Poprzedni temat «» Następny temat
[Manual] Wymiana nagrzewnicy
Autor Wiadomość
pawel_zal 
Ogarnięty


Auto:: Peugeot 407
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 509
Skąd: Racibórz
Wysłany: Pon 29 Lip, 2013 15:53   [Manual] Wymiana nagrzewnicy

1. Zdejmujemy ramkę wokół radia,nawiewu itp. Odpinamy obudowę dźwigni zmiany biegów oraz odkręcamy plastik wraz z dźwignią hamulca ręcznego. Następnie odchylamy oba elementy do tyłu aby mieć dojście w dalszej części.



2. Odkręcamy 4 wkręty mocujące kieszeń z radiem i wyciągamy całość na zewnątrz. Ja sobie to następnie przywiązałem do kierownicy żeby nie spadało. (na zdjęciu zaznaczyłem miejsce 4 wkrętów do odkręcenia)




3. Odkręcamy z boku po dwóch stronach plastik ten od popielniczki i zapalniczki (strzałka nr1)
Następnie ukazuję się śruba trzymającą blachę którą również odkręcamy (strzałka nr2)
oraz dwie śruby trzymające kolejną blaszkę nad "rurą" tzw. drążkiem zmiany biegów (strzałka nr3)




4. Teraz zdejmujemy te dwa plastiki. Czarny przymocowany jest na zatrzaskach. Następnie bez problemu wyciągamy ten szary (na zdjęciu widać te dwa plastiki po wymontowaniu, na górze czarny pod nim szary)



5. I w tym momencie ukazuje nam się dolna osłona nagrzewnicy, którą trzeba odchylić aby mieć dostęp do nagrzewnicy. W tym celu w komorze silnika odkręcamy dwie śrubki, znajdują się one obok węży z nagrzewnicy (jedną ze śrub pokazuję zdjęcie - strzałka nr1). Następnie odkręcamy w kabinie po 3 śrubki na każdej ze stron i mamy odchyloną osłonę (strzałka nr2)




6. W komorze silnika zdejmujemy dwa węże z nagrzewnicy. Kłopot może sprawić obejma na wężu.



7. Teraz odkręcamy nagrzewnicę. Od strony króćca przymocowana jest na blaszce z jedną śrubą natomiast z drugiej na blaszce z dwoma śrubami (pokazano na zdjęciach poniżej).
I można wyjąć nagrzewnicę.




8. Podczas montażu nowej nagrzewnicy Themrotec jej rozstaw wylotów króćcy różnił się od oryginalnej o około 15mm. Trzeba było to ostrożnie ręcznie nagiąć. (poniżej zdjęcie nowej i starej nagrzewnicy)



9. Montaż wygląda analogicznie do procesu wyjmowania nagrzewnicy. W razie pytań pisać, postaram się odpowiedzieć.
a tak wyglądała nowa nagrzewnica po zamontowaniu...
_________________
była Nexia 1.5
jest Peugeot 407
Ostatnio zmieniony przez pawel_zal Pon 29 Lip, 2013 21:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
  Podziel się na:               
Sysiu 
Ciagle mi malo :P


Auto:: VW Passat
Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 12087
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 29 Lip, 2013 17:46   

Bardzo fajny manual ! Na pewno się przyda dla potomnych
_________________
Była: Nexia 1,5 8V + LPG
Była: Astra H kombi 1,7 CDTi
Jest: Passat B7 2.0TDI
 
 
  Podziel się na:               
Tomek_BTM 
Ogarnięty


Auto:: Toyota Aygo II/Tico SX/Nexia GTX
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 436
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon 29 Lip, 2013 19:15   

wymiana nagrzewnicy to największy syf jaki może być w tym aucie ...
 
 
  Podziel się na:               
tomwsp 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 05 Mar 2016
Posty: 1
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 10 Mar, 2016 17:34   

Część, może uchowały się komuś zdjęcia do manuala? Czeka mnie w weekend wymiana nagrzewnicy, a zdjęcia znacznie by sprawę uprościły.
 
 
  Podziel się na:               
pawel_zal 
Ogarnięty


Auto:: Peugeot 407
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 509
Skąd: Racibórz
Wysłany: Czw 10 Mar, 2016 17:44   

Robiłem tą instr. i mam zdjęcia. Podaj maila na pw to wyśle Ci zdjęcia. :)
_________________
była Nexia 1.5
jest Peugeot 407
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę