Poprzedni temat «» Następny temat
Powrót do Neci
Autor Wiadomość
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Pon 06 Lip, 2020 00:03   Powrót do Neci

Jak już co niektórzy wiedzą, po 5 latach przerwy zakupiłem kolejną Nexie :mrgreen:
Poszukiwałem habety 3d, ale niestety nie było nic w stanie znośnym, a interesował mnie jedynie stan blacharski, potem odpuściłem habete 3d i zacząłem szukać każdej do czasu aż odpuściłem sobie całkowicie i zrezygnowałem z Nexii i zacząłem szukać terenówki. I jak to los chciał nagle pojawiło się ogłoszenie z Nexem, stała niedaleko to podjechałem obejrzeć, okazało się że nie jest najlepsza ale też nie najgorsza, to znaczy buda zdrowa oprócz jednej małej dziurki, i jednych drzwi, oczywiście nie trzeba wstawiać całych nowych elementów bo da się to spokojnie odratować (zresztą już jest umówiona do znajomego blacharza który robił klasyki XD).

Ale do konkretów, trafił się sedan w kolorze 22L w wersji GLX czyli, z wyposażenia wszystko oprócz szyberdachu, klimy i regulowanej kiery (standard moje wszystkie Nexie miały to samo wyposażenie) no i jest to co chciałem czyli A15MF (1.5 16v dodatkowo uzbrojona w sekwencje AG Zenit).
Z budy jak pisałem wcześniej, trzeba zaspawać jedną dziurę i podratować jedne drzwi i zrobić polerkę i przy okazji kilka zaprawek. Jednak wcześniej zrobiłem mały przegląd Nexa i okazało się że talerzyki pod sprężynami skorodowały i się zerwały to kupiłem całe zwrotnice z Astry F (lewą i prawą, jestem obecnie w trakcie ich zabezpieczenia, z astry dla tego że same w sobie delikatnie auto obniżą) przy okazji wpadną nowe poduchy, łożyska bo muszę przełożyć moje piasty, sworznie i najważniejsze sprężyny FK z kadzia -60/40 (powinno z przodu zejść niżej przez zwrotnice ale zobaczymy).
Z tyłu okazało się że bębny są takie sobie a że trafgiła mi się belka z piastami na stałe a nie odkręcanymi to kupiłem zestaw nowych bębnów.
W sumie to chyba tyle narazie muszę jeszcze naprawić szybę od strony kierowcy bo nie działa.
Na gazie wychodzi 8.3 litra po mieście, w sumie nie wiem czemu bo biała na sekwie staga brała 11, zobaczymy, naładuje lapka do podłącze i zobaczę co tam namajstrowane jest ;)

Dam wam jeszcze kilka fotek i będę w trakcie postępów prac dodawał kolejne posty ;)





_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 06 Lip, 2020 07:16   

spieszmy sie ratowac nexie, tak szybko odchodza ;)
wielkie brawa za nexie :) cos wiecej w planie?
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Pon 06 Lip, 2020 08:12   

Plany są, najpierw chce ogarnąć budę do stanu ładnego, i technicznie doprowadzić do ideału przy okazji poprawiając fabrykę, na koniec coś pomajstruje pod maską ;)
_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon 06 Lip, 2020 09:30   

to wstawiaj relacje, to akurat kazdego zainteresuje :)
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
piotreek 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: HDI
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 1718
Skąd: mazury
Wysłany: Pon 06 Lip, 2020 11:05   

ooo prawie jak moja :D
_________________
 
 
  Podziel się na:               
AdiN 
Ciagle mi malo :P


Auto:: Ave T22
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 9053
Skąd: OFF-ROAD SERVICE
Wysłany: Pon 06 Lip, 2020 13:02   

Seria Panie, niepodobne do Ciebie :lol:
_________________
;)
 
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Wto 07 Lip, 2020 00:21   

AdiN, to dla tego że mam ją dopiero tydzień, ale już jakieś graty powoli się kompletują ;)
_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
jabol97 
Świeżak


Auto:: Nexia
Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 149
Skąd: Stasiówka
Wysłany: Wto 07 Lip, 2020 22:34   

Strasznie niskie to spalanie jak na Nexię. Nieźle się zapowiada :D
 
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Pią 17 Lip, 2020 20:41   

Nexia ostatnio dostała Zduńsko Wolskie blachy i trochę nowych części.
Między innymi okazało się że tależyki pod sprężynami są zerwane to kupiłem inne zwrotnice, które okazały się mieć inne łożysko.
Więc byłem zmuszony kupić jeszcze inne zwrotnice, tym razem z vectry a, w super stanie, do tego wpadły nowe łożyska, piasty zostawiłem moje Nexiowe, nowe sworznie, nowe poduchy amorka i same amorki (amortyzatory miały być Kyb Exel-G, ale wybór padł na MTS o skróconym skoku) do tego nabyłem komplet sprężyn FK niby -60/40 ale nie mam odniesienia bo po pomiarze przed i po obiżyło się o 3 centy, ale pamiętajmy że ja miałem zerwane talerzyki na moich zwrotnicach. Tak czy siak wysokość mnie zadowala, miało nie być zbyt nisko tylko optymalnie, bardziej chodziło mi o poprawę prowadzenia.
Nexia nadal jeszcze nie jeździ bo zabrałem się teraz za tył i wymieniam bębny na nowe (nie wkładam tarcz bo trafiła mi się belka bez wymiennych piast)
jak siedzi tył pokażę jak wyjadę nią ;)
W planach teraz zakup jakiś felg 15'' albo 16'', wolałbym 15'', bo docelowe opony które będą za jakiś czas są sporo tańsze na ten rozmiar. Z przodu też jeszcze nie wymieniałem tarcz, bo czekam za kołami aby wpakować 284, albo może coś większego, zobaczymy bo jest też pomysł na wsadzenie piast na 5 śrub ale to dużo więcej części musiałbym mieć na raz.
A no i jakieś tam radyjko wsadziłem, ale i tak gra nadal jeden głośnik, będę musiał przewody głośnikowe nowe pociągnąć bo w oryginalnych nie chce mi się szukać przyczyny.







_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
luki 
Ogarnięty


Auto:: Nexia sedan 1.5 16V + LPG
Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 532
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Pią 17 Lip, 2020 22:41   

Czyli projekt rozpoczęty ;)
 
 
  Podziel się na:               
kapelos23 
Świeżak


Auto:: Daewoo Nexia
Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 164
Skąd: Milejów
Wysłany: Pią 17 Lip, 2020 23:16   

I to się szanuje :D
 
 
  Podziel się na:               
AdiN 
Ciagle mi malo :P


Auto:: Ave T22
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 9053
Skąd: OFF-ROAD SERVICE
Wysłany: Sob 18 Lip, 2020 11:15   

Machina ruszyła ;)
_________________
;)
 
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Czw 23 Lip, 2020 19:53   

Musiałem jeszcze raz rozebrać zawias z przodu bo za mało odboju uciąłem ;)
Teraz siedzi niżej i jest bardziej komfortowo, ale też czuję że zawias się jeszcze układa bo co kilkadziesiąt kilometrów coraz mocniej obcieram ale za to jest coraz więcej komfortu.
Zrobiłem też bębny z tyłu, jest wymienione całość na nowe, ale musiałem dostać jakieś felerne szczęki bo miałem trochę pracy przy nich, mam nadzieję że się dotrą jakoś i będą działały tak jak to sobie wymyśliłem. Zresztą bębny to i tak tymczasowe bo w przyszłym roku przy okazji wstawienia większych hamulców z przodu będę wymieniał belkę z tyłu i spróbuję wstawić wtedy na tył tarcze z vectry b lub astry g.




Jutro zabieram Nexie na wymianę tłumika środkowego bo się rozleciał, wymieniam sam środek bo szkoda mi trochę na całość jak w przyszłości mam lepszy plan co do wydechu ;)

W przyszłym tygodniu Nexią miałem jechać na urlop ale jednak będzie musiała Mazda Necie wyręczyć bo na 70% mój blacharz będzie miał czas aby wspawać mi 2 łatki, więc po powrocie z urlopu czeka mnie zabezpieczanie, lakierowanie, konserwacja, przy okazji będę musiał zaklepać ranty na tylnych nadkolach z myślą o kołach. Na szczęście nie muszę robić całościowej konserwacji podwozia w tym roku bo była niedawno robiona. Będę musiał się skupić tylko na kilku elementach.

Rozglądałem się już za jakimiś felgami, i wiem że jednak nie pójdę drogą 15 cali, 17 cali też odpuszczam bo jednak jest inny zamysł, dla tego będą za niedługi czas 16 calowe felgi z oponą 205/45, ale to jeszcze chwila bo na początku chciałem iść bardziej budżetowo ale jednak wolę zrobić to trochę lepiej więc muszę poczekać.


Kupiłem jeszcze kilka fantów do Nexa ale pochwalę się jak znajdę chwilę aby je zamontować.
_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Czw 23 Lip, 2020 20:52   

:ok: :ok: :ok:
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Sob 25 Lip, 2020 19:56   

Jako że nie działała mi szyba kierowcy, to szukałem panel, ale jako że nie było to kupiłem zamiennik, i okazał się bardzo dobry, więc jak coś to polecam ;)



[ Dodano: Sob 22 Sie, 2020 21:41 ]
Nexia aktualnie już miesiąc stoi.
Zostały wspawane 2 malutkie łatki w progach, przy okazji ja zabezpieczyłem, progi dostały nowy lakier trzeba jeszcze wypolerować.
Dostała nowe drążki pozostaje jeszcze zbierznosc.
Udało się dostać nowe sprezyny klapy bagażnika i trochę będzie męczarni aby he zamontować, czekają jeszcze poduchy silnika i skrzyni, czeka nowy olej, czekają lampy, czekają jeszcze kilka spraw technicznych, czekają nowe przewody do audio, czeka polerką całego auta, czeka trochę bajerów do silnika, trochę brak czasu mnie dopadł ale mam nadzieję że do końca miesiąca poskładam ja na tyle aby chociaż nią wyjechać i jeszcze pojeździć przed końcem sezonu. Bo na przyszły rok mam w planach wywalenie silnika z budy, jeszcze nie wiem co z nim będzie czy zrobię jakąś chybryde nexiowe go 1.5 z czymś innym albo czy pójdę w ogóle inny silnik, jest pewne że wpada sterownik stand alone easyecu.

Wstawiam takie poglądowe foto jak w garażu się kurzy ;)



_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pią 04 Wrz, 2020 17:08   

i co slychac w temacie? minal kolejny miesiac a nawet wiecej...
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Pią 11 Wrz, 2020 19:54   

Nexia żyje i jeździ przynajmniej narazie.

Aktualnie auto dostało jakies tam odświeżenie lakieru i felgi, trafiły się bardzo proste felgi o rozmiarze jednak 15 cali, ale za to w komplecie 5 szt więc zapas też będzie na Alu, wzór felgi też jest już u mnie znany bo całkiem przypadkiem trafił się znowu ten sam model felg jak miałem w poprzednich nexiach. Przynajmniej znam to koło i wiem że jest wytrzymałe bo w Białej nexii jechałem kiedyś na samej feldze i felga przyzyla bez uszczerbku więc jestem w stanie im zaufać. Felgi dostały czarny kolor i wpadły na nie opony hankook, miał być w rozmiarze 195/45 ale finalnie zdecydowałem się na 195/50, i bardzo dobrze ze tak się stało bo nawet chyba bardziej mi się podoba na profilu 50 niż 45. Auto wygląda tak jak chciałem czyli niby ładną zadbana nexia ale niczym specjalnie się nie wyróżniającą. Z wyglądu dostanie jeszcze BRE na maskę i dokładkę z laguny i to będzie chyba narazie tyle w temacie stylistyki, no jak wpadną hamulce to jeszcze będzie się rzucało w oczy ale nie każdemu.

Mierzyłem kompreche i okazało się że mam bardzo słabe sprężanie bo wyszło w okolicach 10 bar na cylinder, zrobię jeszcze próbę olejowa, ale podejrzewam że od gazu powypalaly się zawory albo przylgnie zaworowe są zanagarowane. Tak czy inaczej mam już listę potrzebnych części i po podliczeniu muszę się zastanowić czy robić to 1. 5 czy pchać się od razu w 2.0, albo zrobić 1.5 a potem powoli kompletować części na 2. 0 i zrobić to lepiej, nie wiem, ale wiem że na pewno czeka mnie sporo pracy pod maską, narazie jeździ to niech jeździ chce się jeszcze nią najeździć w tym sezonie ;)

Przy okazji zbierznosci okazało się że wszystkie konty na zawiasie są fajnie proste niemal idealne, i teraz mam pewność że koła tylne idealnie podarzaja za przednimi.

Powoli sobie przy nexii grzebie, zobaczymy co z tego uda mi się zrobić ;) jak tylko kasa pozwoli to na pewno będzie wtedy moc dużo mocy.


Aktualnie wygląda tak :)








_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
AdiN 
Ciagle mi malo :P


Auto:: Ave T22
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 9053
Skąd: OFF-ROAD SERVICE
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2020 20:33   

Strasznie zle wyglada na tym obniżeniu ;)
Tył daj wyżej ;)
_________________
;)
 
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2020 21:10   

Bagażnik jest zapchany gratami, ale tak w planach mam za jakiś czas posadzić ją na innych sprężynach, ale jeszcze nie wiem na jakich, fajne byłyby takie jak miałem na poprzednich nexiach ale nie pamiętam modelu tylko markę, ale były fajne bo były zrobione z grubego twardego pręta. A te co mam teraz są za miękkie. Ale to za jakiś czas, najpierw mam inne rzeczy do ogarnięcia przy niej :) zrobię wam fotkę od boku jak stoi na równym asfalcie bo nie widać tego aż tak na żywo ;)

[ Dodano: Wto 15 Wrz, 2020 11:44 ]
_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
luki 
Ogarnięty


Auto:: Nexia sedan 1.5 16V + LPG
Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 532
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2020 13:53   

carl123, fajnie się prezentuje. Wszystko robisz sam przy niej czy wspierasz się jakimś warsztatem ?
 
 
  Podziel się na:               
Olaf 
Administrator


Auto:: Nexia 1,5 8V GL
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 23939
Skąd: zza rogu
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2020 18:37   

ladnie siedzi, nic wiecej nie trzeba, bo bedzie gorzej wygladac, widac tyle kola ile trzeba :)
_________________
chcieć to móc...
 
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2020 19:27   

luki napisał/a:
carl123, fajnie się prezentuje. Wszystko robisz sam przy niej czy wspierasz się jakimś warsztatem ?


Wszystko sam, jedyne co musiał mi zrobić ktoś to zbieżność i wulkanizator opony na felgi założyć. Planuję nawet samemu wystroić to auto.
_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
kapelos23 
Świeżak


Auto:: Daewoo Nexia
Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 164
Skąd: Milejów
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2020 21:24   

Siadła jak bozia przykazała :D
 
 
  Podziel się na:               
Makowiecki 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Nexia GSi
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 3588
Skąd: Zabrze
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2020 18:21   

Dobrze wygląda :)
_________________
Była piękna zielona 149,6 Ps & 188,8 Nm GSi
Jest złoty Gruz 2.5 V6
 
 
  Podziel się na:               
carl123 
Hej! Przekroczyłem tysiąc!


Auto:: Daewoo NEXIA
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2000
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Pon 09 Lis, 2020 01:16   

Nadejszla wiekopomna chwila :D

Dorwałem fajne A15MF będę na dniach je rozbierał potem wyciągnę moje A15mf z mojej Nexii i też idzie na rozbiór, w międzyczasie czeka silnik wiele modyfikacji. Będzie grubo :)







_________________
Daewoo Nexia Sedan GLE 20XE
Daewoo Nexia HB GTX A15MF
Daewoo Nexia Sedan GLX A15MF
 
 
  Podziel się na:               
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Opracowanie graficzne: Grosio


2011 © nexiomania.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Strona Głowna | Pomoc | Kontakt | Na górę