Poprzedni temat «» Następny temat
Nexia by Jabol
Autor Wiadomość
kapelos23 
Świeżak


Auto:: Daewoo Nexia
Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 164
Skąd: Milejów
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2018 13:46   

Ja do swojej szukam takiej rozpórki :D ciężko będzie z dolną rozpórką którą tylko na ukrainie mają od ręki :/
 
 
  Podziel się na:               
jabol97 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 149
Skąd: Stasiówka
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018 10:11   

No niestety zostaje szukanie po forumowiczach, bo Ukraińcy nie chcą sprzedawać za granicę :| Dorwałem chwilkę więc zmieniłem laczki na letnie i zmieniłem simmering prawej półosi, w sklepach dostępny tylko gówniany Hans Pries, założyłem więc Corteco z Alfy/Opla które pasuje :lol: Zobaczymy ile wytrzyma
 
 
  Podziel się na:               
kapelos23 
Świeżak


Auto:: Daewoo Nexia
Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 164
Skąd: Milejów
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018 21:32   

Jeżeli chodzi o simmeringi to corteco jest beznadziejne w montażu.
Dodawane tulejki w zestawie to jakaś kpina ;)
Ostatnio musiałem wywalać skrzynie biegów bo po uszczelnieniu wały olej zaczął się lać :P Ja polecam victora reinza delikatnie droższy a jakość znacznie lepsza ;)
 
 
  Podziel się na:               
jabol97 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 149
Skąd: Stasiówka
Wysłany: Sob 05 Maj, 2018 16:37   

Nie było nic innego jak HP, czy to corteco, jedynie oryginał na allegro. No a przez corteco ściągaliśmy drugi raz skrzynię we fiacie stilo.

Dorwałem dziś czasu i wymyłem wreszcie samochód, pełno pyłków było na nim i po dwóch godzinach znowu zaczęły siadać :| Dodatkowo byłem sprawdzić klimatyzację, po 6 latach zostało dobite 17 dag czynnika :mrgreen:
Wpadły też naklejki od Roxona, tylko trochę tablica pokrzywiona

 
 
  Podziel się na:               
Roxon40 
Pierwszy Dobrowolnie Zbanowany


Auto:: Była Nexia 2.0 8V GLE/GSi
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 7101
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 08 Maj, 2018 16:29   

Heheheh. Kolejna Nesia już z ramkami klubowymi. Wyprostujesz tablicę i będzie git :)
_________________
8-) Było Daewoo Nexia 2.0 GLE/GSi 8-)
 
 
  Podziel się na:               
jabol97 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 149
Skąd: Stasiówka
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018 15:20   

Paczka w drodze :mrgreen:


[ Dodano: Pią 03 Sie, 2018 20:41 ]
Stało się. But wygrał walkę nad tłumaczeniem mózgu, że dół się pogorszy. Znajomy szlifierz zrobił co trzeba i tak to wyszło.


A tu jeszcze porównanie obydwóch wałków. "Nowy" wydaje się być w lepszym stanie jak ten ściągnięty z samochodu.


Przy okazji wyszło, że poduszka silnika (Lemforder tylko z nazwy) rozwarstwiła się. Teraz wpadł polski Tedgum


[ Dodano: Wto 18 Cze, 2019 14:09 ]
Mały up. Na wakacjach odmalowane progi, gdzieś w garażu czeka kolumna kierownicza z regulacją, tylko zastanawiam się nad osłoną pod kierownicę czy jest identyczna, ale nigdzie znaleźć nie mogę. W czasie jednego wyjazdu w Suchedniowie na wjeździe na ekspresówkę samochód przestał ciągnąć. Dowlokłem się do Radomia, kupiłem kopułkę i palec, bo dzień wcześniej zmieniłem na jakiegoś chińczyka za 10 zł, jednak to nic nie pomogło. Dalej powolny powrót z Radomia do domu, pomiar kompresji i wynik 13-6-6-13. Uszczelka przepaliła się między cylindrami po jakichś 30 tys. km. Dodatkowo sprawiłem sobie filtr kabinowy z Rosji
 
 
  Podziel się na:               
luki 
Ogarnięty


Auto:: Nexia sedan 1.5 16V + LPG
Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 532
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Pon 14 Paź, 2019 22:19   

Coś nie za szybko padła ta uszczelka? A filterek fajny. Nie będzie liści w nawiewie ;) .
 
 
  Podziel się na:               
jabol97 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 149
Skąd: Stasiówka
Wysłany: Czw 21 Lis, 2019 09:06   

Właśnie bardzo to dziwne, a był założony Elring. Chociaż z Elringiem w Nubirze ojciec miał taki przypadek, że po 2 tygodniach zaczęła płyn puszczać spod głowicy.
Filter to fakt, że fajny, tylko trzeba się potrudzić lekko, bo wlot powietrza trzeba ściągnąć i jest delikatnie za duży w stosunku do uszczelki, mimo że dedykowany
 
 
  Podziel się na:               
luki 
Ogarnięty


Auto:: Nexia sedan 1.5 16V + LPG
Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 532
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Czw 21 Lis, 2019 22:06   

jabol97, kurcze a niby tak zachwalają Elringa. Ja w sumie przymierzam się do kupna Elringa pod pokrywę zaworów, ale teraz to mam mieszane uczucia.
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Czw 21 Lis, 2019 23:29   

nie znam sie na firmach, stif decyduje co zaklada, ale wiem ze powinna byc korkowo-gumowa.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
jabol97 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 149
Skąd: Stasiówka
Wysłany: Nie 01 Gru, 2019 15:39   

Jeśli chodzi o inne uszczelki to jest dobrze z Elringiem, tylko te głowicy w Daewoo jakieś trefne. U mnie pod pokrywą zaworów nie ma żadnej uszczelki :mrgreen: Progi na pokrywie zostały zeszlifowane i pokrywa założona na sylikonie do silników, nigdy nie puściło oleju spod pokrywy
 
 
  Podziel się na:               
Roxon40 
Pierwszy Dobrowolnie Zbanowany


Auto:: Była Nexia 2.0 8V GLE/GSi
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 7101
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 01 Gru, 2019 23:08   

Tak, z Elringiem, to mogę potwierdzić że jeśli chodzi o uszczelki głowicy z tej firmy to są dobre. Sam taką miałem w Toledo założoną i sprawuje się do dziś bez zarzutu. Jeśli chodzi o Nexię i uszczelkę pokrywy zaworów to stosowałem gumowo-korkową i dawała radę bez problemu.
_________________
8-) Było Daewoo Nexia 2.0 GLE/GSi 8-)
 
 
  Podziel się na:               
jabol97 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 149
Skąd: Stasiówka
Wysłany: Wto 24 Gru, 2019 14:52   

Dotarły do mnie świąteczne graty :D
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Wto 24 Gru, 2019 19:35   

zbrojenia trwają :)
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Makowiecki 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Nexia GSi
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 3588
Skąd: Zabrze
Wysłany: Wto 24 Gru, 2019 23:47   

No i to są swięta :D
_________________
Była piękna zielona 149,6 Ps & 188,8 Nm GSi
Jest złoty Gruz 2.5 V6
 
 
  Podziel się na:               
jabol97 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 149
Skąd: Stasiówka
Wysłany: Nie 08 Mar, 2020 18:20   

Gdzieś między świętami założyłem poduszkę i regulowaną kolumnę kierownicy do Nexii. Później szukałem i czekałem na osłony do wersji z regulacją, udało się dorwać, ale bez jednej. W międzyczasie trzeba będzie jeszcze coś pokombinować z luką między kierownicą a osłonami, bo ta poduszka to składak i nic nie jest z Nexii :D



Wszystko działa jak należy :mrgreen:


Dodatkowo myślę nad wydechem i zmianą zaworów na większe, ale tu pojawiają się kolejne schody.
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Nie 08 Mar, 2020 19:15   

ciekawa przeróbka :)
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Makowiecki 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Nexia GSi
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 3588
Skąd: Zabrze
Wysłany: Wto 10 Mar, 2020 12:12   

Ło kurde :D Jeszcze powiedz że sterowanie radiem to padne na kolana :D
_________________
Była piękna zielona 149,6 Ps & 188,8 Nm GSi
Jest złoty Gruz 2.5 V6
 
 
  Podziel się na:               
jabol97 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 149
Skąd: Stasiówka
Wysłany: Wto 10 Mar, 2020 19:29   

Sterowanie radiem jak najbardziej :P Kierownica pochodzi z Chevroleta Lacetti/Daewoo Nubiry 3 (różnią się nazwą i znaczkiem), zdecydowałem się na poduchę z Nubiry, żeby był znaczek kapusty. Taśma i jej uchwyt również są z Nubiry 3, ale takie same są w Lanosie, różnią się tylko ilością przewodów, bo w Lanosie nie było innych pierdół na kierownicy. Wiązka i sterownik są z Lanosa, jako że nie udało mi się znaleźć wiązki i uchwytu pod sterownik od Nexii. Panel sterowania radiem podłączony pod Pioneera, funkcje na panelu to wyłączanie/wybór źródła, zmiana częstotliwości/przewijanie +, zmiana częstotliwości/przewijanie -, głośność +, głośność -. Pomysł zapożyczony od jednego Ukraińca :mrgreen: Dodatkowo myślałem nad tempomatem, ale ciężko u nas dostać pasujący sterownik tempomatu.
 
 
  Podziel się na:               
Makowiecki 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Nexia GSi
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 3588
Skąd: Zabrze
Wysłany: Czw 12 Mar, 2020 08:01   

Osz karwa :alla:
_________________
Była piękna zielona 149,6 Ps & 188,8 Nm GSi
Jest złoty Gruz 2.5 V6
 
 
  Podziel się na:               
Roxon40 
Pierwszy Dobrowolnie Zbanowany


Auto:: Była Nexia 2.0 8V GLE/GSi
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 7101
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 13 Mar, 2020 19:28   

No kiera ze sterowaniem robi robotę.
_________________
8-) Było Daewoo Nexia 2.0 GLE/GSi 8-)
 
 
  Podziel się na:               
jabol97 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 149
Skąd: Stasiówka
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020 08:39   

Powoli prace idą do przodu. Ostatnio założyłem short shifter, na dniach wpadnie wydech 2'' z kolektorem 4-2-1, do tego na montaż i malowanie czekają dokładka przedniego zderzaka i lotka na tylną klapę.
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020 09:59   

tak trzymaj, niewiele juz nexii zostalo, tym bardziej cieszy kolejna sprawna i zadbana :)
ciekawe kiedy bedzie mozna zlot jakis zrobic, bo chwilowo to niewykonalne :P
oj, tesknie za browarem zlotowym...
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
AdiN 
Ciagle mi malo :P


Auto:: Ave T22
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 9053
Skąd: OFF-ROAD SERVICE
Wysłany: Sob 23 Maj, 2020 14:19   

Dawaj fotki ;)
_________________
;)
 
 
  Podziel się na:               
jabol97 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 149
Skąd: Stasiówka
Wysłany: Pon 06 Lip, 2020 13:59   

AdiN, na spojlery trzeba poczekać. Póki co zrobione zawieszenie. Lewa zwrotnica rdzewiała, a znajomy za friko oddał mi zwrotnicę z Astry, więc trzeba było tylko piastę i łożysko dokupić, bo była pod 14'' koła, ale przy okazji rozwiązał się problem ze złym kątem na lewym kole, po zmianie jest prawie identyczny jak z prawej. Wpadły nowe sprężyny z Astry F, amortyzatory gazowe, poduszki, gniazda sprężyn, zwrotnice wypiaskowane i wymalowane, do tego wpadł stabilizator z lanosa. W Nexii średnica 19mm, w lanosie 25, po pierwszych próbach zauważalna różnica w prowadzeniu, po zjechaniu na pobocze już nie czuć uderzenia, ale do tego pewnie przyczyniły się również amortyzatory jak i sprężyny, bo stare były wygniecione mocno. A do tego kolektor 4-2-1, dolot powietrza ze zderzaka i wydech 2''. Temperatura na czujniku taka jak na zewnątrz, wcześniej z powietrzem spod maski było przynajmniej 10°C więcej. Do ogarnięcia teraz mapa, bo wtryski za mało podają, na próbę wrzuciłem od Nubiry 2.0, póki stoponiowo gazu dodaję, to ciągnie lepiej, ale z butem w podłodze przylewa silnik i przy zejściu na wolne go dusi. W każdym bądź razie wydech trzyma się stabilnie, zero drgań, jest na dwóch tłumikach przelotowych, ale chodzi dość cicho :mrgreen:







 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę