Poprzedni temat «» Następny temat
Pancerdes (Mercedes W124)
Autor Wiadomość
Fahrad 
Ogarnięty


Auto:: Pancerdes W124
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 938
Skąd: Ciechanów
Wysłany: Czw 17 Paź, 2019 14:04   Pancerdes (Mercedes W124)

MARKA: Mercedes-Bęc
MODEL: W124, zwany Baleronem, czy inną Podwawelską
Rocznik - 1995
Silnik - 2,5 20v na rzepak po frytkach bez turbo
TUNING - Taki napis na radiu
Wydech - pierdziseria, 90,2 db przy bucie w podłodze
Tuning wizualny - gdzieniegdzie rost style i nalypka ze zlotu w Działdowie
Tuning w środku - guzik z napisem "TAXI"
Skrzynia automat, czterobiegowy

Pancerdesa kupiłem przez nieznajomość prawa - uznałem, że taniej mi wyjdzie kupić auto na miejscu, niż rejestrować zza granicy. Dopiero po fakcie wyszło, że jednak polskie blachy nie byłyby takie drogie. Ponieważ balerony w dieslu uchodzą za nie do zajechania, przebieg ponad 400k (albo milion 400, w końcu latał na taryfie) nie jest istotny.

Kilka tras już zrobiłem i takie dostałem wyniki:
Ciechanów - Bexbach (Czyli pół polski i prawie całe niemcy) - Przy trzech osobach i pełnym bagażniku ledwo dawał radę pod góry. Spalanie - 10l/100km przy przelotowej 160km/h. Najwyższa uzyskana prędkość - 180 km/h i nieogarniający takich prędkości ABS.
Bexbach - Ciechanów - dwie osoby, cały bagażnik i tylna kanapa z rzeczami - 7l/100km przy przelotowej do 120 km/h. Po obu trasach wysiadłem wypoczęty, mimo bycia jedynym kierowcą.

Ciechanów - Sanok (czyli jakieś 500 km) - Przy dwóch osobach i przelotowej 140 km/h - 9-10l/100km
Sanok - Ciechanów - Przy dwóch osobach i przelotowej 120km/h - 9l/100km i wymiana skrzyni.

Żeby pojąć ogrom mojego farta - skrzynia wyrzucała biegi na autostradzie. Trochę pociągnęła, trochę nie, toczyłem się jakieś 40-60 km/h, bo ledwo łapała. Zjechałem pierwszym lepszym zjazdem, dotoczyłem się z górki pod jakąś restaurację na zadupiu mniejszym. Dosłownie, knajpa, stacyjka PKP i jakiś warsztat od dostawczaków. I tam niestety nie umieli w osobówki, tym bardziej w automacie. Ale - pracował tam gość, który znał niedaleko mechanika, który zajmuje się tylko mercami i tylko Podwawelską. Przysłał po mnie lawetkę i wyszło, że ma na stanie całą, sprawną skrzynię. Czas operacji - od uszkodzenia do wyjazdu o własnych siłach - 22 godziny.

Jak sobie przypomnę, jak się wrzuca zdjęcia, to wrzucę zdjęcia
_________________
Habeta, czy sedan, oto jest pytanie...
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23943
Skąd: zza rogu
Wysłany: Czw 17 Paź, 2019 17:41   

to masz duzo miejsca w srodku, pora na przychowek? ;)
czy to ten sam mesio ktorego ladowalismy swego czasu?
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Fahrad 
Ogarnięty


Auto:: Pancerdes W124
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 938
Skąd: Ciechanów
Wysłany: Czw 17 Paź, 2019 17:47   

Dokładnie ten sam. Nie mogłem z parkingu nim zjechać, bo mimo, że paliwo w końcu zaciągnął (jak już odpalił), to smok w baku był tak zawalony, że od razu się zatkał. Teraz ma nówkę aku, nówkę świece, a i tak coś mu nie gra i będzie potrzebna łopatka kasy :D
_________________
Habeta, czy sedan, oto jest pytanie...
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę