Poprzedni temat «» Następny temat
Wyciek spod obudowy mechanizmu zmiany biegów
Autor Wiadomość
Paramagnetyk 
Świeżak


Auto:: Nexia Sedan 1,5 8V GLE
Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 23
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 05 Lip, 2019 17:26   Wyciek spod obudowy mechanizmu zmiany biegów

Hejo. Wymieniałem ostatnio simering na widelcu, bo miałem lekki wyciek już od dłuższego czasu (jako szczyl miałem to w dupie, później chciałem się za to wziąć ale nie było keidy). Poszła diagnoza, że simering, po forach czytałem że to częste w tych oplowskich skrzyniach. Dałem nowy wałek, nowy simering, wszystko wyczyszczone, dół, góra, krawędzie, założyłem też nową uszczelkę pod tę obudowę to ta uszczelka
Wszystko skręcone, na drugi dzień wracam do domu, zaglądam pod maskę a tam nowy wyciek, dosyć duży jak na 15 km w korkach. Widać wyciek nad uszczelką, w miejscy gdzie wystaje (dziwnie wystaje, ale taka przyszła, tam pod spodem uszczelka jest, nie to że wyszła na wierzch. Muszę znów rozkręcić (aż mam ciary przy ponownym zakładaniu tego zatrzasku na bolec łączący wałki). Badziewna uszczelka, czy dać jakiś sylikon, uszczelniacz na tę uszczelkę?



Tutaj przed, nie było wycieku

Po rozebraniu, nie widziałem ubytków


fakt, że stara uszczelka była taka dosyć grubsza, czarna, sztywna, a'la plastikowa. Może tamtą założyć? Chociaż nie dam sobie głowy uciąć, czy spod niej też nie ciekło.
Kumpel proponuje kupić Victor Reinz, zmotać nową uszczelkę, bo ta będzie już tłusta i to wszystko zakleić. W każdym razie czeka mnie kolejne rozkręcanie ;/
Pozdrówka
 
 
  Podziel się na:               
oprawca_1978 
Ogarnięty


Auto:: śp. Nexia 1998 sedan 299 kkm LPG
Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 435
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 17 Lip, 2019 09:48   

Rozbierz to, wyczyść, wyskrob ładnie powierzchnie przylegania nożykiem do czystego, przetrzyj papierem ściernym o średniej gradacji a potem złóż to na nowej uszczelce pokrywy wybieraka jeśli stara się uszkodziła, a jeśli nie, to użyj starej. Z tymże nie stosuj silikonu, a np. pastę do uszczelniania gwintów, tą szarą, najprostszą, posmaruj uszczelkę równo i nie za dużą ilością tego paciajstwa, dosłownie na opuszki palców i wmasuj tą maź w uszczelkę. I skręcaj śruby krzyżowo, stopniowo, nie przekraczając siły dokręcania, taki dekiel powinno się skręcać momentem rzędu 10 - 15 Nm. Może jest to określone w instrukcji, nie pamiętam już. Idealnie by było, gdybyś mógł dostać stary, dobry, porządny Hermetyk, to była taka mazia na bazie żywicy i o konsystencji gęstego budyniu. Grunt, żeby powierzchnie przylegania były czyste, suche i bez zadziorów i skaz. Silikon to jest dobry w cyckach u ladacznic, olej go.
 
 
  Podziel się na:               
Paramagnetyk 
Świeżak


Auto:: Nexia Sedan 1,5 8V GLE
Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 23
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 22 Paź, 2019 09:11   

Zapomniałem napisać, że założyłem z powrotem starą uszczelką i nic nie cieknie, ale dzięki za pomoc.
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę