Poprzedni temat «» Następny temat
Renault Megane II RS F1 Team
Autor Wiadomość
Kondzio 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Nexia 2.0T & Megane II 1.5 DCi
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 2342
Skąd: z policji :P
Wysłany: Nie 26 Lut, 2017 10:13   Renault Megane II RS F1 Team

Witam , dawno nic nie pisałem, w związku z powyższym postanowiłem opisać swój aktualny dupowóz - tj. Megane II RS. Auto na chwilę obecną jest seryjne, w związku z powyższym nie będę się rozdrabniał na poszczególne kategorie ( w wolnej chwili opisze w.g wzoru). Auto po zakupie zostało poddane w miarę szczegółowemu przeglądowi, okazało się, że mechanicznie jest w dość dobrej kondycji i nie wymaga jakiegoś dużego nakładu finansowego. W związku z powyższym na pierwszy strzał poszedł "pakiet startowy" w postaci wymiany rozrządu oraz filtrów i oleju. Miłym zaskoczeniem były świeżo zmienione przez poprzedniego właściciela tarcze przód + tył firmy Brembo - jedne i drugie nawiercane nie wiem czy takowe auto posiadało w serii, bo różne źródła różnie podają.
Ogólnie muszę powiedzieć, że jestem miło zaskoczony autem, co do prowadzenia się to spodziewałem się, że będzie naprawdę fajnie, nie spodziewałem się natomiast, że 224KM mogą tak miło napędzać auto i coś tam nawet czuć na grzebiecie.

Żeby nie było tak kolorowo to samochód z racji swojego wieku posiada trochę mankamentów, jednak 99% to kwestia detalingu i mam zamiar z większością uporać się w tym roku, tak żeby wszystko było "po mojemu".
Obecnie nie posiadam za dużo zdjęć, aura nie sprzyja aktualnie na cykanie jakiś fajnych fotek, poniżej kilka zrobionych jakoś na dniach po zakupie. Jak wróci jakaś względnie dobra pogoda to może coś się uda ustrzelić ;)






Plany na auto są ( oczywiście po ogarnięciu irytujących mnie tematów) , nie będą to na pewno żadne kompleksowe przeróbki ( ten etap mam już za sobą).
_________________
 
 
  Podziel się na:               
AdiN 
Ciagle mi malo :P


Auto:: Ave T22
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 9054
Skąd: OFF-ROAD SERVICE
Wysłany: Nie 26 Lut, 2017 11:51   

W koncu sie doczekalem!
Samochod robi wrazenie, szczegolnie w tej wersji.

Ale Kondzio.. nic nie zamierzasz modzic?
Zadnych wiekszych zmian mechanicznych?
No jakbym Cie nie znal, to bym uwierzyl ;)
_________________
;)
 
 
  Podziel się na:               
Kondzio 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Nexia 2.0T & Megane II 1.5 DCi
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 2342
Skąd: z policji :P
Wysłany: Nie 26 Lut, 2017 17:15   

Dokladnie, dobrze zrozumiałeś żadnych większych zmian mechanicznych, wszystko oscylować ma w okolicy seryjnego hothatcha.

Na chwilę obecną auto w połowie tygodnia będzie miało zmieniony olej i filtry + wymiana przewodów hamulcowych oraz płynu. Pokusiłem się o zakup przewodów w oplocie HEL od chłopaków z pizzabreakes, dodatkowo w miejsce seryjnego filtra wejdzie wkładka gąbkowa pipercross, generalnie dźwięk silnika przy wysokich obrotach jest naprawdę fajny i chciałbym go trochę "wzmocnić"
Przy pomocy kolegi, który pracuje w ASO Renault udało mi się również nabyć ori dywaniki, wcześniej była jakaś lipa, która nie pokrywała dobrze podłogi i robił się przez to niezły syf ;)

https://images81.fotosik.pl/390/899567c2bc805098gen.jpg
https://images82.fotosik.pl/390/2a22a9286fa4f238gen.jpg
https://images81.fotosik.pl/390/16afb38cd84c6a31gen.jpg
https://images84.fotosik.pl/390/091f8141bb15e02cgen.jpg
https://images84.fotosik.pl/390/0deda39221380e64gen.jpg
https://images82.fotosik.pl/390/bb82eb1a65f2760dgen.jpg

W międzyczasie na przednią oś wskoczył komplet nowy opon Bridgestone Potenza Adrenaline RE002, mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu taki sam zestaw wjedzie na tylną oś.
_________________
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23942
Skąd: zza rogu
Wysłany: Nie 26 Lut, 2017 20:28   

do twojej nexii to "troche" temu brakuje...
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Kondzio 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Nexia 2.0T & Megane II 1.5 DCi
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 2342
Skąd: z policji :P
Wysłany: Pon 27 Lut, 2017 11:09   

Fakt na dzien dobry 40PS i 80Nm i spartanskiego klimatu,którego faktycznie czasem brakuje.
_________________
 
 
  Podziel się na:               
piotreek 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: HDI
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 1718
Skąd: mazury
Wysłany: Pon 27 Lut, 2017 15:16   

Lubie To ;) Fajne i fajny koror :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: Pon 27 Lut, 2017 16:18 ]
Olaf napisał/a:
do twojej nexii to "troche" temu brakuje...


Tatuśku tzreba iść do przodu z duchem czasu chociaz troche :)
_________________
 
 
  Podziel się na:               
AdiN 
Ciagle mi malo :P


Auto:: Ave T22
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 9054
Skąd: OFF-ROAD SERVICE
Wysłany: Sro 01 Mar, 2017 16:05   

W zasadzie auto do detalingu sobie kupiłeś ;)


Ale jakbym Cię nie znał, to bym może uwierzył, że nic grzebane nie będzie ;)
_________________
;)
 
 
  Podziel się na:               
Kondzio 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Nexia 2.0T & Megane II 1.5 DCi
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 2342
Skąd: z policji :P
Wysłany: Sro 01 Mar, 2017 16:47   

Może kiedyś mnie jeszcze najdzie na auto do kompleksowych przeróbek na razie mi przeszło...jara mnie to,że mam wszystko co mi potrzebne w seryjnym wozie.Jest klima,coś tam pod butem, z wyglądu pakiet RS też mi leży.
_________________
 
 
  Podziel się na:               
AdiN 
Ciagle mi malo :P


Auto:: Ave T22
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 9054
Skąd: OFF-ROAD SERVICE
Wysłany: Sro 01 Mar, 2017 17:15   

Też chyba będę robił przeskok do Francuza ;)
_________________
;)
 
 
  Podziel się na:               
Makowiecki 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Nexia GSi
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 3588
Skąd: Zabrze
Wysłany: Czw 09 Mar, 2017 09:39   

To już drugi przeskok z Nexii na RSa :D Nawet kolor się zgadza :P W sumie auto mi się podoba, ale wybór Meganki był podyktowany dobrym trafem egzemplarza czy przypadek? Nad czymś innym się jeszcze zastanawiałeś z Hothatchy?
_________________
Była piękna zielona 149,6 Ps & 188,8 Nm GSi
Jest złoty Gruz 2.5 V6
 
 
  Podziel się na:               
Kondzio 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Nexia 2.0T & Megane II 1.5 DCi
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 2342
Skąd: z policji :P
Wysłany: Nie 19 Mar, 2017 17:56   

Z hh brałem pod uwagę jeszcze Ibiza Cupra zarówno w TDI jak i 1.8T i to był w sumie leader.Miałem dwóch faworytów w kolorze białym jeden z Bydgoszczy drugi z Warszawy, niestety z Warszawy się sprzedała, a z Bydgoszczy po dłuższej analizie zaczęło mi śmierdzieć wałem i odpuściłem. Na trzecim miejscu była właśnie ta renowke i okazała się OK jest trochę "ale" jeśli chodzi o wygląd ale idzie to wszystko ogarnac, poza nią brałem jeszcze parę egzemplarzy pod uwagę ale wszystkie były już 5d,a chcialem tym razem trochę 3d pośmigać.Tutaj niebywałym argumentem był fajny stan techniczny i niski udokumentowany w ASO przebieg. Z hh jeszcze chciałem Astra G OPC,ale na tamtą chwilę żadnej nie było no i nie ma co ukrywać minusem przy OPC był fakt, że co najmniej 4 lata starsze by było to auto w stosunku do konkurencji.Na OPC H niestety za małe fundusze były chyba nic więcej z hh nie brałem pod uwagę właśnie z racji pieniędzy, a poniżej 2000 roku nie chciałem schodzić, chociaż nie powiem,że nie kusily mnie subaraki GT niestety te co oglądałem nie miały klimy co je dyskfalifikowalo, a było to jedyne auto które mogłem kupić starsze - chyba z wiadomych względów ;) Jeszcze rozkminiania była Astra H Kombi 2.0T OPC line lub Mundek ST220 kombi, jednak stwierdziłem, że jeszcze nie czas na takie auto ;) Ogólnie mega zadowolony z auta jestem i bardzo się sprawdza w obecnej sytuacji u mnie, cieszę się że nie padło na Ibize bo jednak była by trochę za mała...

Tak jak pisałem wcześniej auto przeszło zmianę oleju i filtrów, dodatkowo wjechał oplot + płyn hamulcowy Motul RBF








_________________
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę