Poprzedni temat «» Następny temat
Głośniki 2-cewkowe a 1-cewkowe
Autor Wiadomość
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012 18:42   

Ale żeś carl nawalił tekstu aż sie ciężko czyta :mrgreen: Co do kabli tak lepiej dać grubsze zawsze to może popłynąć większy prąd a mając tego wzmaka 500W to już tam ładne prądy płyną :) im mniejsza średnica kabla tym bardziej spada napięcie przy dużym prądzie i będzie się bardziej grzał, a chyba zależy nam na największej mocy dostarczonej do wzmaka. Mój kolega miał taki sam wzmak jak ja carpowera 750W (500rms) i jemu przy kablach 3mm :lol: przygasały światła w bmce przy uderzeniu basu nie wspominając ze kable to były gorące a u mnie nic ani światła nie przygasały a ni się nie grzało a on już chciał kondensator kupować bo stwierdził że to nie wina instalacji tylko auta :D

W środku suba wypełnij według uznania co masz najlepsza jest gąbka coś jak z łóżka :mrgreen: albo wata, tylko wata to raczej do zamkniętych bo jak otwarta to może latać trochę tej waty po bagażniku :D

Do wygłuszenia masz maty na internecie. Każdy element wygłusza się tą samą matą. Krążą też pogłoski że dobra jest mata dekarska i tak kminie to zakupic bo jest o połowę tańsza a tak samo dobra podobno
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
michgur 
Świeżak


Auto:: Nexia 3d
Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 149
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012 19:11   

changer_cd napisał/a:
michgur napisał/a:
Poszukam sobie jego parametrów na necie.


wiesz co koleszko wzgledem Twojej wiedzy i Twojego szukania w necie, to tez mam taka wiedze....

uwierz mi jakim glosnikiem nie zaskocze Krisa , to zna natychmiast odpowiedz i wie na ten temat wszystko, jaki wzmak zastosowac , jaki kabel puscic ..

A soryy Twoja wypowiedz jest czysto wyssana z czyjegos cytatatu (doskonale znam slowa tego tekstu) , takze mysle ze taka wiedze jaka Ty posiadasz posiadam i ja, laik tematu...

Takze nie badz dumny jaki dlugi post napisales, bo od serca go nie stworzyles :(

Pozdro dla Ciebie Kolego ;)


Stary ale ja nie mówię, że mam wiedzę z kosmosu i znam na pamięć parametry 100 najpopularniejszych głośników jednak wiedzę co do budowy zestawów głośnikowych sposobów obliczania obudów itd mam bardzo dużą i nie opieram się tylko o teorię książkową lub z forów maniaków miliona wattssów w bagażniku opla calibry.

Co do mojej wypowiedzi i tego co napisałeś. Zacytuj mi przyjacielu czyje to są słowa (które "wyssałem z czyjegoś cytatu") i nie powiem już w tym temacie ani słowa.

Kolejna rzecz jakbym nie chciał czegoś rozjaśnić to zwyczajnie walnął bym linka do jakiegoś tematu z innego forum i się nie pierdzielił z (jak zapewne sądzisz) kopiowaniem i wklejaniem.

W swoim życiu zbudowałem ohohoho zestawów i prosze nie pier.ol mi tutaj, że mam wiedzę taką jak Ty "laik tematu"

Co do dobierania grubości kabli są na to odpowiednie wzory. Zestrojenie wzmacniacza z głośnikami to kwestia dopasowania niektórych parametrów.

Tak btw to pier.ol, pier.ol ja posłucham...


Co do obudów Panowie.

Od zastosowanej obudowy bardzo wiele zależy. Kolejną rzeczą jest to gdzie i co chcemy nagłaśniać.
Do samochodów wg mnie najlepsza byłaby obudowa zamknięta bez otworu tzw Bass reflexu. Bass reflexx jest cholernie ciężki do wyliczenia (najlepiej pomóc sobie programem - jeśli faktycznie uprzemy się na otwór) Długość, średnica tunelu, długość końcowego rozwarcia tunelu... kupa roboty zupełnie bez sensu.

Dlaczego stosuje się bass reflex i skąd to się wzięło... Bas reflex jest jakby połączeniem obudowy zamkniętej a tubą basową. (Kolega zmieniacz_płyt CD zaraz się wypowie co to jest tuba) Obudowy zamknięte są super skuteczne w małych kubaturowo pomieszczeniach. Dzięki dokładnemu obliczeniu obudowy do mocy, średnicy głośnika jesteśmy w stanie osiągnąć na prawdę super czyste i głębokie brzmienie. Bass reflex powoduje, że obudowa głośnika częściowo nam się otwiera przez co membrana głośnika więcej się odchyla co nie znaczy, że gra głośniej. W obudowie zamkniętej głośnik potrafi wytworzyć wewnątrz obudowy większe ciśnienie akustyczne przez co potrzeba mniej mocy na uzyskanie tej samej głośności przy bass reflexie. Kolejna rzecz - najistotniejsza. Bass reflex jest na prawdę spoko rozwiązaniem przy większych pomieszczeniach. Dzięki niemu bas wydaje się "szerszy" ale tylko w dużych pomieszczeniach. W małych bas będzie głuchy...

Od obudowy zamkniętej przez obudowę z bass reflexem myślę, że możemy przejść do tuby basowej. Tuba basowa jest w >75% otwartą obudową. Tuby najczęściej spotyka się na masowych imprezach w plenerze. Zaletą tuby jest to, że dzięki swojej konstrukcji może chodzić bez zwrotnic czy elektronicznych filtrów dolnoprzepustowych. Dlaczego stosuje się je na wielkich imprezach? Ponieważ na takich imprezach na prawdę w małym stopniu uwagę zwraca się na jakość dźwięku. Ma być głośno, żeby cała wieś słyszała, że pod remizą jest potańcówka ;)

Ogólnie rzecz biorąc jak już napisałem wcześniej do samochodów jestem zwolennikiem zamkniętych obudów.

Najgorsze jest to, że sam głośnik i wzmacniacz nie grają. Nie macie pojęcia jak wiele znaczy dobrze zrobiona, uszczelniona i wygłuszona obudowa.

Zdrowia!



Aha! zapomniałem o jeszcze jednym! Ktoś wspominał, że RMS to nie to samo co sinus.

Moc sinusoidalna = wartość skuteczna = RMS (Oczywiście można się sprzeczać o kilkunasto procentowe odchylenia jednak są one osiągalne w warunkach laboratoryjnych)

Co do twierdzenia, że do wzmacniacza przykładowo 50W trzeba podpiąć głośnik 75W to się jak najbardziej zgadzam. Dlaczego? O to już zapytajcie kolegę changer_cd który ma taką samą wiedzę jak ja :mrgreen:
 
 
  Podziel się na:               
changer_cd 
Ogarnięty


Auto:: Z18xe+ z22xe+ c20xet+++
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 936
Skąd: WP
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012 21:44   

michgur napisał/a:
pier.ol, pier.ol ja posłucham


uwielbam ludzi ktorzy za klawiatura czuja sie Bogiem, ciekawe czy kozaka tez bys zgrywal w realu :D

a na reszte brak mi slow , bo winny i tak zawsze bedzie sie tlumaczyl :(
_________________
Bóg po to dał nam nogi, żeby dojść wszędzie tam, gdzie nie można wjechać na glebie
 
 
  Podziel się na:               
michgur 
Świeżak


Auto:: Nexia 3d
Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 149
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 08:58   

Kozaka nigdy nie zgrywałem i zgrywać nie będę to raz, a dwa jak mam wiedzę i chcę się nią podzielić z niektórymi to proszę Cie uprzejmie nie wcinaj się z hasełkami, że naczytałem się forów czy coś takiego i mam gównianą wiedzę.

Aha! I w dalszym ciągu czekam cytat słów, które rzekomo wyssałem z czyjejś wypowiedzi.

Zdrowia życzę!
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 09:27   

Prosze o spokój :cisza: Jak chcecie sobie porozmawiać -> PW
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
michgur 
Świeżak


Auto:: Nexia 3d
Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 149
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 09:48   

Przepraszam... :roll:

Ale gościu mnie wku.wił :drech:
 
 
  Podziel się na:               
Bartek 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Mercedes v6
Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 1291
Skąd: ........
Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 10:00   

michgur napisał/a:
Ale gościu mnie wku.wił
to sie scigajcie :D
michgur, Ty masz nexie 3D no i changer_cd, ma nexie 3D :lol:
 
 
  Podziel się na:               
michgur 
Świeżak


Auto:: Nexia 3d
Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 149
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 10:30   

Też na podtlenku LPG?
 
 
  Podziel się na:               
AdiN 
Ciagle mi malo :P


Auto:: Ave T22
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 9056
Skąd: OFF-ROAD SERVICE
Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 11:59   

też :)
_________________
;)
 
 
  Podziel się na:               
Jason
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 12:34   

cisza mi tu [pani lekkich obyczajów] :cisza: :nonono: :ok:

najlpepsze glosniki dwu cewkowe i tyle

ja teraz bede zmienial na nowy glosnik :mrgreen:

http://allegro.pl/glosnik...2366289089.html

to jest moc i potega :mrgreen:
 
  Podziel się na:               
michgur 
Świeżak


Auto:: Nexia 3d
Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 149
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 12:57   

Oj będzie buchało :D
 
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 14:11   

Fajny Jason :ok:
_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 14:39   

Zawieszenie coś maławe ale ciekawe jak zagra . Pochwalisz sie filmikiem albo na zlocie jak to bedzie pukać ?
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
Jason
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 15:28   

sysiu brew pozorom zawieszenie jest idealne w tym glosniku poczytaj sobi o nim na necie :mrgreen:
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 16:45   

Każdy może wyrazic swoją opinie w necie i każda może być inna :) Najlepiej samemu odsłuchać :)
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
Jason
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 17:16   

sysiu kolega z firmy pro audio ma takie cos w passacie powiem tak jbl power series 1600watt to przy alpine type r maly glosniczek wysokotonowy :mrgreen:
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 17:29   

Porównanie dobre :mrgreen: Aż mi sie przypomniało jak do mnie kiedyś znajomy podbił zupełnie poważnie i mówi że ma 10 głośników i chciał by z nich zrobić subwoofer :D pokazał mi je a to same wysoko tonowe :lol: Innej reakcji jak śmiech być nie mogło , potem mu wytłumaczyłem co to jest subwoofer i z czego to sie składa :P
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
Jason
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 17:44   

ale na ten glosnik alpine type r jestem juz napalony od dluzszego czasu :mrgreen:
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 17:45   

no dobra, ale ciut odbiegamy od tematu... ;)
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Jason
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 18:22   

olaf tylko delikatnie :mrgreen:
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 15:22   

poczytałem poszperałem posłuchałe, przeprowadziłem analize, pomacałem, poniuchałem i posmakowałem oto tych dwóch głośników basowych peying. I do jakiego wniosku tutaj panowie (i panie, jeśli czytają ;) ) dochodzę. Zainteresowały mnie głównie dwie konstrukcje tej firmy.
Pierwszy jest 1-cewkowy

http://allegro.pl/peiying...2362281271.html

a drugi jest 2-cewkowy

http://allegro.pl/peiying...2362281273.html

Najpierw się zajmijmy modelem 1-cewkowym.
DANE TECHNICZNE:

Rozmiar: 30 cm
Moc Max: 500 W
Moc RMS: 250 W
Pasmo przenoszenia: 20 - 3.000 Hz
Efektywność: 88 dB
Impedancja: 4 Ω
Magnes: 50 oz
Cewka: 50 mm
Membrana: papier nietłoczony

I powiem wam tak że super on brzmi, w porównaniu do mojego magnata to praktycznie nie ma różnicy, różnica jest taka że ten peying ma dużo ciekawszą membranę oraz zawieszenie. Jakościowo muszę przyznać że to ta sama półka co magnat i nie ma tutaj szczególnej różnicy, różnica być może się może pojawić po dłuższym użytkowaniu (myślę że magnat będzie pracował dłużej) chociaż powiedzenie jak się dba tak się ma może przeważyć szale na strone Peyinga.

Teraz porozmawiamy o wyższej klasie niż poprzednik tegoż głośnika a będzie to głośnik Peying PY-BL300A10 z pewnie znanej nam wszystkim Alien. Jest to czołowy subwoofer tej marki ale jak się on sprawuje i brzmi. Cenowo jest podobny do JBL czyli w granicach 200 zł na alledrogo, a w sklepach nawei i 300 polskich złotych. Ale czy jest warty swojej ceny. Według mnie lepiej już jest kupić wspomnianego JBL bądź w tej cenie można już nabyć Lanzara bądź Pioneera i to będzie dużo lepszy wybór, jakościowo, prawie to samo, i ten wygląd membrany lekko przesadzony, wolałbym coś bardziej niepozornego i mniej wyrazistego, no dobra kojaży mi się to troche z wieś party, ale już obudowa tylnej części subwoofera bardzo mi się podoba, tak więc gdyby miał normalną membranę z przodu, wizualnie byłby bardzo ładny. ale najważniejsze jest to jakie dźwięki wydaje. To głośnik posiada 300 w RMS mało jak na dwucewkowy ale myślę że to może niektórych ucieszyć, np. mnie by to ucieszyło ponieważ, nie trzeba mieć mocnego wzmaka aby już ładnie rozbujać tego subika, tak więc polecam go osobą którzy chcą mieć coś co dziwnia aczkolwiek zbyt nowocześnie wyglądającego i chcących mało wydać na wzmaka.

Podsumowując, ja wybrałbym jednak głośnik 1-cewkowy PEIYING PY-PA300F4 ponieważ, na różnych csklepach internetowych można go już mieć uwaga!!! za 110 zł, a na alledrogo pomiędzy 120 a 150 zł w zależności od sprzedawcy. A mój wybór uzasadnię tym że to jest lepsze rozwiązanie niż głośnik 2-cewkowy z serii Alien ponieważ posiada nieznacznie mniejszą moc RMS oraz moc MAX różnica to 100w a RMS to różnica tylko 50RMS (przypomnę według danych katalogowych) I jeśli by udało nam się kupić ten głośnik w cenie tych 110 zł to w cenie tego droższego byśmy mieli 2 jednocewkowe które w dualu w skrzyni czy to bądź w BR czy Szczelinowej będą potrafiły już dać czadu.
Oczywiście wiem że Peying jest uznawany za dość słabą firmę, ale powiedzmy sobie szczerze ze niektóre ich propozycje są na prawdę atrakcyjne, i dla większości użytkowników będzie aż nadmiarem.
Na zakończenie poproszę o niehejtowanie tego postu ponieważ może żuci trochę światła na tą źle osławioną firmę, a myślę że w niektórych przypadkach są to bezpodstawne oskarżenia.

Zapraszam do czytania i włączenia się do dyskusji ;)
_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 16:04   

Co do tego Peinga jednocewkowego nie sugeruj się jego mocą on ma nie 250 W a 50W ;) Tak się składa że mój kolega jest zapalonym fanem tej marki ze względu na cenę ;) i sprawdzaliśmy owy głośnik na moim wzmacniaczu w podłączeniu na maksymalnie 250W rms doszliśmy do 1/4 głośności i głośnik wychylał się do granic możliwości . Potem podłączyliśmy go pod radio samochodowe bez żarnego wzmacniacza i grało to bez najmniejszych oporów . Kolega ma w aucie radio sony xploud czy jak to sie tam pisało, mniejsza o to z tych pierwszych co z USB wychodziły, w każdym razie ma tylko przednie dwa głośniki i pod jeden z kabli na tylny głośnik ma podłączony ten Peing i to daje sobie rade już dobre 2 lata. Pisze ci to żebyś nie spalił tego głośnika po podłączeniu pod duży wzmacniacz sądząc że będzie wszystko ok :) W końcu to chiński głośnik . A co do odczuć na temat dźwięku tego głośnika nie wypowiem się. Co prawda to buczało zamiast uderzać basem ale te radio kolegi jest takie........Jak podłączyłem je u siebie to stwierdziłem szału bez, moje jvc stare które było ciut gorsze od obecnego kenwooda lepiej zagrało na moim audio niż te sony. Może tobie się spodoba jego charakterystyka ale na wiele nie licz
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 16:09   

powiem tak : moze w koncu cos dzialajacego wyprodukowali, bo do tej pory z czym sie nie spotkalem to byl chlam i smieci z parametrami dętymi do kosmosu. choc jak patrze na te parametry i 110 zl to smiac mi sie chce. chyba nadal jest to pic dla jeleni, za darmo sie nie rozdaje rzeczy o dobrych parametrach.
sluchales osobiscie jak gra? bo zdaje mi sie ze tylko lupie, a nie gra?
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Jason
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 16:14   

chlopie ja bym takich chooojowych glosnikow ie kupowal to nawet nie jest firma jak chcesz cos dobrego co sie nie zjebie to zainwestuj w firmy jak Alpine,Hertz,JBL,Magnat,JL Audio,Hifonics i wiele innych a nie jakis playing czy jak to sie pisze
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 16:41   

no bez jaj ja nie zamienie magnata na coś gorszego, jak sie zmienia to na lepsze, co nie, ja tylko napisałem sprawozdanie, tak sobie, bo akurat sobie w sklepie tak na próbe podłączyłem, bo nudziło mi się w domu i musiałem jakoś sobie ten czas zagospodarować. A jechałem tam zmyślą przetestowania czegoś takiego http://allegro.pl/jbl-gt5...2361380272.html tylko nie chcieli mi dać wzmaka który by to uciągnął bo takowego wzmaka po prostu nie mieli (najmocniejsze co tam mieni to monoblok na 400RMS Mac Audio) to wziołem sobie do autka na sprawdzenie cokolwiek, a że to mieli pod ręką to to wziołem na 5 minutek do autka, podpiołem pod wzmak i posłuchałem na połowie mocy (żeby im nie popsuć czasami bo nowy sprzęt nie można katować na max mocy), no i pomyślunek mi padł aby napisać cokolwiek, na max nie wiem jak zagra pod moim wzmakiem bo jak wspomniałem wcześniej nowych głośników nie traktuje się max mocą,
No i sysiu twój wzmak to mojego suba też by wykończył :D
Podoba mi się ten twój Carpower (no oczywiście o ile go jeszcze nie zmieniłeś) no po prostu miazga z takim wzmakiem na pokładzie :D

PS. prosiłem o nie hejtowanie ;)
PS2. i czy ja powiedziałem że ja to zamierzam kupować??
PS3. to tylko było takie małe porównanie obu modeli, takie coś w stylu, no wiecie chyba o co mi chodzi :rotfl:
_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę