Poprzedni temat «» Następny temat
Podłączenie dodatkowych głosników nexia sedan tylna półka
Autor Wiadomość
dzecky1 
Świeżak


Auto:: Nexia 1.5 GLX
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 139
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Sro 18 Lis, 2009 10:49   Głośniki tylne- jakie polecacie??

witam.

Teraz kolej na głośniki tylne... Wyjalem stare-daewoo i chciałem założyć swoje pionki GT series... ale okazało się że są za małe- 13cm...

Teraz pytanie do was:czy 16cm wystarczą czy musza byc jeszcze wieksze? Znalazlem fajne na allegro- podaję link:


http://www.allegro.pl/ite...00w_gwar24.html


Myśle ze nie sa zle jesli chodzi o moc i o firme... zalezy mi na basie z tylu.



Ale czy ich rozmiar jest dobry do nexii? No i czy nie bedzie problemów z zamontowaniem- zamaskowaniem
 
  Podziel się na:               
piotreek 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: HDI
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 1718
Skąd: mazury
Wysłany: Sro 18 Lis, 2009 11:07   

myslałem ze era boszmanów już dawno za nami a jednak nie kolego kup se cos bardziej firmowego jesli ci koniecznie zalezy na głonikach z tyłu a jeśli na basie znowu tylko skrzynka w bagaznik no jeszcze moznaby wsadzic 20 cm w półke ale to nie jest to co skrzynka
_________________
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23943
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sro 18 Lis, 2009 11:26   

o jaaaa....za tyle az zlotych para basowcow??? :P
chyba male chinskie raczki robily i parametry tez beda takie male... nie kupuj shitu.

tak jak piotreek - kup jakiejs slusznej marki, niestety conajmniej 2-3 razy tyle beda kosztowac. zalezy czy chcesz basik, czy bas...
kazdy przechodzi przez etapy, mozesz ich uniknac fundujac sobie skrzynie(nie tube) i wzmak do niej, ale nie na allegrooooo :-?
tam wszystko ma 200,500,1000wat :lol:
i trzeba sie liczyc z kosztem minimum 1000zl.
inaczej bedziesz jak ja, najpierw lepsze glosniki, potem male suby pod siedzenia pioneera, potem tuba aktywna tonsila, az walnalem sobie extremum do kufra, bo wiecej wydawalem na nastepne wymiany niz to warte. koszt aktualnego stanu okolo 2000 bo glosniki byly odkupione od kolegi klubowego ktore przechodzil na jeszcze mocniejsze. tyle mi styknie...
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Jim 
Świeżak


Auto:: NEXIA
Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 34
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 18 Lis, 2009 11:36   

ja mam na tyle elpisy 6x9 jbl-a
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Sro 18 Lis, 2009 15:23   

Masz sedana daj JBL tylko jednodrożne ;) dzodzo miał JBLki i nawet nawet mu to grało pod samym radiem jak by dorzucił większe kable zasilające i wieksze kable do głośników to mogło by być przyjemnie ale nexia poszła do żyda ;) tak wiec jak chcesz się bawić w car audio to lepiej daj więcej i będziesz zadowolony chyba że chodzi ci aby tam sobie grało w domyśleniu pierdziało to mogą być i buszmeny
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
Jim 
Świeżak


Auto:: NEXIA
Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 34
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 18 Lis, 2009 16:24   

Jason ma potężny sprzęt w aucie jak puścił to rejestracja się z przodu trzepała a gdzie tam u niego do maxa miał na 18/32
 
  Podziel się na:               
dzecky1 
Świeżak


Auto:: Nexia 1.5 GLX
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 139
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Sro 18 Lis, 2009 19:41   

hmm... Tuby nie chce bo to zbyt duzy bas z ktorym nie da się jechać(przynajmnije ja nie wytrzymuje dłuzej niz 2 minuty)...
chce głośniki w połke włozyć w standardowe dziury... i moje pytanie brzmi: jaki rozmiar głosników kupić zeby jak najmniej roboty bylo w "rzeżbiarza"
:)
_________________

 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Sro 18 Lis, 2009 19:43   

16cm lub 16,5cm oba pasują
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
dzecky1 
Świeżak


Auto:: Nexia 1.5 GLX
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 139
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Sro 18 Lis, 2009 19:44   

kri$89 napisał/a:
Masz sedana daj JBL tylko jednodrożne ;) dzodzo miał JBLki i nawet nawet mu to grało pod samym radiem jak by dorzucił większe kable zasilające i wieksze kable do głośników to mogło by być przyjemnie ale nexia poszła do żyda ;) tak wiec jak chcesz się bawić w car audio to lepiej daj więcej i będziesz zadowolony chyba że chodzi ci aby tam sobie grało w domyśleniu pierdziało to mogą być i buszmeny



właśnie o cos takiego mi chodzilo:)

Mialem kiedys w fiescie zwykle jaja w pułce(50 watt jeden) i sprzodu 13cm sony. Do tego radio xploda tez... Grało idealnie- kazdy kto wsiadł i posłuchał to mi zazdrościł. NAwet kumpel który miał jakas tam zwykła tubę w "kaszlaku" mówił ze mam lepszy bas.

[ Dodano: 2009-11-18, 20:47 ]
http://www.allegro.pl/ite...lka_gratis.html

a cos takiego moze byc??
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23943
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sro 18 Lis, 2009 19:49   

na pewno lepsze niz tamte buszmeny :mrgreen:
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Sro 18 Lis, 2009 20:17   

lepsze jeśli chodzi o jakość wykonania ale tak jak napisałem w innym twoim temacie nie kupuj głośników dwu lub więcej drożnych ;) poszukaj jednodrożnego i jak chcesz mieć też sopran dorzuć do niego syczek ale oddzielnie
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
dzecky1 
Świeżak


Auto:: Nexia 1.5 GLX
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 139
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Sro 18 Lis, 2009 20:29   

kri$89 napisał/a:
lepsze jeśli chodzi o jakość wykonania ale tak jak napisałem w innym twoim temacie nie kupuj głośników dwu lub więcej drożnych ;) poszukaj jednodrożnego i jak chcesz mieć też sopran dorzuć do niego syczek ale oddzielnie


dzieki za podpowiedz. Tez tak własnie mi sie wydawało ze lepiej bedzie kupic jednodrozny...
Poszukam jeszcze troche po sklepach i jak co to bede dawał linki,
 
  Podziel się na:               
lisaaa 
Świeżak


Auto:: nexia
Dołączyła: 17 Gru 2009
Posty: 1
Skąd: wwa
Wysłany: Pon 21 Gru, 2009 01:35   

Jim napisał/a:
ja mam na tyle elpisy 6x9 jbl-a


czy moze takie? http://allegro.pl/item848...mds_harman.html

masz je zamontowane w drzwiach czy w pólce?
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 21 Gru, 2009 05:47   

on ci nie odpowie bo go już tu nie ma....... zapraszam nową koleżankę do przywitania
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
Kirek09 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Sedanik GLX 17" and VIKI :)
Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 1566
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 21 Gru, 2009 07:48   

lisaaa napisał/a:
Jim napisał/a:
ja mam na tyle elpisy 6x9 jbl-a


czy moze takie? http://allegro.pl/item848...mds_harman.html

masz je zamontowane w drzwiach czy w pólce?


Na tył bardziej ;)
Taki zestaw już powinien ładnie grać :mrgreen:
_________________
Nexia: http://www.tinyurl.pl?Xgp4MwAe
Viki: http://www.nexiomania.pl/viewtopic.php?t=5369
 
 
  Podziel się na:               
marcinrz7463 
Ogarnięty


Auto:: nexia
Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 775
Skąd: radom
Wysłany: Wto 22 Gru, 2009 18:13   

helixy i herze sa dobre w media jest duzo
_________________
oki
 
 
  Podziel się na:               
dzecky1 
Świeżak


Auto:: Nexia 1.5 GLX
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 139
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Czw 14 Sty, 2010 22:56   

o helixach nigdy nie słyszałem zadnych opini(zyt wysokie ceny:) ) a o herzach same pozytywy... ale ceny:)

znalazlem fajne za niecałe pięć baniek 16,5cm na tyl do nexi. jednodrozne z teeterem i zwrotnica gratis.... ale 5 baniek to za drogo... kupiłem magnaty za 100zzł i za 200zł stworzyłem skrzynię basową- powinno mi wystarczyc.:)


Ostatnio w "media..." jeden sprzedawca(jedyny ktory cokolwiek powie na temat audio w naszym miescie...-zenada)powiedzial mi ze nie mam kupowac glosnikow sony bo to dla dziadków... spytalem co wtakim razie kupic- powiedzial pioneera... Tylko ze ten pioneer wysiada przy moim radiu- glosnik ma 20 wat:( a tamten sony mial 40wat i gral przyzwoicie głosno, z basem i czysciutko.... pioneer pierdział, w tle same piski i wogole masakra...


...byc moze dlatego ze to niski model byl-ale ja szukałem łosnikó do maks100zł

[ Dodano: 2010-01-15, 00:07 ]
ps. kiedys ktos mówil mi na tym forum ze nie mam kupowac zadnych peiyingów, boszmanów i innych voice kraftów....


...w grudziądzu jest koles ktory zajmuje sie montazem i sprzedaza caraudio... W sklepie pokazał mi- porównał dwa głośniki:
1. peiying- nie wiem jaki model... 13cm miał taką diode ktora migała w rytm muzyki(dla mnie wiocha- ale to rzecz gustu) nie wiem- nie pamietam ile mocy mial. kosztowały 79 zł rok gwarancji
2. blaupunkt gt series(modelu nie pamiętam, moc około 40wat) tez 13 cm. cena 130zł tez za komplet....

Wyobrazcie sobie ze byłem zszokowany, naprawde mnie zatkało jak usłyszałem róznice... Blaupunkt wysiadł. pod kazdym wzgledem. bas byl ale jak glosniej sie zrobilo to pierdzial. Piszczał jak nienormalny i wogole nie podobał mi sie dzwiek w porownaiu z peiyingiem...


Na koniec koles ze sklepu zapytal mnie czy dalej liczy sie marka....

Przykład drugi:

kiedys mialem pozyczona tube(recznie robiona, nie wygłuszona itd....) byly w niej dwa głosniki boschmanna (na kazdym 350wat-tak napisali). Bez wzmacniacza podłączyłem pod moje stare radio sony.
efekt:

samochód cały drzał. dach skakał. w srodku nei dalo sie wytrzymac.




czyli nie wszystko co nazywa sie inaczej niz sony, pioneer, blaupunkt, helix, hertz itd jest nic warte... Sa czaemmodele ktore bija na glowe formowe z wysokich półek produkty.

ja sam teraz kupiłe do skrzyni 25 cm glosnik alphard cw1002c i gra niezle. za 40 zł nic lepszego napewno nie ma. malo tego- watpie ze do 100zł cos mocniejszego bym znalazł/
_________________

 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23943
Skąd: zza rogu
Wysłany: Czw 14 Sty, 2010 23:47   

mozna wymienic kilka powodow dla ktorych ten blaupunkt harczal a peijing nie, co nie znaczy ze wlasnie dlatego peijing byl lepszy, ale nie bede rozwijal teorii, bo i tak sie nie dasz przekonac, mozliwe ze akurat ten peijing byl dobry, sam wiesz lepiej, poniekad nie wiem czemu tu pytasz skoro sprzedawca dobrze ci radzi :P wazne ze masz zestaw ktory ci odpowiada. nie bede robil tu za wszystkowiedzacego, choc niejeden zestaw sam zaprojektowalem i zrobilem, a bawie sie w elektronike i audio od jakichs dwudziestukilku lat :mrgreen:
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
DAN82 
Świeżak


Auto:: OPEL OMEGA B'95 2.0 16v X20XEV (136 KM)
Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 129
Skąd: Opole [FKR ****]
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010 00:26   

http://www.youtube.com/wa...feature=channel Takie sobie zarzuć na tył :)
pod maska to on ma tam normalnie elektrownie :)
 
 
  Podziel się na:               
dzecky1 
Świeżak


Auto:: Nexia 1.5 GLX
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 139
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010 07:16   

takie jak na filmie się mi nie zmieszczą:) hehe

A co do tych peiyingów- mozliwe ze akurat ten model był jakis lepszy niz pozostale. Wcale nie twierdze ze sie tak bardzo dobrze na tym znam.

wczoraj dopiero sie dowiedzialem od ojca ze liczy sie tez pasmo przenoszenia a nie tylko moc rms... mial racje

pytalem was o glosniki bo nie wiedziałem np. jaki rozmiar na tył dać, bo nie mierzyłem. nno i chcialem sie dowiedziec na jakich glosnikach zagra nexia lepiej.
_________________

 
  Podziel się na:               
pablo_111 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Nexia
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 2555
Skąd: śląsk
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010 07:59   

z autopsji..................

Kamel kupił blaupunkty na tył: system odseparowany ale bez zwrotnic :mrgreen: , membrany popękały a raczej się rozkleiły.............. a grały na samym radiu........

Sąsiad ma peiynga 16cm w drzwiach i jest to system odseparowany puszczony na zwrotnicach przez wzmacniacz i faktycznie gra bardzo głośno i często i te głośniki dają radę..............głośniki założył 2 lata temu gdzie jeszcze pewnie nikt nie słyszał o peiyngu...........


sam tego zestawu nie polecam bo to niska półka ale dla kogoś o niskim budżecie i nie wymagającym słuchu taki zestaw styknie.....
_________________
NEXIA GSI 2.0 16V 136KM
 
 
  Podziel się na:               
Kamel 
Ogarnięty


Auto:: Megane R26 F1
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 821
Skąd: Kobiernice/ Kęty
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010 10:37   

Blaupunkt to jest dziadostwo... moze i firmowe ale chyba z najnizszej polki... tak jak Pablo pisal. Kupilem kiedys blaupunkty i chodzily na samym radiu i po 2 miesiacach membramy sie odkleily ;/ lepiej poczekac dluzej, dozbierac wiecej kasy i kupic cos pozadnego :)


"czyli nie wszystko co nazywa sie inaczej niz sony, pioneer, blaupunkt, helix, hertz itd jest nic warte... Sa czaemmodele ktore bija na glowe formowe z wysokich półek produkty.

ja sam teraz kupiłe do skrzyni 25 cm glosnik alphard cw1002c i gra niezle. za 40 zł nic lepszego napewno nie ma. malo tego- watpie ze do 100zł cos mocniejszego bym znalazł/"



Zobaczymy jak dlugo CI to pochodzi :lol:
 
 
  Podziel się na:               
Pepiś 
Świeżak


Auto:: Była : NeXia 1.5 8V [*]
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 260
Skąd: SK / TJE / TOP / NO
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010 13:31   

ja mialem glosniki firmy boschmann i bylem z nich zadowolony bardzo ;)
_________________

 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010 15:56   

Zależy na jaki głośnik trafisz ;) ja ze 3 lata temu kupiłem używane 4 sztuki czeskiego arn188 z dwóch zrobiłem kolumny graja juz drugi rok, druga pare dałem do auta tez już troche grają i jest jak narazie wszystko ok zobaczymy jak bedzie później
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
dzecky1 
Świeżak


Auto:: Nexia 1.5 GLX
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 139
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010 20:16   

tak jak kris mowi. zalezy na jakie glosniki sie trafi.

Nie znam firmy alphard i kupujac ten glosnik liczyłem sie z tym ze bedzie to gowno... nawet nie zdziwie sie jak po tyfodniu juz nie bedzie chodzil- wkocnu jest uzywany i kosztowal tylko 40zeta.

jesli bedzie fajny bas, bedzie gral dlugo no tzn ze trafilem na dorby model...

Tak naprawde kupilem go na probe. narazie wiem tylko ze dziala, ale jeszcze w aucie nie sprawdzalem(czekam na przewody)...


Jak dojdzie to napisze napewno jakie wrazenia.
_________________

 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę