewentualnie President Harry, to z nowych. A najlepiej to kupić starego Herberta lub Jacksona (duże radia ale najlepsze).


Alan 100 plus to jedno z najprostrzych TRX-ów dlatego nie można od niego wymagać cudów.Woziłem takie w swoim mobilu i ogólnie byłem zadowolony.Faktem jest,że automatyczny układ redukcji szumów nie sprawdza się-brakuje dobrych filtrów przeciwzakłóceniowych.Ale jak potrzebujesz najprostrzego radia to może Ci się spodoba.
"Bawię" się w cb już dobrych kilkanaście lat i mogę potwierdzić,że lepiej kupić używanego Herberta w starszej wersji albo Alana 28.Sprzęt nie do zajeżdżenia - jeśli się dba oczywiście.W aucie ,w czasie jazdy nie sprawdzają się nowsze modele gdzie numer kanału jest na wspólnym wyświetlaczu, razem z innymi informacjami o pracy radia.Ładnie się świecą i wyglądają,ale kierowca ma patrzeć na drogę a nie wypatrywać numeru kanału,który jest przeważnie mały.Dlatego taki sprzęt to dobry jest na bazę.U siebie mam Herberta i czasem Alana 28.Wybór należy do Ciebie.Pozdrawiam.


Witam kolegów . Dzięki za odpowiedzi . Wyleczyłem się już z Allana podobno lepszy jest Uniden pro 510 d, a cena bardziej atrakcyjna tylko... czy taki sprzęt można używać legalnie (4w nie ma go w spisie homologowanych ) ... 8O . WOJTEK-BO
Allana 28 ciężko trafić a HERBERTA jakis cieciu wygarnął mi sprzed nosa Embarassed .Podpowiedzcie jeszcze na jakie parametry zwracać uwagę przy zakukupinie anteny (magnes)czy 1,2 dB około 1m dł. to wystarczy? i co to -dB-znaczy??(Allegro 99 zł).Może jeszcze jakieś info na temat 1/4 lub 5/8 jak mam rozumieć takie dane?Pozdrawiam.


Unidena pro 510 XL nie ma w spisie homologowanych, ale ma on świadectwo zgodności, numer tego świadectwa to (czytam z mojego pozwolenia radiowego) 510/2003 . Wobec tego używać go można w pełni legalnie.
Co do 500 D to jest on identyczny z którymś z małych Presidentów Jimmy ?. Spokojnie bym go używał na mobilu. Raczej się go Policja nie czepi.
Do autka nie brałbym anteny na podstawie magnetycznej - słabsze osiągi niż na uchwycie rynienkowym czy bagażnikowym. Najlepsza jest dziurka na środku dachu. Smile Przy antenach samochodowych nie kieruj się dB zapisanymi w instrukcji ( jest to chwyt marketingowy). Sugeruj sie długością - im dłuższa tym lepsza. By cokolwiek pogadać na dalsze odległości minimalna długość anteny to 120 cm. Optymalny byłby Lemm AT 1700. Kupisz jaką zechcesz wybór i tak należy do Ciebie.
Co do anten stacjonarnych to najlepsza na jedną bandę jest 5/8 λ, ma duży zysk i nie jest bardzo droga(jej długość to około 6 metrów)


w moim przyadku alan 100 plus oraz president new alaska zamontowny na uchwycie sprawuja sie bez zarzutow.... jak by nie patrzec 100 plus to najtansze dostepne radio wiec co tu wymagac jakichs rewelacji to szumofon
lepiej dopłacic i kupić np. unidena 520/510 lub midlanda1001z,to jest następca 100+ ale ma dodatkowo rf-gain
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 16 Lip, 2007 20:23   

generalnie zasada:dobra antena stacjonarna to ponad 50% sukcesu
przy magnetyczna trzeba dobrze pilnowac masy
jesli na chwilowo i chcesz podlaczyc np pod zapalniczke moga sie pojawic zaklocenia w czasie jazdy.
 
 
  Podziel się na:               
Bradley 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: VW Vento 1.9TDI (kleklekleklekle)
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 3447
Skąd: Bielsko / Katowice
Wysłany: Pon 16 Lip, 2007 20:31   

Ja mam takie pytanie bo jak juz sie dorobie nowego autka to bede ladowal tam kupionego juz unidena 520xl i zostal wybor anteny. Chcialbym pogadac na wieksze odleglosci (a raczej slyszec co w krzakach piszczy) ale z racji tego, ze w Gliwicach mieszkam pod blokiem to taka antene moga mi zajumac, wiec moje pytanie brzmi, czy sa anteny, ktore wpuszcza sie w dach, ale mozna je odkrecic i wziac do domu ? no bo magnesowki beee, trzeba czyscic dokladnie dach przed montazem, magnes moze sie zeslizgnac przy wiekszej predkosci albo jakims zawirowaniu powietrza.
_________________
VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0 :mrgreen:
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 16 Lip, 2007 20:34   

jak jezdzisz jak emeryt to spoko, ale jesli uzywasz sobie to bym proponowal jak u mnie klape kuferka, zeby ci dachu nie skopalo :lol:
w swojej(nie pamietam 140 chyba ) moge wykrecic maszt, ew. wrzucic go do srodka.
 
 
  Podziel się na:               
Bradley 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: VW Vento 1.9TDI (kleklekleklekle)
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 3447
Skąd: Bielsko / Katowice
Wysłany: Pon 16 Lip, 2007 20:37   

A widziales klape kuferka w HB? :P
Po prostu chcialem sie spytac czy ta antene, ktora podales w linku mozna sobie odkrecic w 30sekund i wziac do domu :)
_________________
VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0 :mrgreen:
 
 
  Podziel się na:               
Mis 
Ogarnięty


Auto:: OPEL ASTRA II
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 525
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon 16 Lip, 2007 20:39   

Olaf napisał/a:
generalnie zasada:dobra antena stacjonarna to ponad 50% sukcesu
przy magnetyczna trzeba dobrze pilnowac masy
jesli na chwilowo i chcesz podlaczyc np pod zapalniczke moga sie pojawic zaklocenia w czasie jazdy.



U mnie odpada antena stacjonarna bo nie mam garażu i auto pod domem stoi więc chce chować antenę a radio z początku te raczej będę miał podłączone pod zapalniczkę. a radio chce kupić jedno z tańszych i nowe bo na raty w media będę brał. Więc czekam jeszcze na wasze opinie bo w środę jadę pooglądać do media i nie chce być zupełnie zielony:)
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 16 Lip, 2007 20:43   

upsss, zapomnialem, bo jedyna sluszna to sedan :lol:
pamietam ze ma motylka wielkiego wiec raczej jest odkrecany maszt, chyba i z glowica
 
 
  Podziel się na:               
Bradley 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: VW Vento 1.9TDI (kleklekleklekle)
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 3447
Skąd: Bielsko / Katowice
Wysłany: Pon 16 Lip, 2007 20:43   

To taki spyshot z OCP :P




Ten kutasik na dachu moze byc, chodzi tylko o to, zeby bat sie zdejmowal :)
_________________
VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0 :mrgreen:
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 16 Lip, 2007 20:48   

pogrzeb w opisach i cenach
http://audiotec.ibc9.pl/cennik_hurt.php
ja mam alan 48 plus i bardzo sobie chwale.
ale...w mm to raczej niewiele z tego katalogu bedzie, przewazaja tanie i no name lub cos kolo tego, co nie znaczy ze do bani. albo drogie i zupelnie bez sensu
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 16 Lip, 2007 20:49   

rysumek sie zgadza, najlepsze warunki sa na srodku dachu, a jesli gdzie indziej to nadrobic trzeba np. dlugoscia.
wiekszosc daje sobie zdemontowac maszt..
 
 
  Podziel się na:               
Roxon40 
Pierwszy Dobrowolnie Zbanowany


Auto:: Była Nexia 2.0 8V GLE/GSi
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 7101
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon 16 Lip, 2007 21:38   

Co do anten to nie ma problemu większość jest skręcana na motylek to można spokojnie ją ściągać. Wtedy na aucie pozostanie uchwyt i podstawa do tego przykręcona z kablem. Magnesówkę odradzam chyba ze ktoś nie chce dalekich zasięgów tylko pytać o drogę. Najlepszy montaż to dach ale u mnie jest na uchwycie do klapy bagażnika przyręcone zasięg do 20 km ze stacją do 5 km z autem zależnie od zabudowania na otwartym terenie zasięg się zwiększy (u mnie jest antena raczej nie markowa ale daje radę choć zasięg średni). Co do radia to wiadomo Presidenty są dobre ale drogie. Z tanich raczej kierowałbym się ku zakupieniu CObra 19DX IV. Moje radio jest podpięte pod zapalniczkę ale mam filtr ANL/NB i zakłóceń nie ma za to przy nadawaniu są straty mocy na kablach bo radio ma 10W w planach podłączenie prosto do akumulatora. Cobra 19 zamontowana u kumpla w Sienie też nie ściągała zakłóceń. :D
_________________
8-) Było Daewoo Nexia 2.0 GLE/GSi 8-)
 
 
  Podziel się na:               
Ted 
Ogarnięty


Auto:: Nexia 1,5 16V/Mondeo 2.0TDCI
Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 351
Skąd: ;)
Wysłany: Pon 16 Lip, 2007 22:22   

Zdecydowana większość anten daje się zdejmować - albo są mocowane śrubą "z motylkiem", albo wkręcane (np. tak jak wtyk -gniazdo antenowe UC1).
Wartość dB przy opisie anteny to jej zysk - im wyższa tym lepiej.
1/4, 1/2 czy 5/8 lambda to długość fizyczna anteny wyrażona długością fali (ćwierćfalowa, półfalowa itd). Im większa długość fizyczna tym lepiej.
Cały układ: radio, fider (kabel), antena będzie pracował z taką "jakością" jak najsłabszy jego element. Nie ma większego sensu kupować dobrej jakości radia przy kiepskiej antenie. Dużą rolę odgrywa, poza miejscem umieszczenia anteny, staranność połączeń, szczególnie kabla antenowego (na wtyku, zarówno przy antenie, jak i radiu), także masy, ewentualne uszkodzenia kabla (izolacji, ekranu itd).
Ja polecam radio INTEK M-790 Plus, głównie z powodu posiadania bardzo przydatnej funkcji ESP, przycisku LOCK oraz zmiany kanałów także w mikrotelefonie.
Ted
 
  Podziel się na:               
Bradley 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: VW Vento 1.9TDI (kleklekleklekle)
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 3447
Skąd: Bielsko / Katowice
Wysłany: Wto 17 Lip, 2007 08:08   

Czyli taka antena jest super ekstra? http://allegro.pl/item216..._promocja_.html

;)
_________________
VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0 :mrgreen:
 
 
  Podziel się na:               
Roxon40 
Pierwszy Dobrowolnie Zbanowany


Auto:: Była Nexia 2.0 8V GLE/GSi
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 7101
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 17 Lip, 2007 08:27   

Tak taka antena jest super pod warunkiem że parametry podane w opisie są rzeczywiste :D
_________________
8-) Było Daewoo Nexia 2.0 GLE/GSi 8-)
 
 
  Podziel się na:               
Ted 
Ogarnięty


Auto:: Nexia 1,5 16V/Mondeo 2.0TDCI
Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 351
Skąd: ;)
Wysłany: Wto 17 Lip, 2007 08:29   

Bradley napisał/a:
Czyli taka antena jest super ekstra? http://allegro.pl/item216..._promocja_.html

;)

Jeśli prawdziwe są te 5 dB zysku to tak :) Ale dlaczego by mieli kłamać?? ;)
Ted
 
  Podziel się na:               
Roxon40 
Pierwszy Dobrowolnie Zbanowany


Auto:: Była Nexia 2.0 8V GLE/GSi
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 7101
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 17 Lip, 2007 08:35   

I chyba taki też będzie mój zakup w późniejszym terminie. Potrzebuję właśnie tak szeroko chodzącą antenę ze względu na Radio które też tak szeroko chodzi :D
_________________
8-) Było Daewoo Nexia 2.0 GLE/GSi 8-)
 
 
  Podziel się na:               
dudek81 
Świeżak


Auto:: Audi Madafaka :)
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 22
Skąd: Moate, Irlandia.
Wysłany: Czw 19 Lip, 2007 05:00   

Ja osobiscie mam Unidena 520 i tez sie balem ze policja bedzie sie czepiac.

Mialem juz kilka kontroli policyjnych i nawet nie pytali/patrzeli jakie mam radio. ;)
 
  Podziel się na:               
Ted 
Ogarnięty


Auto:: Nexia 1,5 16V/Mondeo 2.0TDCI
Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 351
Skąd: ;)
Wysłany: Czw 19 Lip, 2007 09:52   

dudek81 napisał/a:
Ja osobiscie mam Unidena 520 i tez sie balem ze policja bedzie sie czepiac.

Mialem juz kilka kontroli policyjnych i nawet nie pytali/patrzeli jakie mam radio. ;)

I nie mają prawa się czepiać ;)
Ted
 
  Podziel się na:               
Mosiu 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: xxx
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 2413
Skąd: xxx
Wysłany: Czw 19 Lip, 2007 13:05   

Ja zdecydowanie polecam to:

http://www.allegro.pl/ite...00_gratis_.html

Jestem bardzo zadowolony z tego zestawu i juz kilka razy uratowal moj portfel ;)
_________________
Nexia – The Power of Dreams
 
 
  Podziel się na:               
Yaro1 
Ogarnięty


Auto:: Nexus HB
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 321
Skąd: Włocławek
Wysłany: Czw 19 Lip, 2007 20:01   

kurcze ja mam jakieś radio, które przyjechało z niemiec dałem za nie jakieś 20zł 5 lat temu mam antenę za 100zł i spokojnie łapię na 15km jutro zapodam fotkę tego radyjka :mrgreen:
 
  Podziel się na:               
Mis 
Ogarnięty


Auto:: OPEL ASTRA II
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 525
Skąd: Bytom
Wysłany: Wto 31 Lip, 2007 19:12   

trochę już pooglądałem te CB i doradźcie czy lepiej kupić unidena 510 czy TTI 880 ?? Ten tti 880 ma wiecj bajerów ale który bedzie lepiej odbierać i funkcjonować?? i czy faktycznie tych anten nie trzeba stroić tak jak opisano w poniższych aukcjach.


http://www.allegro.pl/ite...c_100_wtyk.html
http://www.allegro.pl/ite...tler_ic100.html
 
 
  Podziel się na:               
dudek81 
Świeżak


Auto:: Audi Madafaka :)
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 22
Skąd: Moate, Irlandia.
Wysłany: Czw 02 Sie, 2007 06:56   

Antene kup ta http://www.allegro.pl/ite...dka_gumowa.html
Chyba najlepsza magnesowka.
10 km to masz z palcem w d**e
 
  Podziel się na:               
Ted 
Ogarnięty


Auto:: Nexia 1,5 16V/Mondeo 2.0TDCI
Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 351
Skąd: ;)
Wysłany: Czw 02 Sie, 2007 13:49   

Mis napisał/a:
trochę już pooglądałem te CB i doradźcie czy lepiej kupić unidena 510 czy TTI 880 ?? Ten tti 880 ma wiecj bajerów ale który bedzie lepiej odbierać i funkcjonować?? i czy faktycznie tych anten nie trzeba stroić tak jak opisano w poniższych aukcjach.


http://www.allegro.pl/ite...c_100_wtyk.html
http://www.allegro.pl/ite...tler_ic100.html

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, który będzie lepiej odbierać i funkcjonować :>
Zalety Unidena:
znana marka
podana czułość
Minusy Unidena:
brak FM
brak kilku pozornie nieprzydatnych bajerów
Plusy TTI:
posiadanie kilku pozornie nieprzydatnych bajerów :)
modulacja FM
Minusy TTI:
brak podanej czułości
Praktycznie anten rzeczywiście się dzisiaj już nie stroi.
Ja osobiście bym kupił to TTI 880.
Jeśli chodzi o bajery - to niektóre są naprawdę bardzo przydatne, choć pozornie wydają się zbędne. Choć czasami trochę mogą utrudniać korzystanie z radia.
Ted
 
  Podziel się na:               
Roxon40 
Pierwszy Dobrowolnie Zbanowany


Auto:: Była Nexia 2.0 8V GLE/GSi
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 7101
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 02 Sie, 2007 14:10   

Co do bajerów w CB to naprawdę czasem potrafią utrudniać korzystanie z radia ale wiele razy okazały się bardzo przydatne, tylko trzeba sobie CB w dobrym miejscu zamontować i będzie łatwiej z nich korzystać. Magnesówka do 10 km? :roll: :roll: Raczej będzie ciężko z takim zasięgiem chyba że kupisz naprawdę dobrą mgnesówkę i założysz ją na dach.
_________________
8-) Było Daewoo Nexia 2.0 GLE/GSi 8-)
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę