Poprzedni temat «» Następny temat
Powiadamianie-sterowanie GSM.
Autor Wiadomość
Ted 
Ogarnięty


Auto:: Nexia 1,5 16V/Mondeo 2.0TDCI
Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 351
Skąd: ;)
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012 19:12   Powiadamianie-sterowanie GSM.

Żeby nie wyjść z wprawy w posługiwaniu się lutownicą, odświeżyć znajomość elektroniki i sprawdzić czy "dam radę" zaprojektowałem i zrobiłem
takie coś
z przeznaczeniem do swojego autka ;)
Jeszcze pozostaje tylko podłączyć w samochodzie, a będzie działało (już dokładnie sprawdzone) tak:
po uruchomieniu samochodu centralka łączy się z telefonem, co znaczy że samochód został uruchomiony.
Można oddzwonić w dowolnym czasie, wtedy centralka odbiera automatycznie połączenie.
Można wtedy:
posłuchać co się dzieje w aucie,
wysyłając z klawiatury określoną kombinację cyfr włączyć/wyłączyć 3 dowolne obwody pod które będzie podłączona (światła zewnętrzne, syrena, włączyć światła awaryjne itp).
To tylko podstawowy opis.
Wiem, że są gotowe do kupienia takie systemy, ale ten jest o wiele prostszy (nie ma np. programowanego procesora).
Wiem wiem - brzydko i nieprofesjonalnie wygląda ;) ale to nic - ważne że działa! :D
_________________
www.fotomit.pl
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012 19:30   

Ted szacuneczek wygląd zawsze można ogarnąć , ważne że działa :) Nagraj jakiś film jak to działa :)
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
Kirek09 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Sedanik GLX 17" and VIKI :)
Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 1566
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012 20:10   

Sysiu napisał/a:
Ted szacuneczek wygląd zawsze można ogarnąć , ważne że działa :) Nagraj jakiś film jak to działa :)


Zbytnio to on teraz nie ogarnie ;)
Płytki uniwersalne, klej na gorąco itd.
Ale jak działa to dobrze ;) chociaż nie wiem w jakim celu to ma być :lol:
Do tego trzeba ładować konto w tym tel. w aucie :lol:
_________________
Nexia: http://www.tinyurl.pl?Xgp4MwAe
Viki: http://www.nexiomania.pl/viewtopic.php?t=5369
 
 
  Podziel się na:               
Ted 
Ogarnięty


Auto:: Nexia 1,5 16V/Mondeo 2.0TDCI
Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 351
Skąd: ;)
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012 20:52   

Ogarnę ogarnę, nie ma obawy ;)
Każdy blok "centralki" jest na osobnej płytce, podłączonej szpilkowym wtykiem do głównej, a przewody są też na wtyczkach. Jak jakaś funkcja przestanie działać, wystarczy wyjąć daną płytkę i sprawdzić. Poza tym są punkty kontrolne do pomiarów.
Po co to? Np. na ewentualnego złodzieja (odpukać).
Konta nie trzeba doładowywać przez rok - skorzystałem z "Między Nami" w T-Mobile: rozmowy między tymi dwoma numerami są bezpłatne. Po roku wystarczy kupić nowy starter za 29,90 i następny rok za darmo....
Filmik postaram się nakręcić jutro ;)
_________________
www.fotomit.pl
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012 23:22   

widzialem na zywo, a najbardziej mi sie podoba ze bez prockow i mozna bez problemow i programowan zrobic. wkurza mnie najmniejszy nawet kit z prockiem zaprogramowanym i nie da sie zrobic majac sam schemat, wrrrr.
chetnie skorzystam ze schematu jak sie da. oczywiscie raczej robic nie bede, ale z przyjemnoscia sie zapoznam z dzialaniem wlasnie czegos bez programow, czegos co teraz jest coraz mniej - o ile oczywiscie to nie patent i tajemnica ;)
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
lenart
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Maj, 2012 10:40   

pytanie tylko po co Ci to ??
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pią 11 Maj, 2012 11:25   

mnie schemat czy tedowi urzadzenie?
jesli o mnie chodzi ciekaw jestem zasady dzialania, choc ogolnie znam, ale lubie wiedziec wiecej w temacie ktory mnie interesuje, czesto sa rozne dodatkowe triki stosowane, zapytaj sysia, o co biega. tez na pewno niejeden schemat przejrzaj i oblukal zasady dzialania zeby poszerzyc sobie horyzonty, choc nie robil go dla siebie, elektronika to taki mól, trzeba sie nia bawic, zeby to wiedziec ;)
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Kirek09 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Sedanik GLX 17" and VIKI :)
Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 1566
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią 11 Maj, 2012 15:02   

MAsz schemat to wstaw, też chetnię zobaczę co "tam jest". Molem to ja nie jestem jak Olaf mówił o sobie, ale tak z technicznego pkt. to zobaczę ;)
_________________
Nexia: http://www.tinyurl.pl?Xgp4MwAe
Viki: http://www.nexiomania.pl/viewtopic.php?t=5369
 
 
  Podziel się na:               
Ted 
Ogarnięty


Auto:: Nexia 1,5 16V/Mondeo 2.0TDCI
Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 351
Skąd: ;)
Wysłany: Pią 11 Maj, 2012 20:42   

Filmik
tutaj
Schematu całości nie mam - robiłem na bieżąco, poszczególnymi blokami.
Schematy dwóch najważniejszych
tutaj
Jeśli ktoś ma podstawową wiedzę z elektroniki to będzie zrozumiałe, resztę sam sobie "dopisze". ;)
Oczywiście że jest tam kilka "trików" które trzeba było dodatkowo zastosować, ale nie chciałbym robić tutaj "forum elektronicznego". Jak ktoś będzie miał konkretne pytania to chętnie odpowiem.
Po co mi to? Jako alarm do samochodu.
Choć zastosowań może mieć wiele innych, i w czasie testowania stosowane było właśnie do sterowania różnymi urządzeniami elektrycznymi w domu "na odległość".
_________________
www.fotomit.pl
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Pią 11 Maj, 2012 21:20   

No dobrze a powiedz takie coś bo w końcu to jest telefon co sie stanie jak dostaniesz np sms od operatora albo ktos pomyli numer ?
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
Ted 
Ogarnięty


Auto:: Nexia 1,5 16V/Mondeo 2.0TDCI
Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 351
Skąd: ;)
Wysłany: Pią 11 Maj, 2012 21:56   

1. jeśli przyjedzie jakikolwiek sms, to jest pewien drobny problem, bo telefon dzwoni wtedy za drugim razem. Jest na to sposób - albo dodać jeszcze jeden krok przed dzwonieniem - samodzielne wyłączenie się i ponowne włączenie telefonu (trochę to wydłuży czas reakcji), albo tak jak teraz robię "profilaktycznie" co jakiś czas zadzwonić na ten telefon.
2. Jeśli ktoś zadzwoni, np. przez pomyłkę pod ten numer, to:
a) nic nie usłyszy, bo trzeba odpowiednią dwucyfrową kombinacją po połączeniu z nim włączyć mikrofon, a uruchomienie danych funkcji "centralki" wymaga też znajomości tych dwucyfrowych kodów do uruchomienia danego urządzenia. Kto na to wpadnie jeśli dzwoni i nic nie słyszy?
b) telefon co prawda oddzwoni pod ten numer, ale to by musiał być niewiarygodny zbieg okoliczności, żeby ten ktoś zadzwonił przez pomyłkę tuż przed uruchomieniem samochodu.
Jeśli po uruchomieniu przeze mnie samochodu telefon nie zadzwoni, to znaczy że coś takiego właśnie wystąpiło. "Profilaktycznie" co jakiś czas można zadzwonić i wtedy szansa na wystąpienie tego błędu będzie mniejsza.
Co prawda jest możliwość że telefon będzie odbierał połączenia tylko z jednego numeru, ale nie chcę jej uaktywniać, bo wtedy ja nie mógłbym się dodzwonić na niego z mojego "normalnego" prywatnego telefonu w razie np. zgubienia czy zostawienia w domu tego, z którym tworzy on "parę".
_________________
www.fotomit.pl
 
  Podziel się na:               
Roxon40 
Pierwszy Dobrowolnie Zbanowany


Auto:: Była Nexia 2.0 8V GLE/GSi
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 7106
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 11 Maj, 2012 22:25   

Ale to byłby jaja jak ktoś przez przypadek chciał zadzwonić i otwarłby ci auto :D Ale ogólnie dobra robota. Fajna jest elektronika kiedyś trochę się bawiłem tym ale jakoś nie starczyło mi zaparcia na dalsze dokształcanie się w tej branży.
_________________
8-) Było Daewoo Nexia 2.0 GLE/GSi 8-)
 
 
  Podziel się na:               
lenart
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Maj, 2012 22:38   

moim zdaniem taki troche z dupy patent bo kto kradnie nexie ?? :lol: chyba jakiś desperat :lol: po drugie kto ma cały czas telefon pod ręką?? może akurat będziesz srał przewijał dziecko spał chlał z kumplem wyładuje ci sie telefon to co wtedy?? Najlepszy patent to parking strzezony i masz wszystko w dupie.
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 14 Maj, 2012 01:33   

to sie nadaje do kazdego auta, nie tylko nexii ;)
a kto ma przy sobie? na przyklad ja. nawet jak ide do wanny z ksiazka to fona stawiam obok, zeby byl pod reka ;) nie chlam wogole, a tego zeby byl naladowany pilnuje na codzien ;)
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Ted 
Ogarnięty


Auto:: Nexia 1,5 16V/Mondeo 2.0TDCI
Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 351
Skąd: ;)
Wysłany: Pon 14 Maj, 2012 13:45   

lenart napisał/a:
moim zdaniem taki troche z dupy patent bo kto kradnie nexie ?? :lol: chyba jakiś desperat :lol: po drugie kto ma cały czas telefon pod ręką?? może akurat będziesz srał przewijał dziecko spał chlał z kumplem wyładuje ci sie telefon to co wtedy?? Najlepszy patent to parking strzezony i masz wszystko w dupie.

1. Nigdzie nie napisałem, że to do Nexii...Wystarczy zerknąć na awatar, żeby zobaczyć że mam też drugie auto, warte kilkanaście razy więcej niż ona, którą i tak zostawiłem sobie z powodów m.in. sentymentalnych.
2. telefon mam prawie zawsze pod ręką, a gdyby nawet nie to - może nie wszyscy to wiedzą - każdy ma taką bardzo przydatną funkcję jak "wykaz nieodebranych" z podaniem czasu, i np. optyczną sygnalizację takowych. Mogę zareagować w dowolnym czasie.
3. nawet jeśli mam niedaleko domu parking strzeżony to taki alarm kosztował mnie 2 miesięczne abonamenty za niego. A poza tym całkiem możliwe, że większe jest prawdopodobieństwo zniknięcia auta nawet z takiego strzeżonego niż rozładowanie telefonu.
4. parkingów strzeżonych raczej nie ma np. w lasach, gdy chce się pojechać na grzyby, czy nad jeziorami, przy sklepach, centrach handlowych itd. itp.
5. mając pewne dane telefonu i karty można z pomocą sieci i operatora (a nawet jak się uprzeć to i bez niego) określić z pewną dokładnością położenie samochodu.
_________________
www.fotomit.pl
 
  Podziel się na:               
lenart
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Maj, 2012 23:48   

no dobra już się tak nie chwal pewnie służbowe :lol:
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę