Poprzedni temat «» Następny temat
Polo 6n
Autor Wiadomość
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Wto 13 Gru, 2016 23:40   Polo 6n

Moje polo którym się poruszałem przez pół roku, jeździł do czasu aż stracił ciśnienie na garach więc albo złom albo zrobić, wybrałem zrobienie tego silnika i przy okazji nauczyć się czegoś jeszcze ;)

Marka: VW
Model: Polo
Silnik: 1.4 8v AEX
Wyposażenie: korbotronik, wspomaganie
Zawieszenie: seria
Hamulce: seria

Modyfikacje: Sama mechanika;)
Przy okazji remontu silnika (czyt, honowanie, pierścienie itp.)
Własnoręcznie wykonana regeneracja głowicy a w niej nowe uszczelniacze, porządna docierka zaworów (nic nie ciekło pod ciśnieniem) Do tego zrobiony port kanałów oraz polerka kanałów wydechowych, i trochę gorsza na kanałach ssących ponieważ na kanałach ssących musi być lekko chropowata powierzchnia bo na lustrze się skrapla woda co pogarsza. Głowica splanowana o milimetr (w AEX milimetr to bardzo dużo)

Po pierwszym odpaleniu walczyłem z stukowym, ale udało się i działa na PB95, przed sprzedarzą jeszcze będę chciał ustawić ją na PB98 i zobaczyć jak będzie chodzić.
Jak na razie silnik jest bardzo elastyczny ciągnie od lekko ponad 1200 rpm. aż do samego końca, nawet na 5 biegu, od niskich obrotów auto równo i bez oporów wkręca się. Do wyprzedzenia nie trzeba już redukować biegu.
Na starcie z drugiego biegu auto smaży laka ;)
I tak mi służyło do czasu kiedy kupiłem Lanosa, bo teraz nie mam zbytnio czasu na jazdę Polówką i jest na sprzedarz, chyba że się nie sprzeda do marca to wybebesze ją pojadę na kilka KJS i wyciągne cały napęd zawieszenie itp. bude na złom i wyspawam jakieś fajne buggy ;)




























Ma trochę rudej tu i tam głównie z jednej strony w miejscu gdzie narzeczona miała spotkanie z słupkiem od bramy podczas wyjazdu z posesjii teściów, ale pali od strzała, fajnie chodzi i pali nie dużo (dla tego przez wygląd zamierzam wziąść za nią bardzo małą kase, a nawet mniejszą ;)
_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
AdiN 
Ciagle mi malo :P


Auto:: Ave T22
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 9053
Skąd: OFF-ROAD SERVICE
Wysłany: Pią 16 Gru, 2016 15:29   

Zrobilem taka sama polowka jakies 2tys km, i milo wspominam ten samochod :)
Tylko buda byla granatowa :)
_________________
;)
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę