Poprzedni temat «» Następny temat
Refleksja...
Autor Wiadomość
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23942
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pią 13 Gru, 2019 12:08   Refleksja...

Był kiedys taki post, ale za dużo bym szukał...
!3 grudnia roku pamietnego... oby nigdy wiecej dyktatury, tak dla przypomnienia, bo chyba niewiele osob to pamieta,a jesli to tez niewiele. Ja wtedy bylem na studiach.

https://nowahistoria.interia.pl/aktualnosci/news-38-lat-temu-wprowadzono-w-polsce-stan-wojenny,nId,3708032

i taki artykul przyblizajacy co sie dzialo

https://fakty.interia.pl/polska/news-czolgi-na-ulicach-gdanska-ipn-publikuje-nagrania-z-pacyfikac,nId,3754644#iwa_source=worthsee
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Makowiecki 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Nexia GSi
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 3588
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pią 13 Gru, 2019 12:59   

Drugi raz już raczej nic takiego się nie powtórzy, ale było niewesoło.
_________________
Była piękna zielona 149,6 Ps & 188,8 Nm GSi
Jest złoty Gruz 2.5 V6
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23942
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pią 13 Gru, 2019 13:50   

Oby... choc zapedy dyktatorskie sa przeciez :hniah: ale moze juz sa inne realia niz kiedys.
choc kto wie, ile jeszcze ustaw przepchna cichaczem po nocy i jakie :drech: i obudzisz sie w matrixie. niewolnictwo na kazdym kroku, a co do tego potrzebne? wiedza. tylko i wylacznie. a skad ta wiedza o kazdym? ano fejsy,ista, nk, zakupy kazdego robione nie gotowka, gps w kazdej komorce, a ze 3g nie zdola tego dzwignac to bedzie 5g. myslisz ze to zebys szybciej film sciagnal? :rotfl: do komunikacji i sms nawet 3 jest z zapasem. dlatego 100 chyba krotnie obnizono poziom wplywu tych czestotliwosci na organizm, brama do 5g otwarta. po odpowiednim zebraniu danych i dobrego programu nie widzac ciebie bedzie wiadomo co robisz, gdzie , z kim i jak wygladasz :P
to samo co kiedys tylko mniejszym nakladem sil, bo inna technologia. oby nie trzeba bylo wykupowac pozwolenia na postawienie klocka we wlasnym wc :rotfl:
moze byc to samo co wtedy tylko nowoczesniej.
zamiast cie szukac do internowania wystarczy zablokowac zdalnie zamek drzwi twojego mieszkania i nie zwiejesz, okna pewnie tez niedlugo beda elektronicznie otwierane, juz sa przeciez na pilota razem z calym "inteligentnym " domem. a jak juz uda ci sie to komorka naprowadzi, nie majac komorki jest monitoring miejski, chinczycy juz nauczyli sztuczna inteligencje do odnajdowania konkretnej osoby w tlumie, a pewnie niedlugo beda latac patrolowe drony. że bajki opowiadam? nie, to nowe juz puka do drzwi... a kazde nowe jest gorsze od poprzedniego.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Makowiecki 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Nexia GSi
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 3588
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pią 13 Gru, 2019 15:00   

No tak, już przecież jest w mapach google coś takiego jak oś czasu - widać gdzie kiedy byłeś ;) Niby można to wyłączyć - ja mam to wyłączone, ale ostatnio bawiąc się przy backupie telefonu, okazało się że wszystko jest zapisane, pomimo że nie ma na to mojej zgody.
To jest przerażające tak samo jak to, że telefon słucha nas cały czas. Możesz mieć wyłączonego asystenta google a i tak słucha, bo słuchał zanim się pojawiła opcja jak asystent google.
Kiedyś ze znajomymi siedzieliśmy i szukaliśmy na kompie miejsca na wakacje, ja odpaliłem sobie telefon i w aplikacji booking.com zacząłem wpisywać nazwę miejscowości o której rozmawialiśmy, wpisałem pierwszą literę i już wyskoczyła reszta...a to było jakieś zadupie na mazurach o którym wcześniej nie słyszałem. Nawet nie byłem do WIFI podpięty.
Innym przykładem była rozmowa z kumplem przez messengera z facebooka. Dłuższa rozmowa, potem się kłóciliśmy bo twierdził że powiedziałem mu TO a ja twierdziłem, że TAMTO. Wysłał mi screena no i się zesrałem, bo u mnie było coś innego napisane przeze mnie. Wysłałem mu swojego screena i był tak samo w szoku.
Także już teraz jest totalny młyn i inwigilacja, a co będzie dalej? A dane o korkach z map google? skąd niby wiedzą? ;) mają wgląd do wszystkiego.
_________________
Była piękna zielona 149,6 Ps & 188,8 Nm GSi
Jest złoty Gruz 2.5 V6
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23942
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pią 13 Gru, 2019 18:13   

wystarczy ze ktos pozbiera to do kupy. i bedzie gorzej niz 13 grudnia roku pamietnego. nie trzeba bedzie czolgow,zasiekow i zolnierzy. i to na wlasne zyczenie.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
piotreek 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: HDI
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 1718
Skąd: mazury
Wysłany: Sob 14 Gru, 2019 10:30   

Olaf napisał/a:
wystarczy ze ktos pozbiera to do kupy. i bedzie gorzej niz 13 grudnia roku pamietnego. nie trzeba bedzie czolgow,zasiekow i zolnierzy. i to na wlasne zyczenie.

Dokładnie zamiast iść do przodu to cofamy sie powoli do średniowiecza
_________________
 
 
  Podziel się na:               
AdiN 
Ciagle mi malo :P


Auto:: Ave T22
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 9054
Skąd: OFF-ROAD SERVICE
Wysłany: Sob 14 Gru, 2019 12:06   

Tez mam wrażenie ze jest coraz gorzej.

Ale co do inwigilacji, to ostatnio pisałem z Karoliną o piżamach, co wyskoczyło jako sponsorowane na FB, onecie, wp itp? Oczywiście strony ubraniowe z piżamami. Taki głupi przykład ale daje do myslenia
_________________
;)
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23942
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sob 14 Gru, 2019 14:00   

Bo nie rządzą rządy, partie, prezydenci, są tylko marionetkami, którym sie wydaje że są rządami, partiami, prezydentami. Mamy rządy ponadpaństwowe, co jest ponad podziałami? Pieniądz. Niewazne czy papierowe czy plastikowe, czy wirtualne. To motor napedowy swiata. Kto nie ma - chce miec, kto ma - chce miec wiecej. Informacje i wiedza tez kosztuja, a kto je ma - rządzi.
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
jabol97 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 149
Skąd: Stasiówka
Wysłany: Wto 24 Gru, 2019 14:46   

Czasem wystarczy z kimś rozmawiać przez telefon, a później pojawiają się propozycje związane z rozmową.
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23942
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sob 28 Gru, 2019 23:27   

inna refleksja...

przeczytajcie caly artykul... czasami mam mysli, ze dobrze byloby wprowadzic kare smierci... wykonywana natychmiast.

https://magazyn.wp.pl/opinie/artykul/nie-boj-sie-psa-ktory-szczeka-kuratorzy-sadowi-szeryfowie-polski-d
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę