Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy ciekawy problem z wycieraczkami
Autor Wiadomość
michgur 
Świeżak


Auto:: Nexia 3d
Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 149
Skąd: Wrocław
  Wysłany: Nie 23 Gru, 2012 15:50   Nowy ciekawy problem z wycieraczkami

Witojcie!

Jak już pewnie wiecie spierdzielił mi się mechanizm wycieraczek. Zamówiłem sobie nowy (jednak go reklamowałem bo był wadliwy) ale teraz mam już sprawny i mam z nim nowy ciekawy problem.
Otóż ustawiłem go ładnie pięknie, zamontowałem ramiona z piórami i teraz najlepsze. Wycieraczka kierowcy ma za duży jakby kąt ścierania tzn: Kładzie się równo z plastikiem i jak idzie do góry to wypada poza ramkę szyby. Powiedzcie mi proszę co może być tego przyczyną? Złe ustawienie gdzieś na silniku? Za długa korba? Rządy Tuska? Da się to jakoś po ludzku naprawić?

Już nie mam siły do tych piepszonych wycieraczek...

HELP!!! :alla: HELP!!! :alla: HELP!!! :alla: HELP!!! :alla: HELP!!! :alla: HELP!!! :alla: HELP!!! :alla: HELP!!! :alla: HELP!!! :alla: HELP!!! :alla: HELP!!! :alla: HELP!!! :alla: HELP!!! :alla: HELP!!! :alla: HELP!!! :alla: HELP!!! :alla:
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Nie 23 Gru, 2012 18:05   

nie masz piorek dluzszych niz standart? dopoki mialem standart to bylo ok, jak zmienilem na te co teraz co roku nowe zakladam to tez dol w poziomie a kierowcy gora wchodzi na ramke, co w niczym nie przeszkadza
nexia standart ma zdaje sie 450mm, ja mam te http://www.motointegrator...rm-um603-475-mm i wtedy wychodzi troche na ramke
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
devil1986 
Świeżak


Auto:: Daewoo Nexia
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 23 Gru, 2012 18:58   

też wymieniałem na nowy mechanizm i mi nic nie wychodzi, widocznie źle ustawiłeś na silniku. wycieraczka kierowcy powinna ci zejsc troche poniżej plastiku w pozycji 0 i przekręc ją na równo z plastikiem i nie powinna ci wychodzic poza szybę
 
 
  Podziel się na:               
stif 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: nexia
Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 1438
Skąd: piła
Wysłany: Nie 23 Gru, 2012 19:08   

michgur napisał/a:
jednak go reklamowałem bo był wadliwy)

Jeśli to oryginał to muuuuusi być dobrze. Jeśli zamiennik to go oddaj bo to gó......ty wyrób
Znam te sprawy z autopsji.
_________________
Szukasz części - nowe ,używane -pisz na PW
 
  Podziel się na:               
michgur 
Świeżak


Auto:: Nexia 3d
Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 149
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 23 Gru, 2012 19:27   

Gosc u ktorego kupowalem mowi xe to orygunal. Piora nie sa winne calemu cyrkowi tylko... no wlasnie nie wiem co. Wycieraczka wychodzi mi za szybe a nawet poza auto. Mowicie ze to kwestia ustawienia na silniku? Pogrzebie przy tym po swietach bo jak na razie mam tego mechanizmu i tych wycieraczek dosc
 
 
  Podziel się na:               
Marwis 
Świeżak


Auto:: Mazda 6 GG 2.0 dawniej Mazda 323F BJ/Nexia GL
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 277
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 23 Gru, 2012 20:19   

mi kiedys mechanik wstawił od kadeta i tez wylaziły na słupek. Inną geometrię mają.
 
 
  Podziel się na:               
michgur 
Świeżak


Auto:: Nexia 3d
Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 149
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 23 Gru, 2012 22:20   

Da się to jakoś "wyprostować"?
 
 
  Podziel się na:               
lenart
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Gru, 2012 21:25   

młotek i jedziesz :)
 
  Podziel się na:               
michgur 
Świeżak


Auto:: Nexia 3d
Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 149
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 26 Gru, 2012 23:05   

Ehhh :D Poważnie pytam...
 
 
  Podziel się na:               
Andzal52 
Świeżak


Auto:: Nexia 15 GL
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 1
Skąd: podkarpacie
Wysłany: Sro 13 Mar, 2013 01:12   Źle zmontowany mechanizm napędu wycieraczek.

Witam wszystkich, którzy mieli taki problem z wycieraczkami, że ta od strony kierowcy miała za duży kąt obrotu. Sytuacja taka pojawiła się i u mnie. Wszystkiemu winny był nowy mechanizm napędu wycieraczek. Kupiłem nówkę i okazało się, że fabrycznie został źle zmontowany. O kątach jakie wykonują wycieraczki decydują dwie rzeczy. Po primo długość dźwigni zakładanej na oś silnika ( i tu było wszystko OK) oraz długości obu dźwigni osi wycieraczek. Mają długości 7,5 cm oraz 8 cm. Na pierwszy rzut oka żadna różnica , a jednak. Krótsza dźwignia powinna być po stronie kierowcy. Musiałem zerwać cięgła obu wycieraczek z plastikowych panewek, wyjąć ich osie, zamienić miejscami i ponownie wcisnąć zakończenia kulkowe nitów w plastikowe panewki. Teraz po zmontowaniu wszystko było jak trzeba. Kąt obrotu tej od kierowcy około 80 stopni, a od strony pasażera ponad 100 stopni. A wszystko to wynik tego , że człowiek szuka tanich części. Kosztowało mnie to 8 godzin roboty i powtórkę z matematyki i technologii. :D Nie chcę wymieniać sklepu, gdzie to kupiłem bo być może sami nie wiedzą co sprzedają, a może to tylko błąd montażu w kilku przypadkach. :P Pozdrawiam Nexiomaniaków.
_________________
Andrzej
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23947
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sro 13 Mar, 2013 02:50   

interesujacy przypadek :roll:
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
michgur 
Świeżak


Auto:: Nexia 3d
Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 149
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 16 Mar, 2013 13:38   

Ja lekko przestawiłem wycieraczkę i po prostu przestałem się przejmować. Mimo, że wycieraczka kierowcy lekko wychodzi poza szybę nawet na autostradzie przy 140-150 na godzinę nie "wylata"
 
 
  Podziel się na:               
Pieter 
Świeżak


Auto:: Nesia
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 228
Skąd: CMA
Wysłany: Pią 02 Kwi, 2021 13:08   

Wczoraj chciałem założyć nowe ramiona wycieraczek z piórami i kiszka, założyłem i okazało się że po włączeniu wycieraczek najpierw kręci w dół (prawo), a dopiero w górę (w lewo). Kurde kiedyś już to przerabiałem, ale nie pamiętam jak to leciało :P

Ktoś coś doradzi? Próbowałem na kilka położeń i zawsze tak samo, czyżby wina leżała po stronie silnika (jest nowy) lub samego mechanizmu (też nowy)? :roll:
 
 
  Podziel się na:               
AdiN 
Ciagle mi malo :P


Auto:: Ave T22
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 9056
Skąd: OFF-ROAD SERVICE
Wysłany: Pią 02 Kwi, 2021 15:55   

Uuuu, tos se narobił bigosu, musisz se przypomnieć jak powinien być ustawiony mechanizm, podobasz silniczek, włączasz sobie żeby Ci „maznelo” wtedy silniczek wraca do pozycji zero, dopiero wtedy podpinasz silnik do mechanizmu ;)

Kiedyś w jednym Land Rover’ze się męczyłem chyba z godzinę ;)
_________________
;)
 
 
  Podziel się na:               
kapelos23 
Świeżak


Auto:: Daewoo Nexia
Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 164
Skąd: Milejów
Wysłany: Sob 03 Kwi, 2021 08:42   

Musisz ustawić mechanizm ustawić w pozycje startową. Najprościej kręć mechanizmem bez silnika i szukaj prawidłowego położenia :D Jak będziesz miał problem to zajadę po świętach i ogarniemy temat 8-)
 
 
  Podziel się na:               
Pieter 
Świeżak


Auto:: Nesia
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 228
Skąd: CMA
Wysłany: Wto 06 Kwi, 2021 10:19   

Przy składaniu tego nie było "prądu" dlatego zostało to złożone tylko na sztukę i teraz człowiek musi się męczyć ;)

kapelos23 napisał/a:
Jak będziesz miał problem to zajadę po świętach i ogarniemy temat 8-)

Dzięki na Ciebie zawsze można liczyć :)
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę