Poprzedni temat «» Następny temat
Brzeczacy wydech
Autor Wiadomość
pkpintercity 
Świeżak


Auto:: nexia
Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 46
Skąd: gliwice
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018 17:55   Brzeczacy wydech

Witam. Mam problem z wydechem. A mianowicie jego brzeczenie takie jakby ktos wsypal groch. Wiec ok wymienilem ostatni tlumik potem ta dluga rura i zamiast kata dalem rurke i dalej to samo i ten dzwiek powoduje wlasnie ta rurka taki sam dzwiek jakby sie mialo wypalonego kata. Rece juz mi opadaja macie jakies pomysly jak to zniwelowac . Tak to wszystko ok tylko te brzecz enie. Wydech nie dotyka nigdzie podlogi ani oslon. Jedynie co zauwazlem to jak chwyci ta rurke w reke obejmie sie ja to dzwiek ustaje.
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018 18:00   

mocowania, wieszaki elastyczne wszystkie sa dobre? ewentualnie czy dobrze skrecane/spawane.czy to brzeczenie bylo i przed wymianami tlunika i rur?
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
pkpintercity 
Świeżak


Auto:: nexia
Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 46
Skąd: gliwice
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018 18:09   

Wieszaki nowki, wszystko dobrze skrecone. Bylo i przed wtedy byl kat i nir byl pusty bo jest cala ta siatka
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018 18:15   

wobec tego czy to co jeszcze nie wymienione czy to oryginaly czy jakies zamienniki , czy uniwersalne za pare zeta w sklepie, bo na oryginalach nie brzeczy czy pyrczy.
skoro jak byl kat, a teraz go nie ma i jest rurka i tak samo jest to nie wina wczesniej kata a teraz rurki.
jaki jest pierwszy tlumik? ew. mocowanie do kolektora.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
pkpintercity 
Świeżak


Auto:: nexia
Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 46
Skąd: gliwice
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018 18:19   

Pierwszy tlumik?? Poprostu wychodzi rura kolektorowa i laczy sie z ta wlasnie rurka. Jezeli chodzi o wymienione to sa to polskie rury i tlumik z polmo
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018 18:35   

z kolektora idzie katalizator, tlumik przedni i tlumik tylny. teraz zmieniales dwie z tych trzech rzeczy, wiec jedna jest jeszcze starsza. byla przed i jest nadal po wymianie tych dwoch teraz. wtedy byl ten dzwiek i teraz. wiec jakby wyklucza to co teraz wymieniales.
jak bedzie nieryginalny to moze miec zawirowania w srodku powodujace rozne dzwieki, bo jest uniwersalny na przyklad. na oryginalach nie ma zadnego brzeczenia, chyba ze gdzies puszcza mocowanie, sa przedmuchy na laczeniach, albo wrecz gdzies juz dziura.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
pkpintercity 
Świeżak


Auto:: nexia
Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 46
Skąd: gliwice
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018 19:56   

Brzeczalo od poczatku auta . Wymienilem i przedni tlumik i tylni przedmuchow na bank nie ma ani zadnych dziur tu rozchodzi sie o ta rurke bo ja nawet postoju dodaje gazu to ewidentnie idzie ten dzwiek tylko i wylacznie z tej rurki plus czasem lubi strzelic wydech wlasnie w tej rurce reszta jest ok. Na kacie nie strzelal. Moze inaczej nie brzeczy a dzwoni ten wydech. A oryginalny to jakiej firmy niby wydech walker ??
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018 20:39   

ja bym obstawial niedopasowanie do oryginalnego wydechu daewoo, moze srednica mniejsza lub wieksza rurki, cudow nie ma, dzwiek tlumika to odglos gazow przelatujacych przez calosc. to jak z kolumna glosnikowa np bass reflex, rurka bedzie krotsza lub dluzsza, srednica mniejsza lub wieksza niz powinna i juz sa znieksztalcenia lub podbarwienia dzwieku. ja tez nie mam kata, rura przelotowa zostala dopasowana przez fachowca, a ostatni tlumik mam z el-tec z piastowa, osobiscie bywam i dobieraja mi odpowiedni tlumik do auta i osobiscie spawaja. bylem juz dwa razy co mniej wiecej 7 lat, tyle mialy gwarancji i tyle wytrzymuja, za jakies 2 lata bedzie kolejny trzeba. nic nie mam prosto ze sklepu jak leci.
walker jest polski, ale czy oni robia czy dla nich na zamowienie chinczycy - tego nie wiem.
na kacie nie strzelal, bo sie dopalala reszta, teraz dopala sie w rurce. sprawdzilbym najpierw zaplon dla wszystkiego. jak jest wyregulowany to cudow nie ma, u mnie pomimo braku kata nigdy nie strzelalo z wydechu.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
pkpintercity 
Świeżak


Auto:: nexia
Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 46
Skąd: gliwice
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018 20:50   

Sam juz nie wiem co teraz robic..... przydalby sie fachowiec na slasku ale nie znam takiego co strikte w daewoo siedzi ehhh. Zaplon bedzie ok to raczej swiece te dupiate ngk mam denso czas zmienic. Jeszcze tak odbiegajac od tematu. Wlewa mi sie woda do srodka auta przez drzwi kierowcy miedzy tapicerka.powiedz mi ja ma byc ta.folia przyklejona ???

[ Dodano: Pon 02 Lip, 2018 21:57 ]
Ile dales za ten wydech z el-tech ??
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Wto 03 Lip, 2018 05:31   

taka polprzezroczysta folia powinna byc przyklejona po calosci poszycia, ona jest przyklejona po obwodzie na taki czarny kit, ale... to oslona przeciwpylowa w zalozeniu. woda prawdopodobnie wcieka przez nieszczelna uszczelke-listewke pozioma na dole szyby. czyli powodem nie jest ze woda wylewa sie z drzwi do auta, tylko ze wogole wcieka do wnetrza drzwi. beda szybko rdzewiec, a drzwi szczegolnie kierowcy i do sedana nowe sa nie do kupienia.
to bylo cos kolo 600-700, dokladnie nie pamietam, ostatnio juz z 5 lat temu zmieniany, ale warty swojej ceny jak widac ;) zakladasz i zapominasz na lata.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
pkpintercity 
Świeżak


Auto:: nexia
Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 46
Skąd: gliwice
Wysłany: Wto 03 Lip, 2018 16:45   

Nie nie to sie leje nie po drzwiach tylko wlasnie przez ta folie cale drzei sa suche tylko na dole. Miedzy tapicerka a drzwiani i na tej plastikowej oslonie na progu co trzyma dywan wiecznie jest woda i splywa sobie pod dywan

[ Dodano: Wto 03 Lip, 2018 17:46 ]
Ktora to listewka ??
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Wto 03 Lip, 2018 20:59   

jak patrzysz z zewnatrz na drzwi kierowcy to ta poziomana dole szyby. tozewnetrzan, taka sama jest na dole szyby od srodka auta - to wewnetrzna.
o takie cos choc nie wiem czy to akurat ta, w kazdych drzwiach jest wewnetrzna i zewnetrzna i nie sa identyczne
https://www.google.pl/sea...dQhQEDPCqsq9EM:
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
pkpintercity 
Świeżak


Auto:: nexia
Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 46
Skąd: gliwice
Wysłany: Wto 03 Lip, 2018 23:47   

Przez ta listwe by sie lalo ??? Ta co na zdjeciu ?? Przeciez tak czy siak te listwa nie uszczelnia idealnie szyby. A nawet jesli listwa to skad ja wezme tylko w foxie sa rozne czesci ale tej listwy nie maja . Skad brac wogole czesci do nexi chodzi mi wlasnie o takie pierdoly nigdzie tego nie ma
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sro 04 Lip, 2018 06:54   

no wlasnie tu jest problem z takim duperelami, trza szukac, wpisac numer czesci, grzebac po necie, nieraz sie cos natrafi w jakims magazynie po=daewoo. jakies pierdoly z rok temu trafilem w serwisie mazdy chyba w krakowie, kiedys byli daewoo i zostalo im. na forum gdzies wisialo jeszcze niedawno z jakiejs hurtowni, sciagali mi uszczelki dachowe wzdluz drzwi przednich i tylnych z magazynu z holandii, ale niedawno pisali ze sie likwiduje.
a w przypadku takich uszczelek raczej ze szrota nie da rady bo juz jest zuzyta.
czy to uszczelka mozna zaobserwowac w czasie deszczu opuszczajac i podnoszac szybe, bedzie widac czy zgarnia wode na zewnatrz i splywa po drzwiach z zewnatrz, czy nie.
gwarantuje ze jesli w drzwiach jest woda to wlasnie przez ta uszczelke, przerabialem osobiscie ;)
wbrew pozorom ona ma taki meszek i nim jest dociskana do szyby, nie pozwala wodzie splynac, nie musi byc hermetycznie, napiecie powierzchniowe nie pozwala splynac w dol wodzie.
ktos kiedys pisal ze od jakies innego daewoo mozna zastosowac po malych rzezbieniach, nie wiem czy nie od lanosa.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
jabol97 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 149
Skąd: Stasiówka
Wysłany: Sro 04 Lip, 2018 09:26   

Profesjonalnie to się nazywa zgarniacz, przekopałem pól internetu raz za tym, dostępne jedynie w Rosji i Uzbekistanie, pozostaje szukać dobrej jakości na szrocie
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sro 04 Lip, 2018 13:22   

ja ze dwa lata temu , moze trzy jeszcze z foxa dostalem komplet do wszystkich szyb, ale to bylo wlasnie kawal temu.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
pkpintercity 
Świeżak


Auto:: nexia
Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 46
Skąd: gliwice
Wysłany: Sro 04 Lip, 2018 16:47   

Ale inaczej zapytam jak one wygladaja kiedy sa zuzyte??? Bo moje nie sa ani sparciale ani rozerwane idelanie przylegaja do szyby
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sro 04 Lip, 2018 20:01   

otworz do polowy szybe, polej z zewnatrz po niej z wiaderka, jakiegos wiekszego naczynia, wsiadz i podnies do konca. i bedziesz widzial po smugach, czy przepuszcza, czy nie.
na nowych jest od strony szyby taki meszek, jak wytarty i jest bez niego to juz puszcza.
i to sie nazywa uszczelka zewnetrzna do sedana ma w drzwiach kierowcy numer 96175625
tu oznaczona numerem 1 http://www.bismotors.com....annelouter.html
oczywiscie na rysunku sa prawe drzwi, ale numer katalogowy ktory podalem jest do lewych drzwi
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
pkpintercity 
Świeżak


Auto:: nexia
Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 46
Skąd: gliwice
Wysłany: Sro 04 Lip, 2018 20:18   

Ok sprawdze to pojutrze mieszek jeszcze mam. I pytanko bo robie akurat konserwacje progow itp. I wywalilem dla proby ta puszke rezonatora w nadkolu. Wywalilem to i glosniej jedy to naprsno ale czy cos to wiecej daje???
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sro 04 Lip, 2018 20:30   

jesli myslimy o tej samej to ma za zadanie wyprostowanie zawirowan powietrza w dolocie. ja mam wszystkie wywalone wiec nie pamietam za bardzo co gdzie bylo i mam stozek na krotkiej rurce z kolankiem. na pb nie powinno byc roznic specjalnych , na lpg nie wiem, moze to cos robic, ale nie mam lpg wiec nie powiem.
niech mnie ktos poprawi jesli tu cos nie tak walnalem.
tu cos masz na forum http://www.nexiomania.pl/viewtopic.php?t=2403
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
pkpintercity 
Świeżak


Auto:: nexia
Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 46
Skąd: gliwice
Wysłany: Czw 05 Lip, 2018 14:16   

Faktycznie teraz na dolnych obrotach zrobil sie mul.wiec zakladam puszke. Pytanko jeszcze jak to jest z plynem w sprzegle strasznie brudny i czarny i chcialbym go wymiebic i pytanie to jest ten sam co w hamulcach?? I jak go wymienic bo chcialby tez wymienic plyn hamulcowy przy okazji bo nigdy nie byl wymieniany.
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Czw 05 Lip, 2018 18:16   

tu ci nie odpowiem, ile wchodzi, bo nie jestem w domu, plyn hamulcowy do sprzegla - tak. a jak sie wymienia...hm... mnie to stif zabezpiecza, sam nigdy tego nie robilem, wiec nie wiem ;)
ale powinien byc koloru plynu hamulcowego, a nie czarny z fuzlem. to i przy okazji przypomnij sobie kiedy byl w chlodnicy wymieniany, bo tez traci wlasciwosci. mnie stif sprawdz takim przyrzadem do minus ilu trzyma parametry, jak juz za malo minus to wymienia.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
pkpintercity 
Świeżak


Auto:: nexia
Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 46
Skąd: gliwice
Wysłany: Czw 05 Lip, 2018 20:44   

Plyn byl wymieniany w grudniu
 
 
  Podziel się na:               
jabol97 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 149
Skąd: Stasiówka
Wysłany: Pią 06 Lip, 2018 00:56   

Najłatwiej jest poluzować odpowietrznik na wysprzęgliku i dolewać płynu wraz z ubytkiem
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pią 06 Lip, 2018 07:19   

jabol97 napisał/a:
Najłatwiej jest poluzować odpowietrznik na wysprzęgliku i dolewać płynu wraz z ubytkiem

moje skromne zdanie, tak mozna zrobic przy malych ubytkach w sprzeglowym, jak gdzie wycieka to taka chwilowe zabezpieczenie.
a jak dawno nie wymieniany i ciemny to trza wymienic calosc. plyn hamulcowy jest higroskopijny i po latach lapiac wode staje sie nieefektywny, wtedy calosc sie wymienia, ale jak ? nie wiem :| to stif mi zabezpiecza zawsze.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę